توضیحات سازمان سنجش در خصوص پذیرش حسین فریدون در مقطع دکترا

وکیل ملت: سازمان سنجش توضیحاتی را در خصوص پذیرش حسین فریدون در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد.

تاریخ انتشار: 29تير1395|23:27

توضیحات سازمان سنجش در خصوص پذیرش حسین فریدون در مقطع دکترا
| کد خبر: 180290

سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص تحصیل توصیه‌ای حسین فریدون در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی موارد ذیل را در خصوص پذیرش پردیس دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد:

الف) بخش آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال 1392

وی (فریدون) در سال 1392 در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز در مجموعه علوم سیاسی شرکت و در مرحله تکمیل ظرفیت نسبت به انتخاب 5 کدرشته محل اقدام می‌کند.

وی در کدرشته محل 9626 رشته روابط بین الملل دوره شبانه دانشگاه گیلان در بین چند برابر معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه با استفاده از سهمیه ایثارگران در رتبه 2 (دو) به‌دلیل کسب حدنصاب سهمیه قرار می‌گیرد.

دانشگاه گیلان در اعلام نتایج وی را غایب مصاحبه معرفی می‌کند.

ب) بخش آزمون اختصاصی پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی در سال 1392 براساس مجوزهای اخذشده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو برای پردیس دانشگاهی (پرداخت هزینه تحصیل توسط دانشجو) اقدام می‌کند که در این خصوص ذکر نکات ذیل ضروری است:

آزمون‌های اختصاصی پس از اخذ مجوز دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود و مؤسسات پذیرنده رأساً نسبت به انجام ثبت نام، برگزاری آزمون و اعلام نتایج اقدام می‌کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور به‌عنوان "ناظر" در خصوص مجوز رشته‌ها، ظرفیت پذیرش، اعمال سهمیه‌های قانونی و سایر قوانین و مقررات در آزمون‌های اختصاصی عمل می‌کند.

انجام مصاحبه‌های پذیرش آزمون‌های اختصاصی در گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها همانند انجام مصاحبه در آزمون نیمه‌متمرکز صورت می‌پذیرد و نتایج مصاحبه توسط گروه‌های آموزشی به دانشگاه اعلام می‌شود.

نتایج آزمون‌های اختصاصی توسط دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و این سازمان فقط نسبت به بررسی ظرفیت‌ها و تعداد قبولی، سهمیه‌های قانونی و ... که مصوب مراجع قانونی است، نسبت به ارسال آن به هیئت مرکزی گزینش دانشجو برای انجام صلاحیت‌های قانونی اقدام می‌کند.

با توجه به موارد مذکور و به‌منظور تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود که نامبرده طی درخواستی به سازمان سنجش آموزش کشور درخواست معرفی برای شرکت در  آزمون اختصاصی پردیس خودگردان در دانشگاه شهید بهشتی را با توجه به معرفی اولیه و داشتن حدنصاب در دانشگاه گیلان می‌کند که این سازمان نیز نسبت به اعلام دارا بودن حدنصاب معرفی دوره شبانه دانشگاه گیلان به دانشگاه شهید بهشتی اقدام می‌کند و هیچ‌گونه معرفی رسمی در خصوص وی برای ثبت نام و ادامه تحصیل در پردیس دانشگاهی صورت نمی‌پذیرد و اعلام می‌شود با توجه به سهمیه ایثارگری و وضعیت علمی نامبرده آن دانشگاه می‌تواند از نتایج آزمون نیمه‌متمرکز استفاده کند و وی اگر حداقل شرایط و ضوابط آن دانشگاه را کسب کند و از مرحله مصاحبه و ارزیابی علمی قبول شود این سازمان با پذیرش نامبرده موافق است (این اجازه عمومیت داشته و همه دانشگاه‌های پذیرنده پردیس با توجه به کمی اقبال داوطلبان می‌توانند جهت پذیرش از نتایج آزمون دکترای نیمه‌متمرکز استفاده کنند).

بنابر توضیحات فوق، پذیرش وی بر اساس نمره آزمون نیمه‌متمرکز دکتری اعلام شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه و سهمیه ایثارگری و ارزیابی علمی توسط دانشگاه انجام شده و این سازمان آماده ارائه هرگونه اطلاعات مربوط به سوابق آزمون نامبرده به دانشگاه بوده و هست.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

اصغر احمدی
|
30تير ماه 1395
0
0
آخه مرد! سر پیری دکترا خوندنت چی بوده!؟
حالا بدون دکترا نمی شد بازنشست بشی؟
می خواستی دکتر بشی قبلا این کارو می کردی!
میخوای دکتر بشی بعدا دکتر شو!
بذار این دولت به جای تلاش برای تبرئه ی خود از داستان های امثال شما به کار خودش و مردم برسه

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top