تاریخ انتشار: 4مرداد1395|00:10

| کد خبر: 181355

منصوریان باید بهتر از مظلومی نتیجه بگیرد

وکیل ملت: روزهای سخت آغاز شد

مربیگری علی منصور در استقلال آنقدرها هم ساده رقم نخورده و این مربی برای تصاحب نیمکت پرویز مظلومی شروطی را پذیرفته است. شاید تصور می‌شد به واسطه نتایج نسبتا خوبی که این مربی در سال‌های قبل با نفت گرفته برای آمدن به استقلال شروطی هم گذاشته باشد اما هرگز اینطور نیست و در مذاکراتی که پیش از فصل با او شده، قول‌هایی را داده است. در واقع قولی که برخاسته از شروطی بود که باشگاه استقلال پیش‌روی وی قرار داد. برای منصوریان شرط گذاشته‌اند که در سال اول باید بهتر از مظلومی نتیجه بگیرد. آیا علی منصور در اولین گام با استقلال به این مهم خواهد رسید؟

اعضای هیات مدیره و شخص افشارزاده خوب می‌دانند که اگر با منصوریان به دستاوردی بهتر از آنچه مظلومی در فصل پانزدهم رسیده بود نرسند، کارشان برای ادامه فعالیت در باشگاه استقلال گره خواهد خورد. بدون شک این بار نتیجه نگرفتن استقلال منجر به تغییرات درهیات مدیره و مدیریت خواهد شد و اینگونه نخواهد بود که دوباره مدیران استقلال با تغییر در کادر فنی برای خود زمان بخرند. آنها به همین دلیل از سرمربی جدید خود قول گرفته‌اند که با استقلال در فصل شانزدهم نتایجی بهتر از آنچه مظلومی در فصل پانزدهم رقم زد را به دست آورد. در نتیجه منصوریان باید با استقلالی که تغییرات کمی را هم درترکیب خود ندارد و به تیمی ناشناخته بدل شده یکی از دو جام پیش‌رو را به چنگ آورد. سرمربی استقلال در عین حال می‌تواند به طور کلی جام حذفی را از برنامه‌های خود خارج کرده و با کسب قهرمانی در لیگ قول و قرارهایی که با مسوولان باشگاه استقلال پیش از عقد قرارداد گذاشته بود را عملی کرده و جایگاهش را هم برای ادامه مربیگری در استقلال محکم کند. درباره مربیگری منصوریان در استقلال حتی شنیده شد که مسوولان بالادستی در وزارت ورزش و جوانان قصد داشتند تصمیم مدیران باشگاه استقلال را وتو کرده و مربیگری او در استقلال را لغو کنند اما افشارزاده درگفت‌وگوها و رایزنی‌هایی که با مسوولان بالاتر خود داشت اطمینان داد که استقلال در فصل شانزدهم با مربی جدید به نتایج بهتری دست خواهد یافت. در واقع افشارزاده از قول و قرارهایی که خود و دیگر اعضای هیات مدیره با منصوریان در حین عقد قرارداد داشته‌اند پرده برداشته است تا نظر مساعد بالادستی‌های خود را برای بستن این قرارداد جلب کند. یکی از دلایلی که از سوی مقامات عالی ورزش در رد قرارداد با منصوریان مطرح بود، میزان دستمزدی بود که برای این مربی در نظر گرفته‌اند. ظاهرا دستمزد منصوریان خارج از ضوابطی بوده که وزارت ورزش و جوانان تعیین کرده است. با این حال اصرار مدیران باشگاه استقلال و از سویی اطمینان خاطری که در کسب نتایج مطلوب از سوی منصوریان داده شده در نهایت سبب شده با حضور وی در استقلال موافقت شود.
اکنون با شروع لیگ منصوریان وارد مرحله تازه‌ای از دوران مربیگری خود شده است. او از امشب باید تلاش‌های خود را برای رسیدن به نتایجی بهتر از فصل قبل آغاز کند و در واقع به تصمیم‌گیران بفهماند که با برکناری مظلومی کار غلطی انجام نشده است و او می‌تواند وارث خوبی برای سرمربی برکنار شده استقلال باشد. استقلال منصوریان برای رسیدن به موفقیت چیزی هم کم ندارد. اگر حاشیه‌های احتمالی در میان فصل را از ذهن دور کنیم و احتمال بدهیم دسیسه‌هایی که در زمان مربیگری مظلومی از سوی برخی بازیکنان طراحی شد، این بار تکرار نمی‌شود، استقلال به لحاظ مهره‌ای تیم خوبی است. مدیریت باشگاه استقلال با علم به اینکه نمی‌تواند بیش از این برای خود در استقلال زمان بخرد همه گونه همکاری را هم از این جنبه‌ها با سرمربی جدید داشته‌اند.
گرچه آنها در خفا از منصوریان قول قهرمانی گرفته‌اند اما به موازات آن خرج‌های زیادی هم در راستای جذب بازیکنان انجام شده است. حال باید انتظار بکشیم و ببینیم منصوریان چه سرنوشتی با استقلال جدید خواهد داشت. امشب منصوریان را در اولین گام با آبی‌ها به نظاره خواهیم نشست.
 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top