تاریخ انتشار: 6مرداد1395|00:05

| کد خبر: 181769

ادامه اعتراض سپرده گزاران ثامن الحجج اینبار مقابل سازمان صدا و سیما

وکیل ملت: سپرده‌گذاران تعاونی ثامن‌الحجج ظهر امروز در مقابل سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر اقدام به تجمع کرده و نسبت به بی‌توجهی بانک مرکزی به مشکلاتشان اعتراض کردند.

سپرده‌گذاران تعاونی ثامن‌الحجج ظهر امروز در مقابل سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر اقدام به تجمع کرده و نسبت به بی‌توجهی بانک مرکزی به مشکلاتشان اعتراض کردند.

سپرده‌گذاران این موسسه غیر مجاز، علت برپایی این تجمع اعتراض‌آمیز مقابل سازمان صدا و سیما را تبلیغ موسسه اعتباری ثامن‌الحجج از سوی صدا و سیما خواندند در حالی که بانک مرکزی اذعان می‌کند این موسسه مجوز فعالیت نداشته و اقداماتش غیر قانونی بوده است. بر همین اساس معترضین با در دست داشتن مدارکی که نشان می‌داد بانک مرکزی در مکاتباتی به صدا و سیما اعلام کرده بود موسسه اعتباری ثامن‌الحجج دارای مجوز بوده و تبلیغات این موسسه قانونی می‌باشد، به سکوت صدا و سیما در این خصوص اعتراض کردند.

بنابراین گزارش، تجمع اعتراض‌آمیز سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج که در حضور پررنگ نیروی انتظامی صورت گرفت، با بازداشت یکی از افراد حاضر در تجمع از سوی پلیس نیز همراه بود.

چندی پیش در گزارشی اعلام شده بود که سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج به دلیل عملکرد ضعیف بانک مرکزی در بازپرداخت سپرده‌ها، در تجمعات خود قصد معرفی خود به عنوان سپرده‌گذاران بانک پارسیان(بانک عامل تعاونی ثامن‌الحجج) را دارند که این موضوع در تجمع امروز پس از ساعتی به وقوع پیوست؛ برخی از معترضین به صورت غیرآشکار اعلام می‌کردند که سپرده‌گذار پارسیان بوده و این بانک در حال ورشکستگی است و حتی در مواردی به برخی از مشتریان این بانک توصیه می‌کردند تا سپرده خود را هرچه سریع‌تر از بانک پارسیان خارج کنند.

بر اساس این گزارش، ثامن‌الحججی‌ها زمانی برای این اقدام علیه بانک پارسیان تحریک شدند که بانک مرکزی، امضا اقرارنامه‌هایی که نشان می‌داد سپرده‌گذاران در موسسه‌ای غیرمجاز سپرده‌گذاری کرده‌اند را شرط بازپرداخت پول مردم قرار داد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 10

مالباخته
|
6مرداد ماه 1395
0
6
اقای رییس جمهوربه پشتوانه شمابانک مرکزی به مردم بدبخت ظلم میکند بدان دیگرنه من وخانوده ام وخیلی خانواده های دیگربه حرفها وقولهای شما اعتماد نداریم اینها شعاری بیش نیست
محسن
|
6مرداد ماه 1395
0
0
ظلمی که آقای ... در حق سپرده گذاران ثامن الحجج ودر همراهی بابانک پارسیان انجام میدهد غیر قابل تحمل است .
رضا
|
6مرداد ماه 1395
0
0
لعنت بر بانک مرکزی
حمید
|
6مرداد ماه 1395
0
0
بسه دیگه بیچارمون کردید واقعا متاسفم
حمید
|
6مرداد ماه 1395
0
0
اقاي رئیس جمهور دولت شما دولتی با وزرایی ضعیف بوده و دیگر به شعار های شما اعتماد نداریم و از ضعف شما در پاسخگو بودن به ملت و مراقبت از مال و ناموس ملت معترضیم.
حمید
|
6مرداد ماه 1395
0
0
روشنگران:
اگر در ملتی،
مرز حماقت از هزار سال بگذرد
دیگر این عارضه،
یک اپیدمی ژنتیکی می شود!'

ناشناس
|
7مرداد ماه 1395
0
0
آقای احسان علیخانی با برنامه ماه عسل و تبلیغات میلیونی برای موسسه ثامن الحجج باید از تمام سپرده گذاران متضرر این موسسه عذر خواهی کند.
بازنشسته بدبخت
|
7مرداد ماه 1395
0
0
ما با سود دریافتی زندکیمان را اداره میکردیم اخه چرا کسی به فکر ما نیست چندین ماه است نه سود میدهند نه پول خودمان را ای خدا چقدر ظلم را باید تحمل کنیم نابود کردید زندگیم را
مجتبي
|
7مرداد ماه 1395
0
0
سکوت مسئولین به قیمت قربانی شدن مردم و کم رنگ شدن اعتمادها و اعتقادات سپرده گذارن موسسه ثامن الحجج (ع)
در پی اعلامیه بانک مرکزی در خصوص غیر مجاز بودن موسسه میزان واقدام آن بانک جهت ساماندهی و دستور به همکاری بانک صادرات با سپرده گذاران میزان بعنوان بانک عامل وعلیرغم شکست قطعی پروژه فوق در تسویه حساب سپرده گذاران ، کشور شاهد نابسامانی دیگری در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری شد . بیش از هشت ماه ازشروع بحران خانمان سوز موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) میگذرد . تقریبا به اتفاق همه مسئولین عالی رتبه نظام و مردم و رسانه ها و خبرگزاریها از روند مجوزها و نامه های بانک مرکزی به موسسه در قالب تقدیر نامه ، مجوز همکاری بانک های دولتی و خصوصی با موسسه در خصوص افتتاح حساب جاری و ....، دستور تشکیل پرونده اخذ مجوز با توجه به میزان سپرده های واریزی موسسه به حساب بانک مرکزی ، مجوز بانک مرکزی به صدا سیما جهت انجام تبلیغات موسسه از رسانه و اسپانسری برنامه های محبوب سیما وعدم انتشارغیر مجازی موسسه در طول 14 سال فعالیت موسسه طی 6 نامه رسمی از طرف بانک مرکزی در قالب : 1 - تقدیر معاون اول رییس جمهوری دکتر رحیمی 2- تقدیر و قدردانی رییس کل بانک مرکزی آقای دکتر بهمنی (نماینده فعلی مردم که کلا نامه و شخص مربوطه را کتمان می کنند ، که ورود بازرسی کل کشور را جهت بررسی می طلبد) 3 - مجوز و تقدیر قائم مقام بانک مرکزی آقای درویشی بابت ساماندهی بیش از بیست تعاونی کوچک 4 - نامه بانک مرکزی به مدیریت بازرگانی سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران 5 - صدور مجوز همکاری بانکهای دولتی با موسسه یاد شده با امضا آقای درویشی 6 - مجوز تکمیل پرونده به آقای خالقی مدیر مجوزات موسسات مالی با توجه به واریزی 750 میلیارد ریالی موسسه به حساب بانک مرکزی و سایر موارد. ولی متاسفانه بی تدبیری رییس بانک مرکزی آقای سیف و کارگروه مربوطه در ساماندهی موسسات غیر مجاز آن چنان ضربه ای هولناکی به نظام مالی و پولی کشور زده که باعث از بین رفتن اعتماد مردم به بانک ها و موسسات شده و تقریبا در جای جای ایران کم وبیش شاهد بروز اعتراضات مردمی در این خصوص هستیم که بیشترین بهره برداری را شبکه های معاند داشته و با متهم کردن مسئولین نظام به بی کفایتی و عدم داشتن تخصص باعث دلسرد شدن مردم به مسئولین می گردند و متاسفانه در این کارزار عده ای معدود از مسئولین ناخود آگاه شریک این جریان شدند .روی سخن با دولتمردانی هست که به نام تدبیر و امید وارد عرصه مدیریت کشور گردیدند ولی متاسفانه با بی تدبیری وبعضا تعصبات جناحی آنچنان تخم نفاق و کینه و نامیدی را دل های پاک صدها هزار سپرده گذار کاشته اند که تنها ثمره آن بروز تنش های روحی و روانی در جامعه ، بهم خوردن چهارچوب زندگی مردم و کارمندان موسسه و ترسناک ترین پرده این تراژدی روی گردانی مردم از اعتماد به مسولین نظام و باورهای دینی و اعتقادی خویش بوده و خواهد بود .

و من الله ...........التوفیق
مجید
|
10مرداد ماه 1395
0
0
اگه در کشور دیگری این اتفاق رخ میداد ایا صدا و سیما سکوت میکرد؟

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top