تاریخ انتشار: 3مرداد1395|17:40

| کد خبر: 181281

۳۵ سال است ایران به ما تجاوز می‌کند!/ دیگر بس است؛ تحمل نمی‌کنیم

وکیل ملت: وزیر خارجه عربستان در پاسخ به این سؤال که "آیا عربستان دستیابی به سلاح هسته‌ای را در برنامه دارد؟" گفت: «عربستان برای پاسداری از مردم و کشورش به هر کاری دست می زند.»

وزیر خارجه تندخو و ضد ایرانی آل‌سعود بار دیگر به جمهوری اسلامی حمله کرد و مدعی شد که 35 سال است ایران به عربستان و متحدانش تجاوز می‌کند.

 

 

الجبیر: ایران به ما تجاوز می‌کند!

عادل الجبیر در مصاحبه با تلویزیون یورونیوز که پنجشنبه ۳۱ تیر پخش شد، گفت: « ۳۵ سال تجاوز از سوی این کشور به پادشاهی عربستان سعودی و متحدانش کافی است. ما چنین چیزی را تحمل نخواهیم کرد.»

 

وی درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در میان مخالفت‌های پادشاهان منطقه و رژیم صهیونیستی بیان کرد: «ما گفتیم از هر توافقی که مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود، که برخوردار از مکانیسم قوی بازرسی دقیق و سرزده باشد و در صورت نقض توافق اجازه بازگرداندن تحریم‌ها را بدهد استقبال می کنیم. آنچه که مایه نگرانی ما بود و هست دسترسی ایران به منابع مالی است. آنچه که شاهدش هستیم ادامه فعالیتهای خصمانه ایران در حمایت از حزب الله در لبنان، سوریه، عراق و تلاش برای فرستادن اسلحه برای حوثی ها در یمن است. به گمانم برای داوری کردن باید دید آیا تغییری در رفتار ایران وجود دارد یا نه. ولی ما شاهد چیز خاصی نیستیم.»

 

وزیر خارجه عربستان در پاسخ به این سؤال که "آیا عربستان دستیابی به سلاح هسته‌ای را در برنامه دارد؟" گفت: «عربستان برای پاسداری از مردم و کشورش به هر کاری دست می زند. اینکه چگونه و به چه روشی آنرا انجام می دهیم چیزی نیست که در موردش اطلاعیه صادر کنیم. مسلما، اینکار در تلویزیون اعلام نخواهد شد.»

 

  

تجاوز آل‌سعود به خاک یمن و کشتار مردم

 

الجبیر: ما رهبر منطقه هستیم/ باید کاری می‌کردیم

الجبیر بدون اشاره به تجاوز نظامی پادشاهی آل‌سعود به خاک یمن، ادعای رهبری در منطقه را مطرح کرد و در توجیه اقدامات پادشاهی عربستان در منطقه گفت: «ما شاهد یک خلا بودیم. این خلا باید پر می شد. شاهد فقدان رهبری بودیم. باید رهبری در منطقه وجود می داشت. با متحدانمان همکاری کردیم و برای حفاظت از منافعمان وارد این خلا شدیم. نیروهای شبه نظامی رادیکال که متحدان ایران و حزب الله بشمار می روند تلاش کردند کنترل یمن، پایگاه های موشک بالستیک و نیروی هوایی را در دست گیرند. این تهدیدی مستقیم برای پادشاهی عربستان سعودی و کشورهای منطقه بشمار می آمد. کسی باید کاری می کرد. ما وارد عمل شدیم.»

 

عادل الجبیر درباره حمایت از تروریست‌های خطرناک در سوریه می‌گوید "هدفمان حمایت از اپوزیسیون میانه رو و اعمال تغییر در نظام حاکم در آنجاست."

 

جبیر در توجیه کشتار مردم یمن و سوریه به دست ارتش آل‌سعود و تروریست‌های حامی عربستان اظهار داشت: « شاهد بودیم که حوثی ها آرام آرام در هفت، هشت، نه سال گذشته در حال قدرت گرفتن بودند. هیچکس اراده رویارویی با آنها را نداشت. این وظیفه ما بود. در سال‌های گذشته شاهد قتل عام مردم بی گناه در سوریه بودیم. کسی کاری انجام نمی داد. بنابراین ما باید کاری می کردیم.»

 

وزیر خارجه عربستان با تأکید بر حمایت از تروریست‌هایی که او آن‌ها را "میانه‌رو" خواند، گفت: «ضرورت دارد که آن‌ها را به سلاح‌های قوی تری مجهز کنیم. اینگونه آن‌ها می توانند بر بشار اسد پیروز شوند.»

 

 

الجبیر: با اسرائیل رابطه نداریم!

وزیر خارجه آل‌سعود در مقابل این سؤال "پس از توافق هسته ای، روابط عربستان سعودی با اسرائیل چگونه خواهد بود؟" پاسخ عجیبی داد: «ما ارتباطی با اسرائیل نداریم.»

 

یورونیوز پرسید: هیچ ارتباط یا ارتباط پشت پرده ای؟ عادل جبیر بار دیگر گفت: «نه.»

 

 

چند خبر که دروغ بزرگ وزیر خارجه عربستان را آشکار می‌کند

الجبیر در حالی دروغ بزرگ عدم رابطه با رژیم اشغالگر قدس را مطرح کرده که:

 

*** "عاموس یادلین"، رئیس اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی بین سال‌های 2006 تا 2009، روز سه‌شنبه تأیید کرد که عربستان در جنگ اسرائیل با حزب‌الله معروف به جنگ 33 روزه، از رژیم صهیونیستی حمایت اطلاعاتی کرده است.

 

وی که هم‌اکنون رئیس "موسسه مطالعات امنیتی اسرائیل" است سه‌شنبه  در مصاحبه با "فرانس 24" گفت که تهدید ایران، ریاض و تل‌آویو که با یکدیگر روابط دیپلماتیک ندارند را به همکاری وا داشته است.

 

"یادلین" در این مصاحبه با بیان اینکه ایران و نقش این کشور در خاورمیانه تهدیدی علیه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی است گفت: «این باعث می‌شود بین ما همگرایی منافع پیش بیاید که این چیزی است که ما می‌توانیم بر اساس آن همکاری کنیم.»

 

پایگاه صهیونیستی "آلگماینر" که مصاحبه «یادلین» با «فرانس‌24» را گزارش داده نوشته است: «یادلین که بین سال 2006 تا 2010 رئیس اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل بود همچنین ادعای ایران مبنی بر اینکه عربستان سعودی در جنگ اسرائیل علیه حزب‌الله به این کشور اطلاعات می‌داد را تأیید کرد.»

 

*** از سویی دیگر سایت خبری بین المللی "ای دبلیو دی" خبر داد که عربستان سعودی برای نخستین بار پرواز مستقیم میان فرودگاه های خود با فرودگاه های اسرائیل برقرار کرده و از دو پرواز هواپیمایی خود به فرودگاه بن گوریون رونمایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی الرای تونس، سایت خبری ای دبلیو دی عکس های هواپیمای عربستان سعودی که در فرودگاه اسرائیلی بن گورین فرود آمده است را منتشر کرد.

 

در همین رابطه عبدالله مهیوب، سخنگوی وزارت امور خارجه عربستان به خبرگزاری فرانس پرس گفت: «مفتخرم که به اطلاعتان برسانم که هواپیماهایی از طراز بوئینگ 787 در روز 7 جولای ساعت 7 به وقت گرینویچ در فرودگاه بن گوریون به زمین نشست. همچنین قرار است به زودی پروازهایی از شهرهای مختلف عربستان به اسرائیل برقرار شود.»

 

عبدالله العتیبی، معاون وزیر حمل و نقل عربستان سعودی به پایگاه خبری ای دبلیو دی گفت: «آمادگی های لازم انجام شده و اگر مذاکرات به خوبی پیش روند خود را آماده انجام هفته ای یک پرواز به تل آویو خواهیم کرد.»

 

سایت ای دبیلو دی همچنین می نویسد دو طرف هیچ گاه با هم دشمن هم نبوده اند، تا این که دشمن مشترک آنها یعنی ایران نمایان شد و دو طرف تصمیم گرفتند برای رویارویی با دشمن مشترکشان روابط خود را به یکدیگر نزدیک کنند.

 

روابط عربستان و اسرائیل در دوران بنیامین نتانیاهو بسیار متحول شد تا آن جا که نخست وزیر اسرائیل از حمله نظامی عربستان به یمن حمایت کرد.

 

*** مجتهد فعال سیاسی مشهور عربستانی روز سه شنبه در صفحه شخصی خود درتوییتر نوشت: براساس اطلاعات دقیق ما ٬ محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سه ماه پیش در اردن با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

 

این منتقد خاندان سعودی افزود: بهانه محمد بن سلمان برای این دیدار ٬توافق با اسراییل برای مقابله با ایران و همچنین همکاری در خصوص مبارزه با تروریسم بود اما در حقیقت او ٬حمایت اسراییل و صهیونیست ها از خود را گدایی می کرد و می خواست با استفاده از نفوذ آن ها در آمریکا ٬بتواند محمد بن نایف ولیعهد کنونی را کنار بزند و خود به قدرت برسد.

 

سفر محمد بن سلمان به آمریکا در چارچوب تلاش برای متمایل کردن آمریکا به خود بود اما دولت آمریکا هنوز قانع نشده است که او جانشین پدرش باشد و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز به نوعی توهین امیز با او رفتار کرد.

 

مجتهد در ادامه افزود: به نظر می رسد که وی در خصوص استفاده از روابطش با اسراییل شتابزده عمل کرد و به خوبی مدت زمانی را که لابی صهیونیستی برای تاثیرگذاری بر روی سیاستگذاران آمریکا لازم دارد ٬ برآورد نکرده بود.

 

*** نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ابتدای هفته گذشته اعلام کرد: تحولی در روابط اسرائیل با کشورهای مهم عربی حاصل شده است و آنها دیگر تل‌آویو را دشمن خود نمی‌دانند.

 

روزنامه عبری زبان هاآرتص گزارش داد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی در مراسم پایان سال تحصیلی دانشکده امنیت داخلی در مقر ارتش این رژیم گفت: تحولی در روابط اسرائیل با کشورهای مهم عربی حاصل شده است و این کشورها درک کردند که اسرائیل نه تنها یک دشمن نیست بلکه یک همپیمان و پشتیبان در مواجهه با تهدیدهاست.

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

hrhr
|
4مرداد ماه 1395
0
0
hahaha. and you all just enjoyed? You all arabs, deserved to be raped again and again.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top