تاریخ انتشار: 5مرداد1395|23:53

| کد خبر: 181764

سیف:سپرده سپرده‌گذاران از محل منابعی که در ثامن‌الحجج به وجود می‌آید و دارایی‌هایی که دارد پرداخت می شود

وکیل ملت: رئیس بانک مرکزی گفت: مؤسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج با بانک پارسیان ادغام نمی‌شود.

رئیس بانک مرکزی که وارد ارومیه شده بود و در جلسه ستاد رفع موانع تولید و شورای اداری آذربایجان غربی حضور یافت و مقرر بود عصر امروز نشستی با خبرنگاران خبرگزاری‌ها و نشریات محلی استان آذربایجان غربی داشته باشد که این نشست خبری در دقایق پایانی بنا به دلایل نامعلومی کنسل شد و این در حالی است که خبرنگاران رسانه‌های مختلف در محل برگزاری جلسه حضور یافته بودند.

با لغو این نشست خبری جلسه‌ای با حضور استاندار آذربایجان غربی، رئیس بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری استان در استانداری آذربایجان غربی تشکیل شد که از ورود خبرنگاران به این نشست نیز جلوگیری شد.

ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی در جواب سوال خبرنگار خبرگزاری مبنی بر آخرین وضعیت موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج، گفت: بانک پارسیان به عنوان بانک عامل در خصوص مسؤولیت و وظایفی که بانک مرکزی به این بانک محول کرده است به خوبی ایفای نقش کرد.

وی ادامه داد: مدیریت بانک پارسیان همکاری خوبی با بانک مرکزی در این خصوص داشته است و در بخش‌هایی که مسؤولیت دارد عملکرد خوب داشت.

رئیس بانک مرکزی تصریح کرد: تا به امروز پرداخت‌هایی که قرار بود انجام شود، انجام شده و برای این منظور منابع مالی از طریق موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج تامین شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: منابع از سوی موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج در اختیار بانک پارسیان قرار گرفته و بانک پارسیان نیز این منابع مالی را در اختیار سپرده‌گذاران قرار داده است و این پرداخت‌ها براساس معرفی‌هایی است که از سوی موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج شده و از این پس نیز بانک پارسیان همین نقش را دارد.

رئیس بانک مرکزی در خصوص مباحثی مبنی بر ادغام موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج با بانک پارسیان، اظهار داشت: موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج با پارسیان ادغام نمی‌شود.

*ادغام موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج با بانک پارسیان اصلاً مطرح نیست

سیف افزود: ادغام موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج با بانک پارسیان اصلاً مطرح نبوده و نیست.

وی در حالی که از جواب سوالی در خصوص وضعیت نیروی انسانی موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج طفره می‌رفت، گفت: تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم تا کارکنان این موسسه مالی اعتباری و سپرده‌‌گذاران کمترین هزینه را از این بابت بدهند.

این مسؤول تصریح کرد: وضعیت موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج بستگی به شرایطی که دارد، پیش می‌رود و ما به تدریج از محل منابعی که در ثامن‌الحجج به وجود می‌آید و دارایی‌هایی که دارد، سپرده سپرده‌گذاران را خواهیم داد.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه تا کنون نیز رقم‌هایی به سپرده‌گذاران داده شده است، اعلام کرد: از این پس نیز همین سیاست دنبال خواهد شد و دارایی موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج متعلق به سپرده‌گذاران این موسسه مالی و اعتباری است و بانک مرکزی دقت لازم را در این خصوص خواهد داشت.

سیف خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که این منابع به نحو مناسبی تبدیل به نقدینگی شود.

وی در پاسخ به این سوال که بانک پارسیان فقط در سه شهر از 18 شهر آذربایجان غربی شعبه دارد و مردم از عاملیت بانک پارسیان در شهرهای مختلف استان برای دریافت سپرده‌های خود با مشکل مواجه می‌شوند، اظهار داشت: مردم مجبور هستند از شهرهای اطراف برای دریافت سپرده‌های خود به شهرهای دیگر عزیمت کنند.

این مسؤول با بیان اینکه برای عاملیت واگذاری سپرده‌ها، بانک پارسیان داوطلب شده است، افزود: این زحمت از سوی سایر بانک‌ها مورد قبول قرار نگرفت چرا که این کار ساده‌ای نبوده و هم اکنون نیز بانک پارسیان زحمت‌های زیادی را متحمل شده است.

این مصاحبه در حالی انجام گرفت که سوالات زیادی در خصوص وضعیت این موسسه مالی اعتباری وجود داشت که از آن جمله می‌توان به بلاتکلیفی پرسنل این موسسه مالی اعتباری اشاره کرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 6

رضا
|
6مرداد ماه 1395
0
3
خدایا همچون من و خانواده ام و مردم مظلوم این... و خانواده اش و عوامل و اذنابش را گرفتار کن. بحق اه این مردم زجر کشیده

پاسخ ها

رضا
6مرداد ماه 1395
امین یا رب لعالمین. مردم درد ودلتتن را بنویسید. شاید بدست یک مسول دلسوزی رسید و پیگیری کرد.
سپرده گزار
|
6مرداد ماه 1395
0
1
پولی که در گرما و سرما بدست آورده آیم گیر چه خدا نشنا سا نی افتاده است چند ماه است چطور مردم را سر کار گذاشته اند یک کلمه واضح هم صحبت نمی کنند بدانیم کی به پولمان میرسیم خدا خانوادهاتان را گرفتار کند ، خدارد عذاب آن دنیا را در این دنیا شامل حالتان کند، خدا به مریضی لا علاج گفتارتان کند که مردم را گرفتار بی عقلی خود کرده اید
جلال
|
6مرداد ماه 1395
0
0
... الهی بسوزی و درد بی علاج بگیری ، و اما شما رئیس جمهور ، انشااله این کلید پوسیده ات دیگر تو لولای درب نچرخد که چیزی جز ... ازش ندیدیم.
سپرده گزار
|
7مرداد ماه 1395
0
0
اينها ميخوان مرور زمان باعث بشه مردم بدبخت اميدشان رو از دست بدهند وکمي از پولشان رو بگيرند وبقيه اش هم هيچي بالاخره يکي خونش بجوش مياد و ...........
بازنشسته بدبخت
|
7مرداد ماه 1395
0
0
چرا باید همه هزینه را سپرده گذاران بدهند ای بانک مرکزی چرا پول مردم را نمیدهی تا مردم اسوده زندگی کنند وبعد که اموال فروخته شد پول برگردد به حساب بانک مرکزی فهمیدن این سخته چرا انچام نمیدید چرا مشکل مردم را اینجوری حل نمیکنید

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top