تاریخ انتشار: 7مرداد1395|00:32

| کد خبر: 182073

فیش‌های میلیاردی در استقلال

وکیل ملت: حاج محمد یک میلیارد و صد می‌ارزد؟

دستمزدهایی که باشگاه استقلال برای بازیکنانش در نظر گرفته به حدی نامتعارف است که نمی‌توان با هیچ منطق و ادله‌ای آن را پذیرفت. پرداختی‌ها نشان می‌دهد که باشگاه استقلال در مذاکره و رایزنی با بازیکنان و مربیان مدنظرش کاملا بازنده بوده و هرگز نتوانسته کار چانه‌زنی را به خوبی انجام دهد. در حالی این اعداد و ارقام نامتعارف را شاهدیم که چندی پیش از وزارت ورزش و جوانان خبر رسید مسوولان پیگیر پرداختی‌های میلیاردی دوران گذشته به بازیکنانی همچون تیموریان و نکونام هستند در حالی که پیگیری چرایی و علت برخی پرداختی‌های فصل شانزدهم باید در اولویت قرار بگیرد.

حمیدرضا عرب
آرش افشین که فصل گذشته حضور چشمگیری در لیگ نداشت 500 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند. بازیکنی که شاید با مبلغ 150میلیون تومان هم حاضر بود پیراهن استقلال را تن کند. از آن بدتر دستمزدی است که بهرام افشارزاده برای فرشید باقری، بازیکن سابق صبای قم در نظر گرفته است. مشخص نیست که باشگاه استقلال با چه استدلالی حاضر به پرداخت 950 میلیون تومان به این بازیکن گمنام شده است. باقری در همان صبای قم هم دستمزدی بالاتر از 300 میلیون نمی‌گرفت حال چرا و به چه دلیل باید 950 میلیون تومان از سرمایه‌های باشگاه استقلال را مال خود کند، سوالی است که پاسخ روشن مسوولان باشگاه را می‌طلبد. دیگر بازیکنی که دریافتی‌اش از استقلال عجیب به نظر می‌رسد، علی قربانی است. این بازیکن در تیم نفت هم بازیکن شاخص و فیکسی نبود اما به یمن سهل‌انگاری مسوولان باشگاه استقلال قرار است تا پایان این فصل 650 میلیون تومان مزد بگیرد. شاید همین پرداختی‌ها ملاکی شده برای بازیکنان به ظاهر نامی‌تر تا قراردادهای میلیاردی منعقد کنند. نمونه‌اش امین حاج‌محمدی که رقم قراردادش یک میلیارد و صد میلیون تومان است. بازیکنی که در مهم‌ترین بازی‌های فصل پیش یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان بود.
حال به جای آنکه باشگاه استقلال به دلیل عملکرد ضعیف از قرارداد حاج‌محمدی بکاهد، رقم قابل توجهی به قراردادش اضافه کرده است. به واقع این مدافع یک میلیارد و صد میلیون تومان می‌ارزد؟ ارزشگذاری‌ها آنجا بیشتر زیر سوال می‌رود که می‌بینیم وریا غفوری نیز همین مبلغ را از باشگاه استقلال دریافت کرده است. کارنامه فصل پانزدهم وریا را هم که ورق بزنیم به نقاط تاریکی برمی‌خوریم.
این بازیکن علاوه برمصدومیت هفته‌های متمادی در ترکیب تیمش غایب بود؛ حال با کدام دید کارشناسی مدیریت باشگاه استقلال تصمیم گرفته به این بازیکن نیز رقم میلیاردی پرداخت کند؟ در توافق مالی دیگربازیکنان نیز شک و شبهه‌های بسیاری وجود دارد. باید فهمید که باشگاه استقلال به چه دلیل حاضر به پرداخت یک میلیارد و دویست میلیون تومان به خسرو حیدری شده است.
آیا ملاک پرداخت وضعیت فنی این بازیکن است یا برخی ارتباط‌ها؟ خسرو حیدری با این سن و سال و آن کیفیت ضعیف فصل پیش چرا باید سقف قرارداد را از استقلال دریافت کند؟ اگر این پرداختی‌ها را باور کنیم که باورش سخت است و بعید نیست مبالغی خارج از قرارداد به بازیکنانی همچون مهدی رحمتی پرداخت شود، باشگاه استقلال با احتساب مبالغی که برای مربیانش در نظر گرفته بیش از 20 میلیارد تومان هزینه یک فصل کرده است. این ریخت و پاش میلیاردی را وقتی کنار عکس‌هایی که در هفته‌های گذشته از اتاقی که در اختیار علیرضا رمضانی قرار داده شده بود قرار می‌دهیم به باورهای تازه‌ای درباره باشگاه استقلال می‌رسیم. اینکه اصولا در باشگاه استقلال هیچ توجهی به چگونگی هزینه‌ها نمی‌شود و سالانه میلیاردها تومان هرز می‌رود و هرگز توجهی هم به زیرساخت‌ها نمی‌شود. این پرداختی‌ها جز آنکه جیب دلال‌ها را پرکند محصول دیگری در سال‌های اخیر برای استقلال نداشته و از همه اسفبارتر که از این همه هزینه حتی یک جام قهرمانی هم به دست نیامده است. مخلص کلام اینکه وقتی مسوولان به مبارزه با پرداختی‌های میلیاردی تاکید می‌کنند بد نیست سری هم به باشگاه استقلال بزنند و قرارداد برخی بازیکنان درجه دو و سه را رویت کنند تا به عمق فاجعه پی ببرند.
 

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top