تاریخ انتشار: 3مرداد1395|22:45

| کد خبر: 181323

واکنش سید جلال حسینی به اظهارات علیرضا منصوریان

وکیل ملت: سیدجلال حسینی در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس پیش از شروع لیگ برتر، بازگشت مهدی طارمی به جمع سرخپوشان، دیدار اول شاگردان برانکو مقابل سایپا و بازی‌های مقدماتی تیم ملی در راه جام جهانی 2018 صحبت هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

از روز سه‌شنبه لیگ برتر به صورت رسمی برای پرسپولیس آغاز خواهد شد. وضعیت تیم‌تان را پیش از آغاز لیگ چطور می‌بینی؟

ما اردوی خوبی در تهران پشت سر گذاشتیم و تمرینات پرفشاری هم انجام دادیم. از طرفی استارت پرسپولیس برای آغاز تمرینات به موقع بود و سایر بازیکنان جدید مثل خود من و بقیه بازیکنان به موقع به تیم اضافه شدند. قسمت بعدی تمرین اردوی اوکراین بود که 16 جلسه تمرین و 4 بازی سنگین دوستانه در این کشور انجام دادیم و شرایط بسیار خوبی در این اردو داشتیم. بعد از آن بازگشت مهدی طارمی بهترین خبر برای ما بود و از طرف دیگر هم بازیکنان خارجی خوبی به ما اضافه شدند و آماده می‌شویم تا لیگ برتر را به خوبی آغاز کنیم البته همه اهل فوتبال می‌دانند که بدنسازی فصل خاصی است و فشار زیادی به بدن وارد می‌شود به طوری که بدن‌ها درد می‌کند و سنگین می‌شود اما خوشبختانه فشار تمرینات کم شده و تا بازی با سایپا در شرایط بهتری قرار خواهیم گرفت.

 

* سایپا که اولین حریف شما در لیگ برتر است را چطور می‌بینی؟

همیشه اولین بازی در تورنمنت و لیگ سختی‌های خاص خودش را دارد و 4-5 بازی طول می‌کشد تا بدن‌ها به شرایط خوب برسد. استارت زدن در لیگ همیشه سخت‌ترین بازی است آن هم مقابل سایپایی که تیم جوانی دارد و یک مربی خوشنام مثل حسین فرکی بر بالای سر دارد که در سه سال اخیر دو بار تیمش قهرمان ایران شده است. ما کار سختی در لیگ داریم. همانطور که سایر تیم‌ها هم کارشان سخت است. امسال قدرت‌ها در همه تیم‌ها تقسیم شدند و می‌بینیم که بازیکنان جوان و باتجربه در همه تیم‌ها حضور دارند.

 

*با برگزاری دیدار سایپا- پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مخالفت شده آن هم در حالی که قطعا هواداران بیشماری برای تماشای دیدار پرسپولیس در لیگ برتر قصد دارند به استادیوم بیایند.

من سال گذشته با نفت بارها در ورزشگاه نفت بازی کردم و با اینکه مسئولان این ورزشگاه الحق و الانصاف زحمت زیادی می‌کشند اما زمین ورزشگاه آزادی هم با کیفیت‌تر است و هم اینکه جمعیت بیشتری می‌توانند وارد استادیوم شوند. زمین تختی وضعیتی خوبی ندارد و در حالی که برای یک بازی دوستانه ما ورزشگاه شهید کاظمی پر شده مشخص است که برای اولین بازی ما چند ده هزار تماشاگر به استادیوم خواهند آمد.

 

*روز گذشته علیرضا منصوریان در صحبت‌هایی عنوان داشت که پرسپولیسی‌ها هر جا استقلالی‌ها می‌روند دست روی آن می‌گذارند. این صحبت‌های سرمربی استقلال را چطور تفسیر می‌کنی؟

زمین شماره دو که برای استقلالی‌ها نیست و این زمین فقط مختص به آنها نیست. این زمین برای همه تیم‌هاست و همه تیم‌ها درخواست که بدهند می‌توانند از این زمین استفاده کنند. بارها دیده‌ایم که برخی از تیم‌ها بازی‌های تدارکاتی‌شان را هم در این زمین برگزار کردند. باید بگویم زمین شماره دو ورزشگاه آزادی نه به استقلال اختصاص دارد و نه پرسپولیس بلکه همه تیم‌ها که درخواست دهند می‌توانند از این زمین استفاده کنند.

 

* امسال پرسپولیس تیم جوانی دارد. به طوری که میانگین سنی این تیم زیر 27- 28 سال قرار دارد. این جوان بودن به نفع پرسپولیس خواهد بود یا نه؟

من خوشحالم که تیم جوانی داریم و یک مربی خوب داریم که خیلی خوب با جوانان کار می‌کند و همین الان هم به آنها کار یاد می‌دهد. فکر نمی‌کنم بازیکنان جوان ما بی‌تجربه باشند چراکه همه آنها تجربه چند ساله حضور در لیگ برتر را دارند و در کنار آنها بازیکنان باتجربه هم هستند که قطعا بازیکنان جوان می‌توانند نهایت استفاده را از این بازیکنان باتجربه انجام دهند. من به آینده پرسپولیس امیدوارم.

 

* عده‌ای می‌گویند نقطه‌ضعف پرسپولیس در لیگ شانزدهم خط دفاعی این تیم است. به عنوان کاپیتان و یکی از مدافعان پرسپولیس نظرت در این خصوص چیست؟

نمی‌شود خیلی راحت در مورد نقاط ضعف و قوت یک تیم صحبت کرد. خط دفاع پرسپولیس تغییرات بسیار زیادی داشته است و من، حسین ماهینی، محمدامین آرام‌تبع، محسن ربیع‌خواه و ... امسال به پرسپولیس آمده‌ایم و از خط دفاع فصل گذشته تنها محمد انصاری در تیم باقی مانده است. به هر حال شرایط ما کمی با سایر تیم‌ها فرق می‌کند اما زمان داریم که بتوانیم به هماهنگی برسیم و با یک شرایط خوب وارد لیگ شویم.

 

*مهدی طارمی به لیگ ترکیه رفت و سپس برگشت اما زمانی که او به این کشور رفت خیلی‌ها مدعی شدند که کارلوس کی‌روش این مهاجم را لژیونر کرده اما حالا که طارمی بازگشته فکر می‌کنی این منتقدان چه صحبتی می‌توانند انجام دهند؟

به هیچ عنوان اینطور نیست که کی‌روش بخواهد وارد این مسائل شود. او برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده و می‌کشد و همه توان و تلاشش را برای موفقیت تیم ملی گذاشته است و قطعا این وصل‌ها به او نمی‌چسبد. رفتن طارمی به لیگ ترکیه تصمیمی بود که خود او گرفت و کسی در رفتن و یا آمدنش نقش نداشت به هر حال شما می‌دانید که در فصل نقل و انتقالات بازیکنان هر کس به یک تیم می‌رود و هر تصمیم که بخواهد می‌گیرد. درست نیست که پای کسی را بی‌جهت وسط بکشیم. این حرف‌ها آنقدر بی‌معنی هست که حتی نباید به آن فکر کرد. البته همه ما از بازگشت طارمی خوشحالیم.

 

* به عنوان یکی از بازیکنان ملی‌پوش در تیم ملی درباره آماده‌سازی این تیم در راه مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه چه توصیه‌ای داری آن هم که اردوی ایتالیا در پیش است.

هر اردویی قطعا خوب است و می‌توان از آن استفاده کرد مخصوصا که تیم ملی این روزها شرایط خاصی دارد. شما ببینید تیم‌هایی که مثل قطر و چین که حریفان ما هستند هر اردویی که بخواهند در هر زمان برگزار می‌کنند. البته باید حقیقت را گفت و آن اینکه از زمانی که مهدی تاج به فدراسیون فوتبال آمده تلاش زیادی برای تیم ملی انجام می‌دهد و از طرفی هم با توجه به شناختی که من از محمدرضا ساکت دارم او هم برای تیم ملی زحمت می‌کشد. من سه سال در سپاهان تجربه کار با ساکت را دارم و می‌دانم که همه تلاشش را برای موفقیت تیم ملی انجام خواهد داد. باید در نظر داشت که تیم ملی ما شرایط سختی دارد و یک ماه تا بازی با قطر زمان داریم. این را هم حتما می‌دانید که حریفان ما تدارکات بسیار خوبی برای مسابقات جام جهانی دارند اما به هر حال ما کمی عقب هستیم. امیدوارم اردوی تیم ملی در تهران و ایتالیا بتواند به آماده‌سازی هرچه بیشتر تیم ملی کمک کند.

 

 *مدافعان جدیدی هم از دل لیگ بیرون آمده و به تیم ملی پیوستند. کار کردن با آنها در تیم ملی را چطور می‌بینی؟

کی‌روش دراین چند سال نشان داده که به خوبی لیگ را رصد می‌کند و همه بازیکنان را مدنظر دارد. من فکر می‌کنم موفقیت بازیکنان در لیگ هم به همین دلیل است که می‌دانم کی‌روش آنها را خوب می‌بیند و این بازیکنان قطعا آینده تیم ملی خواهند بود. به نظر من روند تیم ملی خوب است و در آینده‌ای نزدیک ثمره آن را خواهیم دید.

 

* جواد نکونام که سال‌ها با هم در تیم ملی همبازی بودید هم از فوتبال خداحافظی کرد. در این خصوص چه صحبتی داری؟

باید بگویم نکونام نه تنها یک همبازی بلکه یک دوست خوب برای من در همه این سال‌ها بوده است و ما با هم روزگار خوب زیادی داشتیم. او با همه وجود برای تیم ملی بازی کرد و هیچ وقت کم نگذاشت. برای جواد در زندگی شخصی‌اش آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در دنیای جدیدی که می‌خواهد به آن پا بگذارد (مربیگری در فوتبال) بتواند باز هم به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. او زحمت زیادی برای فوتبال ما کشید و حق زیادی به گردن فوتبال دارد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top