ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

مهدی تارتار در خصوص نحوه یارگیری تیم فوتبال پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات گفت: فکر می‌کنم برانکو و دستیارانش به خوبی نقاط ضعف پرسپولیس را تشخیص دادند و بازیکنانی جذب شده‌اند که بتوانند نقاط ضعف تیم را برطرف کنند. از طرفی هم بازگشت مهدی طارمی اتفاق خوبی بود چرا که پرسپولیس فصل گذشته در خط حمله عملکرد خوبی داشت و به نوعی مهاجمان این تیم نقطه قوت پرسپولیس بودند. از طرف دیگر هم هافبک‌ها همگی حفظ شدند و تیم شرایط بهتری خواهد داشت به طوری که به نظرم سرخ‌پوشان از همان ابتدای فصل می‌توانند برای قهرمانی کار را آغاز کنند.

وی در مورد بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس و نحوه جدایی و برگشتن او به این تیم تصریح کرد: تا جایی که من می‌دانم این بازیکن سن و سال بالایی ندارد و طبیعتا تجربه بالایی هم نخواهد داشت. باید قبول کنیم که طارمی به طور خوبی از تیم جدا نشد و نوع رفتنش خوب نبود. حالا او برگشته و ابراز ندامت کرده است چرا که فهمیده جدایی‌اش اشتباه بوده و حالا خودش را همه جوره به پرسپولیس سپرده تا همه چیز را جبران کند.

مربی اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که به نظر شما این نحوه جدایی و بازگشت طارمی به پرسپولیس آیا اقتدار برانکو را زیر سوال نبرده، افزود: من این حرف را قبول ندارم. به هر حال در فوتبال حرفه‌ای این صحبت‌ها مطرح نیست و به نظرم بازگشت طارمی هیچ ارتباطی به اقتدار برانکو ندارد. یک بازیکن موثر تیم جدا شده و بعد با ابراز ندامت برگشته و می‌خواهد همه چیز را جبران کند. این موضوع چه ربطی به اقتدار برانکو دارد؟ یک مربی حرفه‌ای به دنبال موفقیت تیمش است و قطعا برانکو مثل یک پدر می‌داند که کجا باید گذشت کند.

تارتار در مورد اینکه این نوع رفت و آمد بازیکن به پرسپولیس آیا بازیکن سالاری به حساب می آید یا نه، افزود: بازیکن سالاری یعنی اینکه بازیکنی در تیم باشد و دست به اقدامات بی‌انضباطی بزند اما طارمی از تیم جدا شد و دوباره بازگشت و این ربطی به بازیکن سالاری ندارد. قطعا اگر هر بازیکنی در تیم بی‌انضباطی کند برانکو با او برخورد خواهد کرد اما طارمی برگشته تا رفتنش را جبران کند و من مطمئن هستم که برانکو به هیچ بازیکنی اجازه بی‌نظمی نخواهد داد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه مدعیان امسال لیگ برتر از نظر او چه تیم‌هایی هستند، افزود: با احترامی که به همه تیم‌ها می‌گذارم اما به نظرم برای قهرمانی قدرت‌ها بین همه تیم‌ها پخش نشده است و تنها 5-4 تیم هستند که برای قهرمانی بسته شده‌اند. نمی‌خواهم از تیمی اسم ببرم که بقیه ناراحت شوند اما فکر می‌کنم سایر تیم‌ها برای کسب سهمیه بسته شده‌اند. البته معتقدم که لیگ ما امسال جذاب خواهد شد هر چند که چند تیم هم شرایط خوبی ندارند. فکر می‌کنم همانند سال گذشته ما لیگ جذابی داشته باشیم.

وی درباره اینکه آیا برای مربیگری با پیشنهاد خاصی روبه‌رو شده یا خیر، اظهار داشت: پیشنهاد داشتم اما با توجه به شرایطی که در سال‌های قبل داشتم و سختی‌هایی که به خاطر بی‌بضاعتی برخی تیم‌ها کشیدم تصمیم گرفتم که اگر قرار است کار کنم با آرامش کار کنم و تمرکزم روی مسائل فنی باشد و به موضوع مالی جانبی فکر نکنم. از لیگ یک هم پیشنهادهایی داشتم اما ضمن تشکر از همه تیم‌هایی که به من پیشنهاد دادند صبر می‌کنم تا شرایط خوبی برای من فراهم شود تا همانند سایر مربیان جوان بتوانم توانایی‌ام را نشان دهم.

منبع خبر پارس نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top