تاریخ انتشار: 31تير1395|02:04

| کد خبر: 180614

توضیحات افشارزاده درباره تغییرات جدید در استقلال

وکیل ملت: بهرام افشارزاده مدیرعامل باشگاه استقلال می گوید هر تغییری در استقلال برای بهبود روند است و به همین دلیل است که امروز یکسری تغییرات در این تیم رخ داده .

مدیرعامل استقلال که برای آکادمی جنجالی فوتبال استقلال تصمیمات جدیدی گرفته است ، می گوید این روند برای ایجاد آرامش بیشتر در استقلال رخ داده است.

سجاد بالاخره از استقلال جدا شد؟

بله امروز نشستیم و خیلی دوستانه با هم حرف زدیم. جلسه خوبی بود. اصلا بحث دلخوری یا ناراحتی بین مان نبود. سجاد اصرار دارد که ادامه فوتبالش در ترکیه به نفعش می شود. ما هم نمی خواهیم مانع پیشرفتش بشویم . ولی باید منافع باشگاه را هم در نظر می گرفتیم. برای همین ، سرانجام او پذیرفت که از طلب گذشته اش صرف نظر کند و رضایتنامه بگیرد که برود به ترکیه.

خب این یعنی با رضایت و دوستانه نرفته است!

اصلا این طور نیست. اتفاقا کلی هم دیگر را بغل کردیم ، گفتیم ، خندیدیم ، روی هم را بوسیدیم. خودش هم شرایط را درک کرد و با رضایت کامل از استقلال جدا شد. حتی به او گفتم که درهای استقلال برای همیشه رویش باز است. ما بازیکن بزرگ و اثرگذاری را از دست دادیم اما به هر حال سجاد اعتقاد دارد بازی در ترکیه به سود آینده فوتبالش است. می گوید تیم خوبی را انتخاب کرده و حتی گفت برنامه هایی برای ادامه تحصیل دارد. چون در ترکیه می تواند تحصیلاتش را که همین حالا اگر اشتباه نکنم در مقطع فوق لیسانس است ، ادامه بدهد و به مدارج بالاتری برسد. من هم اتفاقا خیلی تاکید کردم که ورزش مان به جوانان تحصیلکرده با معلومات نیاز دارد. سجاد یک پسر جنتلمن و با اخلاق است که مطمئنم در آینده حتما می تواند یک مدیر خوب و قوی هم باشد. امیدوارم انتخاب درستی کرده باشد و فوتبالش را بتواند در بهترین شرایط در ترکیه ادامهبدهد. به هر حال او آنجا خیلی مشکل زبان ندارد و این برایش یک حسن محسوب می شود.

غیر از جدایی سجاد امروز یک اتفاق مهم دیگری هم افتاد. تغییرات در آکادمی استقلال.

بله ما امروز از صادق ورمرزیار خواستیم تا از این پس برای آکادمی فوتبال مان برنامه ریزی کند. او کاپیتان استقلال بوده و برنامه های خوبی برای مربیگری در فوتبال دارد. صادق هم برنامه خوبی برای تیمداری نوشته است. یک برنامه مدون برای تیم ها و قرار است از مروز استقلال بر اساس این متد ، برنامه هایش را پیش ببرد.

اما قبلا از او حسن روشن مسئولیت داشت. البته این اواخر کمی رابطه تان شکرآب شده بود!

آقای روشن از مفاخر فوتبال ایران و از دوستان 50 ساله من هستند. ایشان در این مدت حتی بدون اینکه ابلاغ رسمی داشته باشند ، زحمات زیادی کشیدند و تمام انرژی شان را گذاشتند که در آکادمی اتفاقات مثبتی بیفتد. ولی خدمت خودشان هم گفته ام که امسال استقلال شرایط ویژه ای دارد. ما امسال بیش از هر وقت دیگری نیاز به آرامش داریم. تیم تغییرات زیادی داشته ، کادر مربیان جوان تیم توانسته دل هواداران را بدست بیاورد و همه انتظار دارند ، بدون حاشیه در مسیری بیفتیم که بعد از دو یا سه سال بتوانیم یک موفقیت خوب برای استقلال بدست بیاوریم. در این شرایط ، حس مان این بود که این حاشیه ها به ساختار استقلال تیم ما ضربه بزند. برای همین از تلاش های آقای روشن تشکر کردیم و از صادق عزیز خواستیم که این مسیر را ادامه بدهد.

با تغییرات جدیدی که اتفاق افتاده است ، الان شرایط تیم های پایه به چه صورتی می شود؟

آقای سامره در مقام سرمربی تیم امید به کارش ادامه می دهد. البته او باید برنامه ها و کاری که می خواهد انجام دهد را به صادق ورمرزیار و همکارانش بدهد تا بررسی شوند. دستیارانش و لیست بازیکنان شان هم به همین صورت. درباره سیاوش اکبرپور و دیگر انتصاب ها هم شرایط به همین صورت است و باید دوباره همه چیز بررسی شود. به هر حال یکسری بحث هایی مطرح شده بود که در شان باشگاه استقلال نبودند ، حالا ما باید پرونده های تیم های پایه ای مان را از نو بررسی کنیم تا خدای ناکرده مشکلی وجود نداشته باشد. این ها همه به تیم صادق ورمرزیار سپرده شده است و می دانم که آنها به سرعت همه چیز را بررسی می کنند و نتایج را به ما اعلام می کنند.

و تیم بزرگسال چطور؟

تیم بزرگسال که دارد کارش را انجام می دهد. تقریبا تمام بازیکنانی که کادرفنی می خواستند ، جذب شدند. برنامه های تمرینی مان بر اساس نظرات کادرفنی انجام شده ، هواداران عزیزمان هم در روزهای گذشته حمایت بی نظیری از تغییرات داشتند. امیدوارم به امید خدا علی منصوریان با انرژی جوانی و با کمک تیم خوبی که در اختیار دارد ، از همان هفته های نخست بتواند این انرژی مثبت که هواداران به تیم تزریق کرده اند را به کار بگیرد بتوانیم از خجالت هواداران در بیاییم. استقلال شایسته ارائه فوتبال های زیبا و تماشاگرپسند است. منصوریان هم در سالهای اخیر نشان داده می تواند بخشی از آینده فنی فوتبال ایران باشد. همه ما در انتظار شروع لیگ هستیم و امید داریم انشالله لیگ موفقی را پشت سر بگذاریم.

 

منبع خبر خبرآنلاین
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top