تاریخ انتشار: 29تير1395|01:18

| کد خبر: 180118
ديدگاه يكي از سپرده گذاران:

تلاش کارتل های بانکی و اقتصادی برای رهایی از بحران ثامن الحجج/ پیشنهاد جهت تفکیک حسابهای مشتریان حقیقی و حقوقی موسسه

وکیل ملت: تلاش کارتل های بانکی و اقتصادی برای رهایی از بحران ثامن الحجج و نقد کردن سرمایه های خود بیش از همه موجب زیان سپرده گذاران حقیقی موسسه شده است .

بر اساس گزارشات دریافتی  حدود نیمی از  دارایی های بلوکه شده موسسه ثامن الحجج متعلق به کارتل های بانکی و اقتصادی بخش دولتی و خصوصی می باشد که در بین آنان سپرده گذاری یکی از بانک های خصوصی در موسسه ثامن الحجج بالغ بر 1300 میلیارد تومان می شود .

بر اساس این گزارشات با بروز بحران ثامن الحجج از مهر ماه 1394 سرمایه حداقل پنج بانک دولتی و خصوصی و دهها شرکت تجاری و اقتصادی ملی و بین المللی در این موسسه به محاق توقیف در آمده است . بخشی از  وجوه بانک ها بصورت تهاتری ( متقابل) درموسسه و بانک مزبور سپرده گذاری شده بود که با بروز بحران ، این دسته از بانک ها سپرده خود را با موجودی موسسه در نزد این بانک تهاتر کرده و مابقی را به بانک مرکزی گزارش داده اند .

 

اقدام این بانک ها علاوه بر خلاف اولیه در سپرده گذاری در موسسه غیر مجاز ، اجحاف به سپرده گذاران عادی و حقیقی موسسه است که از دسترسی به دارایی اندک خود محروم و تسویه آن مشمول فروش اموال غیر منقول موسسه در ظرف زمانی یک ساله شده است و حال آنکه این دسته از بانک ها با بروز بحران بلافاصله حساب تهاتری خود را تسویه کرده اند و پای خود را از بحران بیرون کشیده اند .

گروهی دیگر از بانک ها و شرکت ها و موسسات تجاری ، اقتصادی ،  مالی و تعدادی از صرافی های که به طمع دریافت سود غیر متعارف ، یصورت یک جانبه در موسسه ثامن الحجج سپرده گذاری کرده اند در 9 ماه گذشته تلاش گسترده ای را برای رهایی سرمایه خود از دل موسسه آغاز کرده اند .

تعدادی از این بانک ها و شرکتها مشغول رایزنی با بانک مرکزی برای دریافت برخی املاک و پروژه های ثامن الحجج در ازای طلب خود هستند . اقدام این دسته از بانک ها و شرکت های معظم در دریافت طلب خود به موازات تلاش گروهی از سپرده گذاران حقیقی برای تسویه موجودی خود می باشد . این دسته از سپرده گذاران چند ده میلیاردی نیز با ایجاد کارتلی در صدد مذاکره  با بانک مرکزی و به نوعی تحت تاثیر قراردادن اعضای کارگروه  ویژه برای تهاتر سپرده خود با یک یا دو پروژه ممتاز موسسه می باشند .

 

به عبارت دیگر در حالی که در روی پرده نمایش " بحران ثامن الحجج " ، خیل عظیم سپرده گذاران مصیبت زده در تلاش برای احقاق حقوق تضییع شده خود هستند ، در پشت پرده در عین سکوت غوغایی برای حل و فصل خصوصی و گزینشی بحران ثامن الحجج برای گروه و عده ای خاص در جریان است .

اینکه بانک مرکزی و اعضای کارگروه ویژه تا چه حد از استقلال رای و اقتدار عمل برای مقاومت در برابر خواسته های نامشروع این بانک ها و کارتل های ذی نفوذ و مقتدر برخوردارند ، عامل عمده ایست برای نگرانی سپرده گذاران حقیقی و مشتریان عادی موسسه که بیش از همه به نان شب خود محتاجند و زندگی و سلامتی ، عرض و آبروی آنها در شرف نابودیست .

ادعا می شود اصرار بانک مرکزی به انتقال پلکانی و مرحله ای حسابها به پارسیان و مخالفت با پرداخت کارکرد حسابها ، بیشتر برای جلوگیری از متنفع شده این دسته از بانک ها و موسسات مالی متخلف است که با دریافت بهره های چند صد میلیاردی عملا بازار بانکی وپولی کشور را به نابودی کشانده اند .

 

👈در صورت صحت این مسئله ، بنده بعنوان یک سپرده گذار حقیقی پیشنهاد می کنم که بانک مرکزی برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم که اکثریت کمی مشتریان موسسه ثامن الحجج را تشکیل می دهند،طرحی  بمنظور تفکیک حسابهای مشتریان حقیقی و حقوقی موسسه را به اعضای کار گروه ویژه ارائه  دهد .

پذیرش و اجرای این پیشنهاد می تواند در گام اول ، علاوه برسبک کرده چشم گیر تعهدات مالی موسسه ثامن الحجج و تسهیل تلاش های بانک مرکزی در حل بحران بوجود آمده ، زمینه تسویه حساب مشتریان حقیقی موسسه را با شروط عادلانه و پرداخت سپرده و کارکرد معقول فراهم آورد .

تسویه حساب کارتل های بانکی و شرکت ها و موسسات اقتصادی و تجاری می تواند در مرحله دوم عملیات از طریق فروش املاک و مستغلات ویا واگذاری و فروش پروژه های معظم و کارخانجات موسسه ثامن الحجج به این طرف ها به اجرا گذارده شود .

مزیت این پیشنهاد این است که اعضای کار گروه ویژه بانک مرکزی با حل مشکل سپرده گذاران حقیقی از طریق تامین یک خط اعتباری از گسترش دامنه بحرانی که هر روز می رود تا به یک معضل اجتماعی و امنیتی برای حاکمیت تبدیل شود ، جلوگیری می کنند و از طرف دیگر موسسات بانکی و پولی متخلف را با تاخیر پیش آمده در تسویه دارایی آنها متوجه و متنبه تخلفشان از قانون بانکی و پولی کشور می کنند .

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 11

ک.ر
|
29تير ماه 1395
0
3
سیف برای نجات بانکهای ... ایندفه چه کلکی سوار می کنی
مرتضی جان بخش
|
29تير ماه 1395
0
1
کاملا با پیشنهاد بلا موافق هستم در جمهوری اسلامی اطمینان دارم بگونه ای عمل خواهند کرد که حقی ضایع نشود
احسان
|
29تير ماه 1395
0
2
درودبه شرف وکیل ملت. خدا خیرتون بده که حرف حق رو میزنید. بالاخره یکی پیدا شد حرف حق و درد دل مردم بدبخت رو بزنه. خدا بهتون عنر با عزت بده. بخدا به روز سیاه نشستیم. زندگیمون از دست رفت. حاصل 15 سال زندگیمون رو بردن. من یک ارتشی هستم که دارم در بدترین شرایط اب و هوایی و دور از خانواده از مرزهای این کشور دفاع میکنم با کمترین حقوق. حالا این انصافه که سرمایه زندگیم به همین راحتی و بخاطر تسویه حسابهای شخصی یک عده از خدا بیخبر برباد بره. خدا ازتون نگذره که با روح و روان مردم بازی میکنید. خدا شاهده تا الان چندبار قصد ... داشتم ولی هربار به خاطر بچم پشیمون شدم.
سپرده گذار
|
29تير ماه 1395
0
1
عالی بود .
محمد
|
29تير ماه 1395
0
1
سلام
حق بيامرزه پدر و مادر شما رو كه واقعاً به نكته ي ظريف و حساس اشاره كرديد و انصافاً برخي سپرده گزاران حقيقي كه تمام سرمايه خودشان را به يك باره و با اعتماد به بانك مركزي و تأييد بانك مركزي به اين موسسه سپرده اند حقوقشان ضايع شده و زندگيشان مختل شده است در حالي كه دستشان به جايي نميرسد و چاره اي ندارند كه صبر كنند.
به نظر ميرسد كه اين تفكيك سازي بسيار منطقي و معقولانه است و چنانچه اين پيشنهاد عملي شود مشكل مردم بيچاره حل ميشود و در عوض متخلفاني كه طمع كرده و اين معضل را درست كرده اند تنبيه خواهند شد.
رضا
|
29تير ماه 1395
0
2
معغولشم همینه مشتری حقیقی هم پولش بیش آزاده وهم صبرتحملش ولی ماسپردگذاران شوربخت نه توانی داریم کنه پولی هرروزبدبخت ترازدیروزیم
سپرده گزار
|
29تير ماه 1395
0
1
سلام. درود به شما. هزاران درود با این پیشنهاد. افرین. حالا. کو گوش. شنوا. بخدا ما رو از این بدبختی ناخواسته نجات دهید. ابرو داریم. ولا. بخدا پول زحمتکشی بوده دیسک کمر دارم 55سال سن دارم.
سلام
|
29تير ماه 1395
0
2
هزاران افرین. واقعا بهتر از این نمیشه. کاری کنید بیشتر ازاین شرمنده خونواده نشویم.
سپرده گزار
|
29تير ماه 1395
0
0
درود بر شما ای کاش یک نفر آدم عاقل بین کارگروه بانک مرکزی باشد وهر چه سریعتر مردم بیچاره را از این فلاکت نجات بدهد
رضا
|
31تير ماه 1395
0
0
سلام پس چی شد چراهیچ کس به دادماهانمیرسه بهترین پیشتهادرادادن چرابهش عمل نمیکنید اون غازی اژه ای تا300 میلیون رااعتبارداده که پارسیان پرداخت کنه من 13 تومان بالا بوددارم بااین حساب تکلیفی برام نمیمونه هزاریک جورگرفتاری داریم ازخدابترسیدپول مابدبخت بیچارها خوردن نداره نه سودی میدن نه هیچی فقط روی اعصاب وروانمردم دارید راه میریدانگارمیخواهیدبه مردم عزیزمان صدقه بدهیدباباپول خودمان راکه نبایدمنعت خواهش گدایی کنیم اخه اینوکدوم کتاب نوشته که ماهانخوندیمش لاقل بامردم صادق باشیدمولاعلی میفرماید حق گرفتنیست
حمید
|
2مرداد ماه 1395
0
0
چرا بانک مرکزی از بودجه خودش که در اختیار دارد به بانک پارسیان نمیدهد تا به سپرده گذاران بدهد بعدا که املاک ودارای های موسسه فروخته شد بردارد دولت اسلامی و خداشناس یعنی همین

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top