تاریخ انتشار: 29تير1395|10:36

| کد خبر: 180162

8 سوال یک سپرده گذار ثامن الحجج از بانک مرکزی

وکیل ملت: یک سپرده گذار ثامن الحجج از بانک مرکزی در یادداشتی به وکیل ملت با طرح 8سوال از بانک مرکزی نتیجه گرفته که مردم قربانی این بانک در مساله موسسه ثامن الحجج شده اند. لازم به ذکر است درج این مطالب در وکیل ملت به معنای تایید کامل این دیدگاه ها نیست و این پایگاه آماده درج توصیحات بانک مرکزی و سایر افراد حقیقی و حقوقی است.

اولا فعالیت موسسه در طول 15 سال چگونه از چشم تیزبین دستگاه های نظارتی بانک مرکزی بدور مانده است ؟!

دوما چگونه تا قبل شهریور 94 بانک مرکزی در هیچ جایی و حتی در سایت های خود مستقیم اشاره ای به غیرمجاز بودن موسسه نکرده بود ؟!و در تمامی مطالب از موسسه در شرف اخذ مجوز نامبرده شده است !!!

سوما حجم عظیم تبلیغاتی موسسه چگونه از چشم تیزبین بانک مرکزی و سایر سیستم های دخیل بدو مانده است ؟!

چهارماً به چه صورتی اجازه اسپانسری پربیننده ترین برنامه (ماه عسل ) به یک مجموعه غیرمجاز داده شده و هیچ واکنشی از طرف دستگاه معظم بانک مرکزی و سرویس های اطلاعاتی انجام نشده است ؟!

پنجماً چگونه و به چه منظور موسسه ای که غیرمجاز بوده در برابر دیدگان نظارتی بانک مرکزی بیش از 550 شعبه در سطح کشور زده و در تمامی اوراق داخلی و نما و تابلو های سر دری از عنوان تحت نظارت بانک مرکزی استفاده کرده و چگونه سرویس های اطلاعاتی و امنیتی به و نظارتی از ادامه کار موسسه به جرم جعل و استفاده از  نام دولتی تحت نظارت بانک مرکزی جلوگیری نکردند ؟!

ششماً چگونه موسسه تنها از سال 1389 به بعد موفق به گرفتن 4 تقدیر نامه از بالاترین مراجع دولتی 1- معاون رییس جمهوری (دکتر رحیمی ) 2- رییس بانک مرکزی کشور (  دکتر بهمنی ) 3- قائم مقام بانک مرکزی کشور  ( دکتردرویشی) 4 - اجازه و دستور همکاری بانک های دولتی در ارائه خدمات بانکی از دستگاه عالیه نظارت بر امور بانک ها و موسسات مالی و اعتباری( درویشی ) شده است ؟! و چرا در طول این مدت سخنی از غیر مجاز بودن موسسه نشد؟!!

هفتماً به چه منظوری به یکباره و بنام ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز تنها این موسسه علیرغم وجود بیش از 5 موسسه دیگر مورد تهاجم بانک مرکزی و .... قرار گرفت ؟!

 هشتما چگونه بعد از اعلام بانک مرکزی در خصوص عدم برآورده کردن تعهدات توسط موسسه به سپرده گذاران و دستور انسداد کلیه حساب ها ی بانکی و غیربانکی که شور بختانه مجوز گشودن حسابهای  بانکی قبلا توسط خود بانک مرکزی  داده شده بود !! و صحبت از نبود منابع برای تسویه حساب سپرده گذاران ، همچنان بعد از گذشت بیش از 8 ماه از بحران فوق تمامی مسئولین بانک مرکزی ، قضایی ، بانک عامل ، و...... صراحتاً صحبت از پرداخت های سپرده گذاران از محل منابع خود موسسه میکنند!!!! و تابحال بانک مرکزی و بانک عامل از دادن خط اعتباری خودداری کرده اند ( نطق آقای کمیجانی و پرویزیان کاملا گواه این ادعاست ) و چرا تابحال وبا وجود منابع موجود موسسه ثامن الحجج !  اجازه تسویه حساب ها به موسسه وتحت  نظارت مستقیم نمایندگان قوه  قضاییه و بانک مرکزی و .... به خود موسسه داده نشد؟!! مگر نه این است که تابحال تمام پرداختی ها از منابع موسسه انجام شده است ؟!

برادران و خواهران گرامی همانطور که مشاهده نمودید گناهکار اصلی این تراژدی منحوس مردم نبوده و  نیستند . بلکه غفلت بانک مرکزی و عدم نظارت صحیح وصادقانه آن سیستم  در خصوص ناظر بودن در  خرید املاک و اموال ونیز  دولت های قبلی و فعلی  می باشد که باعث ایجاد تنش در جامعه  و وارد شدن ضربات روحی و روانی  عمیق به مردم و بر هم خوردن نظم و امنیت کشور و چنگ اندازی مردم به هر ریسمان گردیده و متاسفانه این آش شور نه دست پخت موسسه ! بلکه  دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و به نظر حقیر مردم اصلی  ترین قربانی دستگاه معظم بانک مرکزی در ساماندهی ناشیانه و یک شبه  این دست پروژه ها شده اند

 

نادر ک   

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 30

ساده لوح.
|
29تير ماه 1395
5
17
بانک مرکزی. دستگاه قضایی. فکر کنید. به خود بیایید. فکر چاره کنید. که سپرده گذاران حقیقی ثامن الحجج بدون کوچکترین تقصیری و بی اطلاعی. ب این باتلاق فرو رفتند. و این طریق دست گرفتن همنوع نیست. بالاخره فکر ی بردارید. و فرشته نجات شوید. بخدا. دگه بسه.
عباس
|
29تير ماه 1395
0
21
کاملا صیحیح است.وچرا تا ایناواخر نماینده مشهد اظهار میداشت که حسابهای موسسه طبق نظر کارشناسان بانک مرکزی هیچ مشکلی ندارد وسپرده گذاران نگرانی نداشته باشند.
محمد
|
29تير ماه 1395
0
22
باسلام
خوشبختانه یکی حرف دل همه سپرده گذاران این موسسه را به صورت کاملا شفاف بیان کرد(باسپاس فراوان)
امیدواریم حداقل یکی از دستگاه های مرتبط یا حداقل یکی از افراد مرتبط به کلیه این سوال ها ی شفاف یه جواب واضح و شفاف و بدون هیچ اما و اگری ....بدهند.
مهدي
|
29تير ماه 1395
0
18
بانك مركزي ميتوانست با اصلاح مديريت بانك ثامن ،مشكل را حل كند ،.مردم توقع نداشتند دولت تدبير واميد به دين صورت عمل نمايد ضمن اينكه مشكل به راحتي قابل حل بود.چطور دولت توانست با 5+1 به توافق برسد ولي نتواند يك مشكل بانكي را حل نمايد. خدواند لعنت كند بر كساني كه مال مردم را بازيچه مسائل سياسي خود نموده اند. ضمنا از رياست جمهور مي خواهيم در مسئله مسقيما وارد شودند تا خانواد ها بيشتر دچار مشكل نشوند.
عباس
|
29تير ماه 1395
0
14
اگه میخواستند صادقانه وبی غرض ورزی مشگل مردم را حل کنند میتوانستند .با توجه به اینکه وضع مالی موسسه خوب بود .به ان مجوز فعالیت باشرایط پرداخت سود بانک مرکزی بدهند ویا بابانک دیگری ادغام شود باتوجه به تعداد شعب وتعداد پرسنل ولی نمی خواستند وبی تدبیری کردند در دولت تدبیر ونا امیدی به بار اوردند.
مظلوم
|
29تير ماه 1395
0
12
یعنی ما هرچن سرمایه که با خون دل وکارگری جمع کرده ایم به یکباره وباسهل انگاری بانک مرکزی باید به باد برود
سپرده گذار که مملکتش اعتماد کرد
|
29تير ماه 1395
0
10
متاسفاته تمام مسعولین خود میدانند که تمام دلایل ما درست است .و با شواهدی که موجود بود .سرمایه گذاری کردیم ...ولی خود را به خواب زدندوابراز بیاطلاعی میکنن ..وای براحوالتان که شما دم از حق الناس میزنید .ولی اعتقادی به ان ندارید
saeed
|
29تير ماه 1395
0
11
نزدیک به یک سال هس که پول من و مردم رو نگه داشتن و نمیدن مخصوصا که حالا خبر از صد میلیون که رسیده ولی فقط 35تومن از صد تومن را به من و مردم میدن تازه ازت تعهد هم میگیرن که تا یک سال دیگه دنبال پولت نیای
سپرده گزار
|
29تير ماه 1395
0
6
چند نکته:
اگر یکی پول داشته باشد گناهکار است

به هیچ بانکی اعتماد نباید کرد
4-تو این مملکت موسسه ای که 10 سال فعالیت می کرد یک شبه غیر مجازندگی شد
پولتا حبس میکنند حق هیچ اعتراضی نداری
یک مسول نیست بعد از چند ماه حبس پول مردم به فریاد آنها برسد
هر کس رای آورد دیگر مردم را نمی شناسد

ک.ر
|
29تير ماه 1395
1
8
این بازی سیاسی برای سرکار گذاشتن مردم شروع شده
سپرده گذار
|
29تير ماه 1395
0
8
بالاخره یکی پیدا شد حرف دل مردم رو بزنه . درود به شرفت که با اطرح این سوالات خواسته 8 ماهه مارو از این غاصبان که به نام صیانت اموال مردم بیشترین ضربات روحی و روانی را بر پیکره این مردم زدند در 8 ماه بحرانی را برآورده نمودید.
نویسنده
|
29تير ماه 1395
0
6
متن بالا صحیح است امروز رفتم پارسیان که از 56میلیون سپرده ام تنها 35 میلیون دادند و برگه ای جلویم گذاشتند که تعهد بده چون موسسه غیرمجازبوده نسبت به مابقی پولت تا یک سال هیچ حقی نداری بدون هیچ سودی البته از برج 11پارسال هم همین مقدار که مربوط به جهیزیه ی دخترم بود را یک ریال سودندادند من گفتم همین الان روی بسیاری از شعبه های موسسه نوشته است با مجوز بانک مرکزی پس من باید برای دروغ شما چه تعهدی بدهم خدا ازشون نگذره

پاسخ ها

امیر
31تير ماه 1395
تا حالا با چندین بانک دولتی و خصوصی کار کردم اما تا توعمرم بانکی به مزخرفی پارسیان ندیده بودم. رفتم پولمو اونجا گرفتم بعد هم دفترچه شو پاره کردم و کارتشم جلو کارمندش شکستم.
نویسنده
|
29تير ماه 1395
0
6
دولت تدبیر وامید خودش و تدبیرات ناشیانه اش را به همه نشان داد
اوباما
|
29تير ماه 1395
5
4
سلام دوستان،خدا حافظ ثامن الوجب،خدا حافظ کارمندان بیسواد ثامن الوجب،خدا حافظ مصرف علی،دوستان من که امروز 35 گرفتم و تومان تعهدی امضا کردیم این داستان برای من تمام شد ولی لعنت کنه باعث و بانی این کار را .دوستان انشا الاه شما هم به پولتان برسید من برایتان دعا میکنم،،،،خدا حافظ همگی
حسین
|
29تير ماه 1395
0
5
بقیه صدملیون تومان بدین صبرمردم حدی داره.
علی
|
29تير ماه 1395
0
5
زودتر تکلیف مردم بدبخت و مشخص کنید و به داد مردم برسید. دیگه این بازیها کافیه که مردم و مثل توپ فوتبال به بازی گرفتید.چطور وجدانتان قبول میکنه حق یه تعداد کارگر و بخورید.خدا جای حق نشسته که ما رو به خاک سیاه نشوندید. همه خرج و مخارج زندگیم و زن و بچم از طریق این سپرده میگذشت. نزدیک به 10 ماهه دارم با بدبختی زندگی میکنم
علی
|
29تير ماه 1395
4
5
این آش شور شله قلمکار را سه کارشناس اقتصادی کشور آقایان تهرانفر ، کمیجانی و سیف پختند .
بی جهت فرا فکنی نکنید.
من نمیگویم موسسه و مدیران آن مشکل نداشتند اما قبل از جناب سیف بسیاری از موسسات ساماندهی شدند بدون اینکه حتی آب از آب تکان بخورد و حتی یک نفر متضرر شود.
برخورد با موسسه ثامن الحجج یک برخورد کاملا حناحی و یک تصفیه حساب بود که چوب آن را مشتی مردم بی دفاع خوردند.
اگر هزار مقاله و خبر نامه و اطلاعیه از این دست هم منتشر کنید مردم دروغ های شما را باور نخواهند کرد و برای همه مثل روز روشن است که چگونه این مشکل را درست کردند و از کجا آب خورد.
اگر همین الان تیتر بزنید که بانک ملی ایران دچار مشکل شده صبح شاهد خواهید بود که تمام سپرده گزاران خرد و کلان هجوم خواهند آورد و بانک ملی جوابگوی یک درصد سپرده گزاران نیز نخواهد بود.
باید دید چرا این سه نفر قبل از هرگونه اقدام معقولی مشکل موسسه را رسانه ای کردند که مردم هجوم آورند و موسسه نتواند جوابگوی سپرده گزاران باشد.
در فضایی آرام و بدون تنش میشد مشکلات را به خوبی مدیریت کرد بدون اینکه حتی یک نفر متحمل این همه خسارات روحی غیر قابل جبران و خسارات مالی شود.
کمی منصفانه برخورد کنید و حقایق را بنویسید
در این نظز هیچ اهانت و حرف نسنجیده ای نیست لطفا به رسالت خود عمل کنید و منتشر کنید تا فردای قیامت حق الناسی بر گردنتان نمانده باشد.

پاسخ ها

سپرده گذار
30تير ماه 1395
تسویه حساب صحیح است نه تصفیه حساب !!!
علی
|
30تير ماه 1395
6
6
چرا هیچ کدام از مسئولین بی فکر و بی تدبیر و ظالم پاسخی به این سوال ها نمی دهند ؟
مهدی
|
30تير ماه 1395
0
5
خدا شما را لعنت کند با پول مردم کیف میکنید صبر مردم هم حدی داره اینکارها فقط باعث بدبینی مردم به کشور و دولت اسلامی میشه
hosna Esy
|
30تير ماه 1395
0
4
این نیزبگذرد ولی دنیا به حال وروز ما مینگرد وآبروی نظام رااینگونه مدیران بی تدبیر و بی امید زیرپا گذاشته اند . وازیادها نمیرود دهها سال .مگر اینکه سودی قراردهند که مرحمی برزخم کاری سپرده گذاران باشد .
.محمد
|
30تير ماه 1395
0
2
تاسف بار است مديران همين نظام بانكي حقوق هاي غير متعارف و نجومي دريافت مي كنند و اينگونه حقوق اوليه سپرده گذاران پايمال مي شود،خداوند ظالمان را دوست ندارد. بترسيد از ظلم به كساني كه جز خدا كسي را ندارند
سپرده گذار بدبخت
|
30تير ماه 1395
0
0
آفرین بر این دوست گرامی که به این روشنی گناهکار بودن بانک مرکزی و مغرضانه عمل کردن آن را اثبات کرد. البته برای آنان که حق بین هستند اینها از همان آغاز نیز روشن بود اما کو چشم بینا و حق بین؟
بانک مرکزی می گوید بدلیل ناتوانی موسسه در پرداخت پول مردم آنرا غیر مجاز اعلام کرد در حالی که شایعه پراکنی و حرف های خود بانک مرکزی موجب یورش سپرده گذاران به موسسه و این شرایط شد که اگر برای هر بانکی حتی خود بانک مرکزی هم رخ دهد ناتوان از پرداخت پول مردم خواهند بود.
چقدر باید برخی مسئولین بی خیال و بی مسئولیت باشند که اینگونه دسترنج صدها هزار نفر را به باد فنا بدهند.
تو گویی گوسفند قربانی می کنند تازه شور و شعف مراسم قربانی همه آنها را فرگرفته!
واقعا برای خودمان متاسفم!
سن من ٧٥سال است
|
30تير ماه 1395
0
0
٥٥سال زحمت كشيدم مقداري پول جمع كردم
بعنوان سپرده تحويل مؤسسه ثامن الحجج(ع)
دادام ونميدانم قبل ازمرگرم پول زحمت كشيدام برميگردد يانه اگربرگشت خدارحمت كند پدرومادران كسي كه باعث برگشت پولم شد واگرهم رحمت خدارفتم باعث رفتن پولام حلال نميكنم ضمنا خمس وزكات اين پول داده شده است خدانگهدارسپردگان مظلوم ثامن الحجج(ع)
مهدی
|
30تير ماه 1395
0
0
سلام خود دولتی ها هم میدونن سر این مردم چی اوردم . خدا ازشون نگره
حسن علوی
|
31تير ماه 1395
0
0
سئوال های عجیبی است .افرین که حق مطلب را ادا نمودید.میتوان بر آن 8 پرسش این را هم افزود که ریاست محترم بانک مرکزی و تایید کنندگان ایشان حق تقدم سپرده های خورد را بر کلان از کدام قانون استخراج فرموده اند زیرا قانون تجارت و قانون تصفیه ورشکستگی همه سپرده گذاران را اعم از خورد و کلان غرما ی شرعی توصیف کرده اند
ناصرنامدار
|
31تير ماه 1395
0
0
درجائی چنین خواندم:جلو سوء تفاهم را شفاف سازی میتواند بگیرد.حافظه جمعی میگوید که در زمان دادستانی حجت الاسلام یونسی حساب مضاربه چیان خصوصی را مسدود و خودشان را دستگیر کردند.دادستان بابتکار خود طلبکاران را وادار کرد که هیئت مدیره انتخاب وسهام توزیع نمایند وسرمایه را خود بکار اندازند.ایت اله یزدی رئیس وقت قوه قضائیه به دادستان دستور داد که پرونده انان را به دادگاه انقلاب ارسال داشت و بر ان ابتکار خط بطلان کشیده شد و دادستان انقلاب موسسه ها را به اشخاصی سپرد و انان متدرجا هرچه توانستند از اصل سرمایه سپرده گذاران را برگرداندند و یکی از مضاربه چیان هم در سال 76محکوم به اعدام وبعد از قطعیت حکم اجراشد.در دهه بعد موسسات دیگری با تابلو تحت نظارت بانک مرکزی پیداشدند و همان عمل مضاربه را تکرار کردند و مردم از این عبارت تحت نظارت مغرور شدند و اعتماد پیدا کردند بانک مرکزی و ارگان ها هم جلوگیری نمی کردند که برخی از این موسسات بعدا تبدیل به بانک هم شده اند وبرخی که دچار مشکل میشدند امور انان را بانک مرکزی به یک همقطار انان محول میکرد که واگذاری امور یک موسسه به موسسه قوامین( قبل از بانک شدن) از این قبیل است.ثامن الحجج حدود 10 سال است که تحت عنوان موسسه تحت نظارت بانک مرکزی فعال بوده است.ناگاه در سال 94 بانک مرکزی بر روی آن زوم کرد و بدون شفاف سازی قانونی برخورد هائی کرد که ایجاد سوء تفاهم برای سپرده گذاران شده است موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج که اقدامش در ادغام تعاونی های بسیار بطور مسلم نتیجه تعامل با بانک مرکزی بوده و اقوی دلیلی است که با تجویزو تحت نظارت بانک مرکزی قرار داشته است بطور عادی مشغول کاربود و هیچ گونه نارضایتی از کارش وجود نداشت در نتیجه اعلامات و تبلیغات گام به گام بانک مرکزی بسوی بحران سوق داده شدوحساب های بانکی اش محدود و سپرده گذاران تحت اثرناشی از اقدامات بانک مرکزی ناگهان برای استرداد موجودی خود هجوم اوردند و بحران دیگری آفریده شد. همزمان با کارزار علیه موسسه ثامن الحجج سازمان مالیاتی هر روز مصاحبه کرد که از سودسپرده گذاران موسسات اعتباری مالیات برداشت میکند. سازمان امور مالیاتی نمی گوید اگر موسسه غیر مجاز و سپرده ها مشمول مالیات بوده است چرا قبلا دم نزده است که حالا به موازات بانک مرکزی علیه سپرده گذاران حرکت میکند صرفنظر از تقصیر و تعدی یا عدم ان این وضعیت هجوم همگانی برای استرداد را بانک ملی هم نمیتواند جوابگوئی کند چون هیچ عامل مضاربه سرمایه را دائما راکد نگه نمیدارد بطوری که یک جا همه وقت کلیه سپرده ها را در یک روز مسترد کند.بانک مرکزی میتوانست به این موسسه و موسسات دیگری که در نوبت اقدامات بعدی قرار داده است اعلام کند که میتوانند به قراردادهای تا فلان ماه سال 94 تا خاتمه مدت قرارداد عمل کنند اما از آن ماه به بعد نمی توانند قرار دادهائی با نرخ بیشتر از نرخ بانکی منعقد نمایندیا اصلا قبول سپرده نکنندو قانونی پیشنهاد میکرد که مقامات مالیاتی از تعرض به سپرده گذاران خودداری کنندیا موسسه را ملی میکرد. بانک مرکزی از حدود قانونی فراتر رفته است زیرا اگر موسسه ای نتواندجوابگوی بستانکاران باشد قانونا متوقف یعنی ورشکسته است و هر طلبکار و نیز دادستان میتوانند از دادگاه عمومی حقوقی خواستار صدور حکم ورشکستگی شوند تا در صورتیکه ورشکسته باشد طبق قانون موسسه از دخالت در اموال ممنوع و اداره تصفیه امور ورشکستگی وارد کارشود و اموال تبدیل به نقدینه و به بستانکاران که داخل در غرما خواهند بود هردرصدی که میرسد پرداخت و مدیر موسسه نیز اگر ورشکسته به تقصیر یا تقلب است تعقیب شود.. این کوتاهی ها نه تنها تقصیر و قصور که گناه شرعی هم هست.در حال حاضر دست کم باید به سئوالات مطروحه در بالا و یاسئوالات مقدر بطور شفاف پاسخ اعلام شود تا خدا راخوش آید.دست اندر کاران باید مهر و وفا پیشه کنند و خود را بجای سپرده گذاران قرار دهند وبیانیشند که در این فرض چه انتظاراتی میداشتند و از گفتن حرف های دوپهلو که ایجاد تشویش و هراس نماید بپرهیزند.این چگونه ساماندهی اقتصاد است که بالا بودن قدرت جذب سرمایه ضد امنیت ملی تلقی و شورای امنیت ملی را وارد امور مالی نمایند و مردم را برای استرداد سپرده های یک موسسه بشورانند و موسسه را عمدا فلج کنند. در دهه 80چرا دوباره بانک مرکزی به موسسات مضاربه کار اجازه نصب تابلو داد که بنویسند تحت نظارت بانک مرکزی؟که اکنون شروع به قلع و قمع کند؟.اگر بانک مرکزی بی قانونی کند چه توقعی میتواند از دیگران داشته باشد؟ بانک مرکزی بگوید کدام قانون اجازه داده است غیر ازوقتی که حکم ورشکستگی صادر می شود و کار هم به اداره تصفیه امور ورشکستگی می افتدوطلبکاران با هر میزان طلب داخل در غرما میشوند ارگانی در کار موسسه مالی دخالت نماید. ثامن الحجج را بانک مرکزی قدم به قدم با تبلیغات و ایجاد هراس بطرف توقف سوق داد و بعد شیوه نامه ای صادر کرد که زیر سئوال است زیرا منتهی به این شد که موسسه حساب راببندد و جریمه بستن حساب پیش از انقضای مدت را از پول سپرده گذار کم و از نرخ قراردادی نیز تخلف نماید.تا امروز سپرده های زیر 35 ملیون استرداد و صاحبان سپرده 100 ملیونی از 20 تیر 95 برای دریافت 35 ملیون از سپرده خود فراخوانده شده اند و هیچ برنامه زمان بندی برای مراجعه بقیه سپرده گذاران اعلام نگردیده است.مردمی که به پول خود نیاز پیدا کرده اند نه به اصل و نه به سودسپرده به جرم کلان بودن مبلغ سپرده تا سقف35 ملیون هم دسترسی ندارند و در معرض نیستی قرار دارند و به تعهدات خود نمی توانند عمل کنند.لا اقل همان بانک پارسیان کل موسسه را بخرد که در آن صورت بیشترمردم از مطالبه اصل سپرده منصرف خواهند شد و همان سود خود را بر اساس نرخ بانکی میگیرند .
میلاد
|
1مرداد ماه 1395
0
0
باسلام.چندتا سوال از همه دارم:
۱- اگر این موسسه زیر نظر بانک مرکزی نبود چرا بانک مرکزی دخالت کرد؟دستگاه قضا چیکارست؟
۲- اگر چند تا شعبه به جرم اینکه پول سپرده گذارا رو نمیتونستن بدن این بازی ها شروع شد آیا خود موسسه توانایی اینو نداشت که همون موقع ۳۵ تومان بده بقیشو بگه یکسال بعد؟تازه سودم میداد! اینطوری که الان هست که بدتره!!تازه تعهدم به زور گرفتن که اگه امضا نمیکردیم اینقدرم نمیدادن!جالب اینکه تعهد گرفتن مقصر خود ما سپرده گذارانیم!ادعایی برای سودش نداریم و تا یکسال نباید به جایی مراجعه کنیم و قبول داریم پارسیان هیچ کارست!
۳- از ۱ بهمن ۹۴ تا زمان گرفتن کامل پول این همه سپرده گذار داشتیم سودش کجا میره؟
مالباخته
|
8مرداد ماه 1395
0
0
این بلایی که اقای ...درلوای مسلمانی ودینداری برسرما اورد

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top