تاریخ انتشار: 3مرداد1395|13:43

| کد خبر: 181242

اینترسپت: دستگاه عظیم تبلیغاتی آل‌سعود فعال شد/ ایران مقصر است!

وکیل ملت: «العربیه با انتشار مقاله ای در رابطه با گزارش 28 صفحه ای [کنگره آمریکا درباره حملات 11 سپتامبر] تحت عنوان "مسیر 11 سپتامبر از تهران آغاز شد" تلاش کرده که وانمود نماید این سند، سئوالات در رابطه با نقش ایران در این حادثه را پررنگ تر می نماید.»

پایگاه آمریکایی اینترسپت (Intercept) با انتشار گزارشی تحت عنوان "ماشین تبلیغاتی عربستان سعودی از گزارش 28 صفحه‌ای برای محکوم کردن ایران در رابطه با حملات 11 سپتامبر استفاده می کنند" به بررسی موضع طلبکارانه عربستان سعودی با وجود نقش روشن این کشور در حملات 11 سپتامبر بر اساس گزارش 28 صفحه ای محرمانه ای که کنگره آمریگا در این رابطه منتشر کرد، پرداخته است.


در این گزارش آمده است: «دولت آمریکا سرانجام گزارش 28 صفحه ای کنگره در سال 2002 را که جزئیاتی درباره ارتباط احتمالی دولت عربستان سعودی با هواپیماربایان 11 سپتامبر را فاش می کند، منتشر نمود.

 

این گزارش لیستی بلند بالایی از کمک های ارائه شده توسط عوامل عربستان سعودی به هواپیماربایان را فاش می کند؛ از جمله کمک برای یافتن مدرسه خلبانی و انواع مختلف حمایت های مالی در زمانی که هواپیماربایان وارد ایالات متحده شده اند. از آنجا که چندین نفر از عوامل سعودی که نامشان در این گزارش ذکر شده است از همکاری و پاسخگویی در این رابطه خودداری کرده اند، بسیاری از یافته های این گزارش نهایی نشده است.

 

با این وجود رسانه ها و لابی های تحت حمایت مالی عربستان سعودی ادعا می کنند که علنی شدن این گزارش 28 صفحه ای، به تمامی گمانه زنی ها در رابطه با نقش عربستان سعودی در حملات تروریستی 11 سپتامبر پایان داد. برخی رسانه های تحت کنترل ماشین عظیم تبلیغاتی عربستان سعودی نیز در بوق کرنا کرده اند که این گزارش به روشنی بیگناهی عربستان سعودی در رابطه با حادثه 11 سپتامبر را ثابت می کند.

 

در ویدئویی که این هفته در شبکه های اجتماعی منتشر شد، "فرن تونسند" یکی از مقامات دولت جرج بوش، عنوان کرده است که "هر گونه سئوالی در رابطه با دست داشتن عربستان سعودی در حادثه 11 سپتامبر باید کنار گذاشته شود." این ویدو توسط یک لابی تحت حمایت دولت سعودی تولید شده و توسط حساب توئیتر سفارت عربستان منتشر شده است. هدف عربستان از حمایت از این لابی، تاثیرگذاری بر سیاستگذاران آمریکایی است.

 

پایگاه العربیه با انتشار گزارشی به قلم "اندرو بوئن" عنوان کرده است که این گزارش به هر گونه توطئه ای در رابطه با حمایت دولت سعودی از هواپیماربایان 11 سپتامبر پایان داد.»

 

در ادامه این گزارش با اشاره به حمله ماشین تبلیغاتی عربستان سعودی به ایران و تلاش برای مقصر جلوه دادن جمهوری اسلامی با استناد به این گزارش اشاره شده و آمده است: «العربیه پا را از این نیز فراتر گذاشته و با انتشار مقاله ای در رابطه با گزارش 28 صفحه ای تحت عنوان "مسیر 11 سپتامبر از تهران آغاز شد" تلاش کرده که وانمود نماید این سند، سئوالات در رابطه با نقش ایران در این حادثه را پررنگ تر می نماید.

 

این در حالی است که گزارش مذکور نه تنها هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه با ایران ارائه نکرده است، بلکه برخلاف ادعای العربیه، گروه شبه نظامی حزب الله لبنان که تحت حمایت ایران است در آن زمان در حال جنگ با القاعده بوده است.»

 

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

سیامک
|
3مرداد ماه 1395
0
0
وهابی های عربستان شهامت داشتندعلنی اعلام میکردند مااین کارراکردیم حالا میخواهند بعداز16 سال چکارکنندفقط میخوان تقصیررابندازن گردن ایران ملت ایران که بارها امریکاییها رادرخلیج فارس گوشمالی داده اندوامریکاییها هم که جرات عکس العمل رانداشتندکه حالا وهابی هابخواهندجنایت خودشان رابه ایرانیان نسبت دهند دنیا همه میدانندپادشاهی پلیدعربستان نقش مستقیم حملات یازده سمتامبررا عهده داربوده اند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top