تاریخ انتشار: 5مرداد1395|12:35

| کد خبر: 181621

طارمی و نقش‎آفرینی‎های قابل انتظار

وکیل ملت: پایگاه خبری تحلیلی خلیج فارس مطلبی با عنوان 'طارمی و نقش‎آفرینی‎های قابل انتظار' به قلم حسین احمدی را منتشر کرده است.

در ادامه این مطلب آمده است:در ورودی شهربازی مشهد بازی زدن پنالتی تحت عنوان فوتبالیست ها از پرمشتری ترین ها در بین بازدیدکنندگان است که جدای از سن و سال، تهییج آن همانند فوتبال رسمی با گزارش گرم و پرهیجان گزارشگرش به اوج خود می رسید!
اولین سوال مجری از شرکت کنندگان، از کدام شهر و کدام کشور می آیی؟ «شهر مهدی طارمی» پاسخ کوتاه، پرمعنا و جامع پسر 9 ساله ام به مجری بود، تا تعصب خود به بوشهر را با قامت رعنای جوان اول فوتبال امروز ایران گره بزند.
یا شب تمجید از برترین های فوتبال ایران را همانند بسیاری از هم استانی ها جدای از رنگ کاملاً آبی فوتبالی خانه ما به عشق بوشهر و طارمی و ماهینی اش تا بامداد به شب زنده داری گذراندیم.
امروز نقش کارکردهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای ورزش فوتبال بر کسی پوشیده نیست که سه مقوله اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای آن در این مقال مدنظر می باشد.
دو شب پیش مهدی طارمی بر فراز ابرها حرکت می کرد. جهشی بلند برای بلند قامت و خوش استیل فوتبال ایران، پرورده در دامن خانواده ای کاملاً فوتبالی که موفقیت این عرصه اش را بیش از همه مدیون آن محفل پاک جنوبی اش می باشد.
ولی گره خوردن آن با کوچه های خاکی و باریک محله کوتی، شرجی بندر، شور و حرارت و پویایی و حیات دریا و رنگ و بوی ساحل بوشهر، حجب و حیا و خونگرمی و صفای بانجابت و مردان سخت کوش و بی ریایش و قدمت و تاریخ و فرهنگ و هنر این کهن دیار جنوب را نیز نباید از نظر دور داشت.
شهری که بانوی سالمندش در برنامه معروف نود از تعصب فوتبالی اش و دعا برای موفقیت فوتبال بوشهر رویدادی تاریخی ساخت.
بدون تردید، شنبه شب تعصبات، غرور و افتخار بوشهری بودن از بوشهریهای متعصب چهار محل بوشهر به سرتاسر گسترده جغرافیایی استان تعمیم یافت. جایی که مهدی طارمی جوایز بهترین مهاجم و مرد سال فوتبال را درو کرد و دانیال ماهینی دیگر جوان شایسته و محجوب و بی ادعای بندر در میان کاندیداهای بهترین های فوتبال ایران قرار گرفت.
و امّا کاش دیشب در کنار همه خوبی های مهدی، به نقش آفرینی فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای فوتبال در معرفی ملی و بین المللی بوشهر هم توجه می شد.
ارزان ترین، تأثیرگذارترین و سریعترین رویکرد در معرفی اجمالی بوشهر با سفیر جوان خود که شایسته می بود مشاوران این رعنا جوان در برنامه کاریش لحاظ می نمودند.
شایسته می بود در کنار اقدام های فرهنگی ارزشمند قبلی چون معرفی اولین شهید مدافع حرم استان روی پیراهن این بازیکن، این بار در کنار پاسداشت تلاش های پدر و مادر عزیز خود و علی دایی در شناسایی و معرفی وی در کنار تلاش های تمامی مربیان قبلی اش و خاصه پدر بزرگوارشان در طی مدارج و پیشرفت های فوتبالی اش، تلنگری نیز به معرفی استعدادهای نهفته و پتانسیل های بالای استان بوشهر در حوزه ورزش و فوتبال می زد.
شاید ندای مظلومیت و مهجوریت خاستگاه فوتبال ایران و خلا عدم حضور نماینده اش در لیگ برتر با درآمدهای سرشار اقتصادی، شور و شعور جوانان و مردمان فوتبال دوست و با فرهنگ اش در کنار نجابت و اصالت و سبقه تاریخی درخشان را به گوش مسئولان ملی می رساند تا بوشهر به جایگاه شایسته اش در این رویداد مهم نزدیک تر شود و نقش بسیار بارز این پدیده درکاهش ناهنجاریهای جامعه آنان پررنگ تر نماید.

منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top