تاریخ انتشار: 1مرداد1395|00:18

| کد خبر: 180767

تیم منتخب تاریخ لیگ برتر/ ستاره‌های جاویدان /استقلالی ها بیشترین تعداد

وکیل ملت: گزینش بهترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران یک انتخاب فوق‌العاده دشوار و حتی غیرممکن است.

گزینش بهترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران یک انتخاب فوق العاده دشوار و حتی غیرممکن است. چرا که در طول 15 دوره ای که لیگ برتر برگزار شده، ستاره های بی شماری در سپه فوتبال ایران درخشیده اند و البته به موفقیت های چشمگیری نیز چنگ زده اند.

 

 

مهدی رحمتی

مهدی رحمتی در طول تاریخ 15 دوره لیگ برتر همیشه در اوج بوده و در موفقیت تیمهایش از فجر سپاسی گرفته تا مس کوچک و درنهایت سپاهان و استقلال بزرگ نقشی کلیدی و غیرقابل انکار داشته و خوش درخشیده.

 

 

جلال حسینی

یک صخره مستحکم و با ثبات که کمتر در مصاف های تک به تک مغلوب می شود و به ندرت مرتکب اشتباهات وحشتناک می شود. حسینی یکی از طلایه داران قهرمانی در لیگ برتر محسوب می شود؛ چه در سایپا و چه در سپاهان.

 

 

 پژمان منتظری

یکی از باثبات ترین مدافعان لیگ برتر که با قهرمانی اول فولاد در لیگ ایران چهره شد و بعد از آن در استقلال نزدیک به یک دهه در تمامی موفقیت ها نقشی کلیدی داشت. استقلال بدون او حتی سهمیه هم نمی گیرد.

 

 

خسرو حیدری

هر کجا که بوده چه سپاهان و چه استقلال با سانترها و نفوذهایش پایه گذار قهرمانی تیمش شده. هنوز هم نمی توان توانایی های حیدری در ارسال ها و برداشتن مدافعان روبرویش و تبدیل شدن به ماشین گلسازی را کتمان کرد.

 

 

احسان حاج صفی

کشف بوناچیچ و یکی از 10 جوان بااستعداد آسیا در سال 2009 که با نیمی از توانایی هایش از همه مدافعان چپ نیمه دوم پانزده دوره لیگ بهتر و برتر است. وقتی بود، سپاهان قهرمانی را جشن می گرفت ولی وقتی رفت، سپاهان همه چیزش را از دست داد.

 

 

کریم باقری

یکی از کاملترین هافبک تدافعی های تاریخ فوتبال ایران و آسیا. مردی که بعد از یک دوره فترت کوتاه و هرز رفتن در پست دفاع آخر پرسپولیس با نگاه تیزبین مصطفی دنیزلی و سپس افشین قطبی در آخرین قهرمانی دراماتیک سرخ ها نقشی انکارناپذیر داشت.

 

 

ابراهیم صادقی

تصور او بدون پیراهن نارنجی سایپا تحمل ناپذیرتر است یا دیدن سایپایی که کاپیتان صادقی ندارد؟ صادقی فصل قبل جشن چهارصدمین بازی اش برای سایپا در تاریخ لیگ برتر را هم گرفت و کماکان با این تیم ادامه می دهد.

 

 

فابیو جانواریو

تنها خارجی حاضر در تیم رویایی و تنها برزیلی واقعی فوتبال ایران. درخشش او از فولاد شروع شد و سپس با قهرمانی های استقلال و سپاهان تداوم یافت. جان واریو هنوز هم بازیکن محبوب هواداران استقلال است و هر خارجی با او مقایسه می شود.

 

 

محرم نویدکیا

یکی از استعدادهای بی بدیل فوتبال ایران در دهه 80. حضورش الهام بخش قهرمانی های سریالی سپاهان بود. اما با آن ساق های کریستالی اش و البته کاریزما و رهبری اش قطار سپاهان را یک تنه به ایستگاه موفقیت و قهرمانی را رهنمون می کرد.

 

 

مجتبی جباری

یک مهندس واقعی که فوتبال را با سلول های خاکستری مغزش بازی می کند. جباری هرگاه بود با آن پاس های استادانه یک تنه مسیر قهرمانی تیمش را هموار کرد و هر وقت که نبود، استقلال کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفت مثل تمامی این چند فصل اخیر.

 

 

رضا عنایتی

یک چارچوب شناس قهار و درجه یک که سالهاست در فوتبال ایران بازی می کند، خوش می درخشد، دروازه ها را به توپ می بندد، آقای گل می شود و فرقی هم ندارد که کجا بازی کند؛ ابومسلم، استقلال، مس یا صبا.

 

 

سرمربی: امیر قلعه نویی

رکورددا�

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top