تاریخ انتشار: 3مرداد1395|19:46

| کد خبر: 181292

به اسرائیل برای حمله نظامی به ایران کمک کنید!

وکیل ملت: اسرائیل نیز در این میان صبر می کند تا دولت جدید آمریکا برسر کار آید زیرا ممکن است رویکرد دولت جدید آمریکا در قبال برنامه هسته ای و برجام چیز دیگری باشد.

 پایگاه خبری الگماینر (algemeiner) در گزارشی با عنوان "توافق هسته ای ایران از ساخت بمب اتمی ایران جلوگیری نکرده است" نوشت: در توافق 14 ژوئلای سال 2015 ایران با گروه 1+5 که به عنوان برجام شناخته شد، طبق این توافق، ایران همچنان به توانایی های خود برای تولید سلاح اتمی ادامه داده و روند خود را تغییر نداده است.

 

 

این پایگاه خبری نوشت: «ایران علاوه بر این، موشک های دور برد سطح به سطح خود را که توانایی حمل کلاهک هسته ای نیز دارند، آزمایش کرده است. با وجود امضای این توافق، ایران همچنان خصومت خود را علیه اسرائیل بیان می کند و رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای با صراحت کامل در سوم ژوئن سال 2016، آمریکا، انگلیس و اسرائیل را از دشمنان اصلی ایران برشمردند.»

 

الگماینر در ادامه به گزارش امنیتی کشور آلمان اشاره کرد که در اوایل ماه ژولای ادعا کرد که ایران همچنان به دنبال تکنولوژی سلاح اتمی می باشد. دولت اوباما نیز هر طور شده بدنبال حفظ توافق هسته ای می باشد زیرا این بزرگ ترین دستاورد در سیاست خارجه خود می داند. اسرائیل نیز در این میان صبر می کند تا دولت جدید آمریکا برسر کار آید زیرا ممکن است رویکرد دولت جدید آمریکا در قبال برنامه هسته ای و برجام چیز دیگری باشد.

 


این پایگاه خبری افزد: «در ژوئن سال 2016، نیروی هوایی ارتش اسرائیل اولین جنگنده اف 35 آمریکا را دریافت کرد و این جنگنده توانایی حمله به تاسیاست هسته ای ایران را دارد اما مشکل اساسی عمق تاسیسات هسته ای ایران است که بمب های اسرائیل توانایی رسوخ به عمق آن را ندارند و این جنگنده ها نیز توانایی حمله بمب های بزرگ و غول پیکر را نیز ندارند.»

 

 

الگماینر افزود: «تنها آمریکا است که هواپیماهای لازم برای حمل بمب های غول پیکر را دارد و این اسرائیل است که هم نیازمند این هواپیماها و هم خود بمب هایی که بتواند به تاسیسات زیر زمینی ایران ضربه بزند، را دارد. در صورت استفاده اسرائیل از این تجهیزات است که می تواند ساخت بمب اتمی ایران را به تاخیر بیاندازد. اسرائیل نیازمند حمایت آمریکا می باشد و دیگر کشور ها می باشد تا از ساخت بمب اتمی ایران جلوگیر کند. به هر حال چیزی که مشخص است این است که یکسال آینده دیگر توافق هسته ای ایران یک توافق بزرگ و عالی محسوب نمی شود.»

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top