تاریخ انتشار: 5مرداد1395|13:26

| کد خبر: 181633

ارنج پرسپولیس از قوطی بیرون آمد

وکیل ملت: ترکیب پرسپولیس برای بازی فردا مشخص شد،بر این اساس 5 بازیکن جدید در ترکیب سرخپوشان به میدان خواهند رفت.

برانکو ایوانکوویچ در تمرینات و بازی های تدارکاتی از ترکیب های مختلفی استفاده کرده و در بازی مقابل سایپا به عنوان اولین بازی فصل جدید پرسپولیس از ترکیبی استفاده خواهد که چند بازیکن جدید در آن فیکس خواهد بود.

بیرانوند گلر فیکس پرسپولیس مقابل سایپا است و لوبانف روی نیمکت می نشیند.

در دفاع میانی با توجه به عدم آمادگی گولچ و مدافع اوکراینی محمد انصاری در ترکیب اصلی قرار می گیرد.

انصاری در گذشته تجربه بازی در دفاع میانی را داشته و برانکو از زمان شروع تمرینات از انصاری به عنوان دفاع میانی بهره برده است. انصاری در تمرینات به گونه ای در دفاع میانی عملکرد خوبی داشته که برانکو او را به گولچ و مدافع اوکراینی ترجیح می دهد. سیدجلال زوج محمد انصاری در دفاع میانی خواهد بود و با توجه به مصدومیت آرام طبع صادق محرمی و محسن ربیع خواه در ترکیب اصلی قرار می گیرند و صادق محرمی مدافع راست تیم خواهد بود. برانکو در سیستم 4-4-2 لوزی از کامیابی نیا به عنوان هافبک دفاعی استفده می کند و امید عالیشاه هافبک متمایز به چپ و فرشاد احمد زاده هافبک متمایل به راست کار می کند و محسن مسلمان هافبک نفوذی و بازیساز تیم خواهد بود.

در خط حمله نیز علی علیپور و وحید امیری در کنار هم بازی می کنند. برانکو در تمامی تمرینات و بازی های تدارکاتی از این زوج استفاده کرده و شهاب زاهدی نیز گزینه ای بوده که شانس بازی به عنوان نفر جانشین و تعویضی را در خط حمله داشته و اتفاقا در بازی های تداراکاتی عملکرد خوبی نشان داده و همه را امیدوار کرده که یکی از پدیده های پرسپولیس در فصل جاری باشد.  در این فصل نگاهی به 5 نفر جدید در ترکیب اصلی برانکو قرار گرفته. بیرانوند، سیدجلال، ربیع خواه، محرمی و وحید امیری 5 بازیکنی هستند که بعنوان بازیکن جدید شانس بازی در ترکیب جدید را پیدا کردند.

نیمکت نشینی 4 خارجی

یکی ازنکات جالب در ترکیب پرسپولیس نیمکت نشینی هر چهار بازیکن خارجی پرسپولیس است. با وجود بیرانوند، لوبانف شانس قرار گرفتن در ترکیب اصلی ندارد و دو بازیکن اوکراینی هم که به تازگی در تمرینات شرکت کرده اند به واسطه عدم آمادگی بدنی و عدم هماهنگی با سایر نفرات در ترکیب نیستند اما روی نیمکت خواهند نشست.

جذب دو بازیکن اوکراینی که با حرف و حدیث های زیادی همراه بوده و برخی ها مدعی شدند جذب آنها مرتبط با هزینه های اردوی اوکراین است و این سوال پیش آمده که چرا با این دو نفر قرارداد دوساله امضا شده موجب شده تا مسئولان پرسپولیس مدام پاسخگوی رسانه ها و ابهامات باشد.

شانس مدافع اوکراینی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی در هفته های آینده بیشتر از مهاجم اوکراینی است. مدافع اوکراینی در تمرینات شرایط و آمادگی بهتر داشته و این تیم هم سید جلال و محمد انصاری را در دفاع میانی دارد و اخبار دریافتی حکایت از آن دارد که گولچ از آمادگی مطلوبی برخوردار نیست و  برخلاف رزومه اش که قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا دیده می شود از شرایط مطلوبی برخوردار نیست و برانکو حتی از او به عنوان بازیکن تعویضی هم حساب نمی کند. هرچند که برانکو سعی می کند در مصاحبه ها از گولچ و بازیکنان اوکرینی به نیکی یاد کند اما اخبار دریافتی حاکی از آن است که این سه بازیکن خارجی از شرایط جالبی برخوردار نیستند.

در این میان مدافع اوکراینی این شانس را دارد که رفته رفته در ترکیب اصلی شانس بازی پیدا کند اما با توجه به این که پرسپولیس در خط حمله از نفرات سرشناسی مثل امیری، علیپور، طارمی یا شهاب زاهدی برخوردار است به نظر می رسد که مهاجم اوکراینی به این زودی ها شانس بازی در ترکیب پرسپولیس حتی به عنوان بازیکن تعویضی برخوردار نشود. برانکو حتی در اردوها از ساسان انصاری در کنار علیپور مهاجم استفاده کرده است. در مقطع کنونی هر چهار بازیکن خارجی پرسپولیس که سه نفر شان خرید جدید محسوب  می شود از شانس بازی در ترکیب اصلی برخوردار نیستند و باید دید در هفته های آتی کدام یک از آنها شانس فیکس شدن را دارد. اخبار دریافتی خبرنگار کاپ این را نشان می دهد که با توجه به شرایط موجود فقط به بازی کردن مدافع اوکراینی امیدوار بود.  اما مهاجم اوکراینی و گولچ بعید است که به این زودی ها بتواند خود را به ترکیب اصلی برساند.

نام چه کسی حذف می شود؟

برانکو که 19 بازیکن را به اردو فراخوانده فردا نام یک بازیکن را از لیست خارج می کند. احتمال دارد برانکو یکی از مهاجمان تیمش را در لیست 18 نفره قرار نداده و در آخرین لحظات روی نام او خط قرمز بکشد. شاید هم بازیکنی که کنار گذاشته می شود گولچ باشد. نفراتی مثل رحمتی، آقایی، الوان زاده، در ترکیب 18 نفره نیستند و آرام طبع هم به دلیل مصدومیت در این لیست نیست.

با توجه به ترکیب اصلی پرسپولیس، نفرات سرشناسی مثل لوبانف، ساسان انصاری، احمد نورالهی، مهدی طارمی روی نیمکت ذخیره ها خواهند بود. شهاب زاهدی هم روی نیمکت پرسپولیس خواهد بود و سه بازیکن خارجی پرسپولیس نیز جزو نیمکت نشینان خواهد بود. گولچ و دو بازیکن اوکراینی شانس بازی در ترکیب اصلی را ندارند البته برانکو از بین این نفرات نام یک نفر را خارج خواهد کرد. جالب اینجاست که هر هفت نفر بازیکنان سرشناس و پرهزینه ای هستند و فقط شهاب زاهدی در میان این نفرات بازیکن جوانی است که منتظر فرصت است تا آمادگی خود را به رخ همگان بکشد.

منبع خبر کاپ
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top