تاریخ انتشار: 2مرداد1395|00:20

| کد خبر: 180906

استقلال قربانی کاپیتان و تماشاگرنما ها

مهدیه دریابیگی

وکیل ملت: چه کسی مقصر این ماجرا است؟

اگر از استقلالی‌ها بپرسی انگشت اتهام را به طرف کمیته انضباطی نشانه می‌روند. حکم کمیته انضباطی محرومیت تماشاگران تیمشان را امضا کرده، پس همه تقصیرها گردن کمیته انضباطی است. مصاحبه دیروز استقلالی‌ها هم خود گواه این ادعا است! اما واقعا مقصر اصلی ماجرا و سکوهای خالی کمیته انضباطی است؟ در کتاب قانونی که مقابل کمیته انضباطی است این حکم را می‌توانی پیدا کنی و کمیته انضباطی فقط مجری این ماجرا است که اتفاقا شروع کننده آن و مقصر اصلی‌اش در بین خود استقلالی‌ها حضور دارد. کمی اگر منصف باشند انگشت خود را به جای حسن زاده روبه‌روی شخصی می‌گیرند که فصل پیش نقش اول اتفاقات بازی استقلال و تراکتور بود.
بازبینی فیلم بازی همه چیز را مشخص می‌کند و استقلالی‌ها به جای اینکه این و آن را متهم کنند در خودشان مقصر اصلی را پیدا می‌کنند. همان زمانی که آقای کاپیتان جوگیر شد و صدایش را بالا برد و با حرکات دست به قلعه‌نویی توهین کرد. همانجا بود که سکوها ملتهب شد. دستان رحمتی که مقابل دیده هواداران استقلال بالا رفت آنقدر ناسزا گفتند که مسوولان پخش تلویزیونی مجبور شدند صدای تماشاگران را قطع کنند! داستان محرومیت تماشاگران همانجا کلید خورد. همانجایی که استقلال هم اخلاق را باخت و هم نتیجه بازی را. استقلال در آن بازی خیلی از فرصت‌های طلایی را از دست داد و پیامد بی فکری آقای کاپیتان این است که لیگ شانزدهم را با سکوهای خالی شروع کند.
منصوریان به استقلال آمد همان اتفاقی که هواداران انتظارش را می‌کشیدند. داش علی منصوراستقلالی‌ها نه در قامت یک بازیکن که حالا در قامت یک مربی به استقلال برگشته و قرار است در جریان لیگ برای استقلال خبرهای خوشی را به ارمغان بیاورد اما منصوریان باید به ورزشگاه خالی برود.
این بدترین خبری است که می‌تواند سرمربی جوان استقلال را ناراحت کند و همین نکته هم باعث شده تا دیروز مصاحبه کنند و از کمیته انضباطی انتقاد کنند اما در طی این چند وقت اخیر کسی به خودش این اجازه را داد تا زودتر از همه از کاپیتان استقلال انتقاد کند. همان فردی که بی تدبیری‌اش در بازی با تراکتور این اتفاقات را رقم زد. محرومیت تماشاگران اتفاق ناخوشایندی است! هیچ کس فوتبال را با سکوهای خالی‌اش نمی‌پسندد.
این بدترین حالت ممکن است. حالا که با یکسری ماجراها تماشاگران با فوتبال آشتی کردند و هیجان به لیگ برگشته گرفتن این سرمایه‌ها دل همه را به درد می‌آورد اما نکته اینجا است در پس این ماجرا چه راهی جلوی پای مسوولان کمیته انضباطی غیر از محرومیت بود. استقلال بدون تماشاگر لیگ را شروع می‌کند اتفاقی که نباید می‌افتاد اما افتاد! ولی این ماجرا می‌تواند یک پیام و درس بزرگی باشد. بی تدبیری فردی که در زمین می‌توانست بهترین لیدر برای استقلالی‌ها باشد باعث تمام ماجراها شد و حالا این محرومیت‌ها را روی دست مربی گذاشته که نقشی در آن نداشته است.
 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top