اطلاعات جدید درمورد مهاجم ایرانی آلمانی مرکز خرید «المپیا/دارای سابقه تعرض در کودکی و یک بار خودکشی

مهراوه خوارزمی

وکیل ملت: «علی دیوید سنبلی» جوان 18 ساله‌ای که با وجود تبار ایرانی‌اش در هنگام حمله مسلحانه خود علیه خارجی‌ها شعار می‌داد و فریاد می‌زد: «من آلمانی‌ام» عصر جمعه در حالی که 300 گلوله در کوله پشتی‌اش داشت به سوی مردمی که برای خرید مایحتاج خود به مرکز خرید «المپیا» در شمال غرب مونیخ آمده بودند ، شلیک کرد.

تاریخ انتشار: 3مرداد1395|13:47

اطلاعات جدید درمورد مهاجم ایرانی آلمانی  مرکز خرید «المپیا/دارای سابقه تعرض در کودکی و  یک بار خودکشی
| کد خبر: 181245

حمله مسلحانه او با کشته و زخمی شدن ده‌ها تن در حالی به پایان رسید که او در حال فرار با شلیک به سمت خود خودکشی کرد. پایانی که در کنار حقایق دیگر مربوط به فرد مهاجم سبب شد، پلیس مونیخ بر تروریستی نبودن ماجرا مهر تأیید بگذارد.


مهاجم ایرانی- آلمانی 31 فروردین سال 1377 در مونیخ به دنیا آمد. با وجود این پدر و مادر او با مراجعه به سفارت ایران در آلمان برایش شناسنامه ایرانی نیز گرفتند. پدر علی سنبلی که سال‌هاست با همسرش در مونیخ زندگی می‌کند، راننده تاکسی است. رسانه‌های آلمانی در گزارش‌های خود از حادثه مونیخ نوشته‌اند که علی در مدرسه مورد آزار قرار می‌گرفته و از افسردگی و مشکلات روانی رنج می‌برده و تحت درمان روانی بوده است.

در بازرسی از اتاق و خانه او در منطقه «ماکس فوراشتاد» مونیخ که تنها چند خیابان با محل حادثه فاصله داشته است، کتابی درباره آموزش تیراندازی پیدا شد. مدرکی که نشان می‌داد مهاجم خود منفردا تصمیم به این اقدام گرفته و تحت آموزش یا حمایت هیچ گروه یا نهادی نبوده است. روزنامه «بیلد» به نقل از یکی از همسایگان او نوشت که او شخصیت آرامی داشته است.

با وجود این بر اساس برخی گزارش‌ها وی با استفاده از صفحه‌ای جعلی در فیس‌بوک، اعلام کرده بود که در محل واقعه بین کودکان غذای رایگان توزیع می‌شود و این امر شماری از کودکان را به رستوران مک دونالدی کشانده بود که او در برابر آن اقدام به تیراندازی کرد. پلیس آلمان تأکید کرد که مهاجم ایرانی- آلمانی حمله مسلحانه مونیخ در آلمان به دنیا آمده و در همین کشور بزرگ شده و در جریان بازرسی محل زندگی وی نشانه‌ای از ارتباط او با گروه داعش دیده نشده است. پلیس آلمان همچنین اعلام کرد که مهاجم مونیخ تحت تأثیر «آندریاس برویک» عامل حمله مرگبار پنج سال قبل نروژ(ارتباطی آشکار) قرار داشته است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top