تاریخ انتشار: 31تير1395|15:43

| کد خبر: 180678

اعضای القاعده در ایران تحریم شدند!/ اوباما نباید سکوت کند

وکیل ملت: «تحریم اعضای القاعده مستقر در ایران باعث گسترش انتقادهای کارشناسان و قانونگذارانی شده است که معتقدند دولت اوباما به دنبال نادیده گرفتن و کم اهمیت جلوه دادن ارتباط ایران با گروه های تروریستی بوده تا از عوارض آن برای توافق هسته ای جلوگیری کند.»

مجله آمریکایی "ویکلی استاندارد" (Weekly Standard) با انتشار گزارشی مدعی شده که ایران با گروه تروریستی القاعده ارتباط دارد و دولت اوباما با هدف حفظ توافق هسته ای، حمایت ایران از گروه های تروریستی را نادیده می گیرد.

 

روز گذشته رسانه های آمریکایی خبر دادند که وزارت خزانه داری این کشور سه نفر که مدعی است از اعضای ارشد القاعده هستند و در ایران به سر می برند را تحت تحریم قرار داده است.

 

پایگاه خبری صدای آمریکا (VOA) با انتشار گزارشی در این رابطه نوشت: «وزارت خزانه داری ایالات متحده روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سه عضو ارشد القاعده را به دلیل تامین مالی و حمایت تدارکاتی از آن گروه تروریستی تحت تحریم قرار داده است. بر اساس این اطلاعیه که بر روی وبسایت وزارت خزانه داری منتشر شده است، این سه نفر که در ایران بسر می برند، فیصل جاسم محمد العمری الخالدی، یزرا محمد ابراهیم بیومی، ابوبکر محمد محمد غمین معرفی شده‌اند. این اطلاعیه از قول آدام زوبین معاون موقت وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم نوشت، "اقدام امروز عوامل ارشد القاعده را که مسئولیت نقل و انتقال پول و اسلحه در سراسر خاور میانه را بر عهده داشتند، تحت تحریم قرار داد."»


این گزارشات به دستاویزی برای رسانه های آمریکایی تبدیل شده تا مانند گذشته از ادعای ارتباط ایران با گروه های تروریستی مانند القاعده و داعش سخن به میان آورده و دولت آمریکا را به نادیده گرفتن تخلفات ایران و فعالیت های تروریستی تهران[!] متهم سازند.

 

این در حالی است که  پیش از این هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق و نامزد فعلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از نقش کشورش در تشکیل القاعده پرده برداشته است: «ما آمریکایی ها در زمان جنگ شوروی سابق علیه افغانستان اقدام به تاسیس و حمایت مالی از گروه القاعده کردیم و اعضای آنها را از مناطق مختلف و در راس آن از عربستان سعودی گرد هم آوردیم.»

 

"ویکلی استاندارد" با انتشار گزارشی تحت عنوان "دولت اوباما پس از انکار ارتباط ایران با القاعده، برخی اعضای این گروه که در ایران به سر می برند را تحریم کرد" به این موضوع پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است: «دولت اوباما تنها چند هفته پس از آنکه گزارش هایی مبنی بر همکاری سازمان تروریستی بین المللی القاعده با جمهوری اسلامی را رد کرده بود، سه عضو این گروه که در ایران مستقر هستند را تحریم کرده است. این موضوع باعث گسترش انتقادهای کارشناسان و قانونگذارانی شده است که معتقدند دولت اوباما به دنبال نادیده گرفتن و کم اهمیت جلوه دادن این ارتباطات بوده تا از عوارض آن برای توافق هسته ای جلوگیری کند.


این سه عضو القاعده که در ایران مستقر هستند، سال ها به جابجایی پول و عوامل این سازمان تروریستی از جنوب آسیا به سراسر خاورمیانه کمک می کرده اند. یکی از این افراد به نام "یزرا محمد ابراهیم بیومی" با مقامات ایرانی همکاری داشته است. یکی از مقامات دولت آمریکا اوایل ماه جاری در مصاحبه با ویکلی استاندارد اعلام کرد که "هر کس گمان کند که ایران با القاعده همکاری داشته یا دارد، روشن است که چیزی درباره ایران و القاعده نمی داند."


کارشناسان و قانونگذارانی که پس از اعلام خبر تحریم اعضای القاعده در ایران توسط وزارت خزانه داری با ویکلی استاندارد مصاحبه کرده اند معتقدند که این خبر حاکی از آن است که برخی از مقامات دولت آمریکا به دنبال کم اهمیت جلوه دادن فعالیت های تروریستی ایران هستند تا از رویارویی و مقابله با ایران پرهیز کنند. مقامات ایرانی بارها اعلام کرده اند که وضع هرگونه تحریم جدید را مساوی با نقض توافق هسته ای از سوی آمریکا می دانند و می گویند که تحریم های بیشتر ضد تروریسم نیز نقض توافق است.»


پیش از این نیز گزارش‌های مضحکی از ارتباط ایران با داعش و القاعده توسط رسانه های آمریکایی منتشر شده است. مجله آمریکایی فارین پالیسی (Foreign Policy) اوایل همین ماه میلادی با انتشار گزارشی تحت عنوان "ایران و دست نشانده هایش" مدعی شد که گروه های تروریستی داعش و القاعده دست نشانده های ایران در منطقه هستند! و نوشت: «هر چند عقل متعارف حکم می کند که القاعده و داعش دشمنان خونی با ایران هستند؛ اما حقیقت آن است که در این میان یک مسئله مهم مورد غفلت واقع شده است که این دشمنان ظاهری، به یکدیگر وابستگی متقابل دارند و از یک دیدگاه مشترک آخرالزمانی اسلامی برآمده اند... درمورد داعش، دخالت های ایران در سوریه و عراق موجب ایجاد این گروه تروریستی شده است. ایران به صورت غیر مستقیم از داعش استفاده کرد تا بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را در دمشق تقویت نماید و کنترل عراق را نیز با حمایت از قتل های فرقه ای بوسیله شبه نظامیان در اماکنی مانند فلوجه به دست گیرد[!]»

 

پایگاه آمریکایی نیوز مکس (News Max) نیز چندی پیش با انتشار یادداشتی به قلم یکی از اعضای ارشد سازمان منافقین نوشت: «در صورتی که هشدارهای گذشته در رابطه با حکومت ایران جدی گرفته شده بود و توجه کافی به آن می شد، مطمئنا اکنون نه القاعده ای در کار بود و نه داعشی. در آن صورت دیگر عراق توسط شیعیان تحت حمایت ایران به گروگان گرفته نمی شد تا بذر فتنه و تفرقه در آن پاشیده شود. بشار اسد نیز قدم به قدم بر اساس دستورات دیکته شده ایران گام بر نمی داشت و این آشفتگی پایدار برای مدت 5 سال تمام سوریه را فرا نمی گرفت.»

 

رسانه های آمریکایی در حالی به طرح چنین ادعاهای مضحکی می پردازند که برخی مقامات آمریکایی رسما به نقش داشتن کشورشان در ایجاد گروه های تروریستی در خاورمیانه اذعان کرده اند.  هیلاری کلینتون در کتاب خاطراتش در دوران تصدی وزارت خارجه آمریکا، نوشته است: «من به 112 کشور جهان سفر کرده بودم و با برخی از دوستان این توافق حاصل شد تا به محض اعلام تاسیس "دولت اسلامی شام" [داعش] این گروه به رسمیت شناخته شود اما ناگهان همه چیز فروپاشید. توافق شده بود تا دولت اسلامی در روز 5 / 7 / 2013 اعلام شود و ما منتظر اعلام تاسیس آن بودیم تا ما و اروپا هرچه سریعتر آن را به رسمیت بشناسیم.»

 

پیش از این "ادوارد اسنودن" پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرده که گروه داعش با هدف حمایت از اسرائیل تشکیل شده است و قرار است داعش کشورهایی را هدف قرار دهد که موجودیت اسرائیل را نشانه گرفته‌اند. اسنودن همچنین فاش کرد که سرکرده داعش دوره فشرده‌ای را به مدت یک سال زیرنظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است.


همچنین "وسلی کلارک" فرمانده وقت ناتو هم با اشاره به نقش متحدان آمریکا در شکل‌گیری گروه تروریستی داعش اذعان کرده بود که داعش با هدف مقابله با حزب‌الله به وجود آمد.

 

 

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top