تاریخ انتشار: 29تير1395|15:54

| کد خبر: 180219

چند نفر درآمد بالای ۳۵ میلیون دارند؟

وکیل ملت: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه درآمد سالانه ۵ میلیون نفر بالای ۳۵ میلیون تومان است گفت: ادامه وضعیت پرداخت یارانه‌ها برای نظام قابل تصور نیست.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: بر اساس بررسی های به عمل آمده حداقل چهار دهک جامعه یعنی حدود پنج میلیون نفر درآمد سالانه شان بالای ۳۵ میلیون تومان است.  

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برخی حساسیت های دولت ها در آخرین سال دوره کاری اش قابل درک است افزود: فضای کارشناسی ما باید در تصمیم های سیاسی مان برتری داشته باشد.

وی گفت: قانون هدفمند کردن یارانه ها قانون محکمی است اما اجرای آن ناقص است. میانگین میزان اثر درآمد در دهک های پُردرآمد کشور تنها دو تا سه درصد است. پورابراهیمی با بیان اینکه بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه ها ۷۰ درصد جمعیت کشور یارانه شان را خواهند گرفت افزود: با این وجود بر اساس مصوبه مجلس با حذف دهک های پُردرآمد ۱۲ هزار میلیارد تومان به منابع دولت اضافه خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: می خواهیم با حذف دهک های پُردرآمد ۱۰ هزار میلیارد تومان را برای اجرای طرح های عمرانی دولت آزاد کنیم. پورابراهیمی با اشاره به وضعیت و واقعیت اقتصادی کشور گفت: ادامه این مسیر در وضعیت یارانه ها برای نظام قابل تصور نیست.

وی با بیان اینکه دولت به دلیل ویژگی حاکمیتی ای که دارد می تواند اشراف اطلاعاتی به درآمدهای مردم داشته باشد افزود: اگر رسیدن به اطلاعات افراد سرک کشی به زندگی مردم به حساب آید نتیجه اش همین می شود که می بینیم، در حالی که در هیچ جای دنیا اینگونه نیست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم در این برنامه با بیان اینکه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها برای پرداخت هدفمند یارانه به انرژی است گفت: پیشنهاد ما این است که اگر کسی مصرفش از انرژی را بالا بُرد یارانه نگیرد و پول آن را هم بپردازد.

غلامرضا تاجگردون افزود: بر اساس قانون بودجه قرار بود پارسال ۷۰ درصد یارانه ها صرف پرداخت یارانه مستقیم شود و ۲۸ درصد دیگر در حوزه های مختلف هزینه شود در حالی که میزان پرداخت یارانه مستقیم در سال ۹۴ صد و هشت درصد بود و چندین بخش هیچ تخصیصی از یارانه ها نداشتند.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون به جز پرداخت یارانه های مستقیم هیچ کدام از بخش ها یک ریال یارانه دریافت نکرده اند.

منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

عابد
|
29تير ماه 1395
0
0
به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بفرمائید چطور پرداخت حقوق های نجومی برای نظام قابل قبول بود که پرداخت میشد و این وسط دو تا سوال مطرح می شود که سوال اول این است که اگر بگوئید که از این حقوق ها خبر نداشتید که واقعا باید تاسف خورد به حال مردمی که شما نمایندگان و وکیل آنها در مجلس هستید و سوال دوم اینکه اگر بگوئید خبر داشته اید که دیگر ی مصیبت عظیمی است ک ه بر سر این مردم بیچاره امده است و سوال بعد اینکه چطور می توانید آمار حساب مردم را در بیاورید ولی آمار حساب آقازاده ها را نمی توانید ضمن اینکه چطور دولت بودجه دارد که حقوق های نجومی پرداخت کند و خزانه برای پرداخت آنها پر است و مشکلی وجود ندارد اما برای پرداخت یارانه مردم که در طی شش سال از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت چندباره حامل های انرژی و مایحتاج مردم بودجه کم می آورد و خزانه یهو خالی می شود
پویا
|
29تير ماه 1395
0
0
امروزه یک پیک موتوری و راننده تاکسی هم درآمد 3 میلیون در ماه را دارد. بیش از 50 در صد خانوار های کشور ذرآمد بالی 3 میلیون در ما دارند. تقریب اکثریت مشاغل آزاد در ایک گروه هستند.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top