حاشیه ای بر دعوای جامعه هنری با پزشکان/گرو کشی به سبک مافیا

وکیل ملت: اگر روایت منسوب به خانم رویا تیموریان در مورد امتناع جراح از جراحی خواهرزاده‌ مستندسازش درست باشد( فضای رسانه‌ای کشور جوری است که کلی از این "اگر"ها می‌طلبد) و اگر دلیل واقعی اما تکذیب شده‌ی این امتناع نه "خارج از تهران بودن جراح" که عمل به همان بیانیه‌ای باشد که برخی جراحان نوشته اند و هنرمندان را به عدم معالجه تهدید کرده‌اند (وزیر بهداشت با میانجیگری صدور بیانیه را متوقف کرده).

تاریخ انتشار: 4مرداد1395|14:19

حاشیه ای بر دعوای جامعه هنری با پزشکان/گرو کشی به سبک مافیا
| کد خبر: 181447

 در صورت تحقق این همه « اگر» که دست‌کم بخش‌هایی از آن واقعی است، آن وقت باید به جای تلف کردن وقت بر سر قضاوت در مورد توهین مهرجویی به پزشکان یا فحاشی آن پزشک کذایی به مهرجویی و حتا اینکه نیما طباطبایی که موقع سخنان پرشور مهرجویی دست می‌زده حالا بیمار محق است یا مجرم محکوم(!)؟


فقط و فقط، خاک ملامت و حسرت و‌تاسف به سر فرهنگ عمومی کشوری زد که دعوای جاری آن نه دعوای قبیله روآندایی توتسی و هوتو یا دعوای دو‌فرقه تروریست داعش و طالبان در افغانستان یا جبهه‌النصره و داعش در سوریه و....که دعوای جامعه هنری با جامعه‌ی پزشکی و آتش‌بیاری روزنامه‌نگاران و اهل قلم برای معرکه‌ای است که جان و آبروی انسان‌ها قربانی آن است.
گرو کشی به سبک مافیا که یکی خواستار مرگ دیگری می‌شود و دیگری تهدید می‌کند که بر خلاف سوگند بقراط و وجدان، قدمی برای بیمار نیازمند به جراحی بر‌نمیدارد، چنان شنیع و اسف‌انگیز است که جدال وحشیانه دو فرقه یا باند متشکل از آدمیان مطرود و ستیزه‌جو و‌بی‌سواد در برابر آن تا حدی قابل توجیه است.


 اگر سطح سواد و جایگاه دو طرف دعوا و ادبیات و روش مخاصمه‌شان را مرور کنید و آن وقت تقابل گروه‌های ستیزه جو از جنس داعش و جبهه‌النصره یا قبایل آفریقایی و باندهای موادمخدر را نیز در سنجه میزان تحصیلات و ... بگذارید بی‌تردید در خواهید یافت که ملتزمین به یکی از دو جناح هنرمند و‌پزشک کشورمان( نه همه آنها چون نمی‌توان این رفتارها را به همه اعضای این دو صنف تعمیم داد) عملا شنیع ترین تقابل و شیوه ‌ها را در دنیای معاصر و‌میان طبقات اجتماعی فرهیخته ، نمایندگی و ثابت می‌کنند که عمق فاجعه در طبقات فرودست و‌کم‌سواد این جامعه تا چه حد است.


این وضعیت نمایی شفاف و تکان‌دهنده از جامعه‌ای است که به اصطلاح" متفکرش" به بخشی از شهروندان، لقب« سگ» می‌دهد، عالم دینی اش از دیوث سخن می‌گوید، نماینده مجلسش حواله به قزوین می‌دهد، کاربرانش فحش و هتاکی را خیرات چهره‌های سرشناس جهان می‌کنند و هنرمندش پیشنهاد تخته‌قاپو کردن پزشکان و پزشکش کاغذ نوشته ماجرای بنگی و ماتحت و قس‌علی‌هذا را جلوی دوربین می‌گیرد!
طنز ماجرا اینجاست که در این معرکه‌ی نفرت و بازار پرمشتری هتاکی و دنیای کاملا سیاه و سفید خیر و شر  از آن روراستی داعشی که رسالت خود را به صراحت روگردانی از نظم موجود و رجعت به گذشته می‌داند، خبری نیست و هرکدام از طرفین دعوا داعیه دار رسالتی اخلاقی و بهره‌مند از شکل و شمایلی به‌ روز و ترقی‌خواه است!


⚡️توضیح:‏وزارت بهداشت گفته  جراح مد نظر خانواده نیما طباطبایی مسافر بوده و امکان جراحی نداشته است.هماهنگی با یک جراح دیگر دلیل انتقال وی به بیمارستان ایرانمهر بوده ، این متن در مورد این نیست که این ماجرا و شایعات درسته یا غلط معطوف به اینه که اون عده ای از هر دو طرف هنرمند و پزشک و...که به این مساله بااین رویکرد توام با نفرت و تخاصم وارد میشن ، نه تنها کمکی به مساله پیش آمده در ماجرای مرحوم کیارستمی نمیکنن که بدتر باعث اشفتگی و پررونق شدن بازار نفرت و هتاکی میشن . این توضیح رو دادم چون متاسفانه علیرغم وضوح معنای متن نیازه که گاهی ادمو خودشم به متن الصاق کنه.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top