تاریخ انتشار: 7مرداد1395|02:25

| کد خبر: 182108

كميته «ایکس» مقابل اتاق فكر!

وکیل ملت: آرمان - ياسمين طالقاني: «كميته x» نام پرونده جديد دلواپسان است و مشخص است با طرح آن درصدد هستند تصميمات اتاق فكر تخريب دولت را كمرنگ كنند. پروژه‌اي كه از نظر دلواپسان متشكل از اصلاح‌طلبان است و در راستاي اختلاف افكني برنامه‌ريزي مي‌كند!

نكته قابل تامل در اينجاست كه مدعيان فعاليت«كميته x» خود به خوبي به كذب بودن اين ساز و كار آگاه هستند و تنها به كلي گويي درباره آن مشغول هستند؛ چرا كه اگر چنين كميته‌اي وجود داشت تاكنون بارها در سخنراني‌ها و نوشته‌هايشان هياهوهاي زيادي راه انداخته بودند. ساخته و پرداخته كردن «كميته x » درذهن دلواپسان نشانه‌هاي زيادي دارد كه از جمله آنها اظهارات آقا محمدي عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نهم است كه گفته بود:«كميته x همان كميته‌ای است كه در زمان اصلاحات وجود داشته اما بحث اصلي اين است كه اين جريان در حقيقت اتاق فكر براي طراحي توطئه‌هاي جديد است.»

يا در مورد ديگري در سال ۸۸ بود كه روزنامه ايران كه آن زمان در اختيار دلواپسان بود، چنين نوشت كه «كميته موسوم به ايكس «X» تصميم به سازماندهي اراذل و اوباش تهران جهت ايجاد آشوب و اغتشاش در روزهاي پاياني تبليغات را دارند.»

اين روزنامه دولتي افزوده بود: «در كميته موسوم به x كه كليه فعاليت‌هاي ستاد موسوي را طراحي و عملياتي مي‌كند، (م. هـ) عضو كميته و (الف. خ) عنصر عملياتي كميته x اخيرا ديدارهايي با برخي اراذل و اوباش تهران در مناطق مختلف داشته‌اند و با دادن وجوه نقد و تطميع آنها برنامه‌ريزي عملياتي خود و شرح وظايف آنها را ابلاغ كرده‌اند.» نكته قابل تامل در اينجاست كه مكان و فعاليت اين «كميته X» در ذهن دلواپسان مشخص نيست و هر كجا كه درصدد هستند انتقاداتي را روانه دولت يا مخالفان كنند به نام اين كميته منويات خود را منتشر مي‌كنند مثلا در آذر ۹۲ كه بحث استانداران داغ بود برخي سايت‌هاي دلواپسان نوشتند:«فعال شدن مجدد كميته x براي تاثير‌گذاري بر روي انتصابات استاندار؛ كميته x وابسته به محافل تندرو استان سیستان و بلوچستان كه پيش از اين تحركات زيادي درباره ايحاد اختلاف بين مردم استان داشت و در اين اواخر نيز تلاش كرد از استانداري علي اوسط هاشمي جلوگيري كند، مجددا فعال شده و اين‌بار سعي مي‌كند با فضا‌سازي و غبارآلود كردن شرايط سياسي استان بر روي انتصابات استاندار تاثيرگذاري كند.»

هجمه جديد به دولت به نام «كميته x »

همان طور كه اشاره شد، هدف مدعيان فعاليت«كميته x» اين است كه هر آنچه در ذهن براي تخريب دولت در سر دارند را به نام اين كميته خيالي مطرح مي‌كنند تا خودشان و هويت شان فاش نشود. در آخرين مورد رضا سراج ار تئوريسين‌های جريان اصولگرايي در تلگرام چنين نوشته است:«پرخاشگري و ترويج ِاباحه‌گري دو پرده از سناريو ستاد جنگ رواني موسوم به «كميته x» است كه از چند روز اخير براي جابه‌جايي و دستكاري افكارعمومي كليد خورده است. در پرده اول با پرخاشگري و زير سوال بردن كاركرد ديگر دستگاه‌ها (شهرداري و...) زمينه براي جنجال و تقابل ميان بخشي و انتقال آن به افكارعمومي به وجود مي‌آيد و در پرده دوم نيز از طريق ترويج ِاباحه‌گري (عدم نياز به اخذ مجوز مراسم عمومي از اماكن ناجا) شرايط براي دوقطبي‌سازي جامعه در حوزه فرهنگ فراهم مي‌گردد. كميته جنگ رواني موسوم به« ايكس» به هر طريق ممكن مي‌خواهد مطالبه عمومي عزل و برخورد با صاحبان فيش‌هاي نجومي را از ذهنيت جامعه دور سازد. دستوركار «كميته x» آنجايي مهم مي‌شود كه بدانيم اخيرا «م، ن» از مرتبطين لابي‌سرخه با ۱۲۰ ميليون دلار به همراه خانواده از كشور خارج شده است.» مشخص است كه نگراني دلواپسان به مصوبه ۳۰تيرماه دولت مبني بر عدم مداخله نيروي انتظامي در مجوز و محتواي كنسرت‌ها مربوط است. درباره اين مصوبه انتقادات زيادي بود اما مصوبه دولت است و تداخلي با وظايف ديگر نهادها ندارد. اما بخش اول نوشتار سراج قابل تامل است كه براي شهرداري دلسوزي كرده و به نظر مي‌رسد بسيار ناشيانه هم به اين رويكرد پرداخته است چرا كه به تقابل ميان بخشي اشاره شده كه توضيح داده نشده كه اين تقابل در چه حوزه‌هايي مدنظر نگارنده بوده است.

قاليباف، ۹ دي و بي‌بي سي!

جالب است كه این نگراني و حفاظت از آقاي شهردار مختص تئوري‌پردازان جريان اصولگرايي نيست و كانال تلگرامي ۹دي كه از سوي اصولگرايان اداره مي‌شود هم در بخشي از گزارش خود درصدد القاي اختلاف ميان روحاني و قاليباف بر آمد و نوشت: «ديروز، برنامه نوبت شماي شبكه BBC فارسي با موضوع مقابله شهرداري با دستفروش‌ها به عنوان بازو و خط‌دهنده اصلي رسانه‌هاي اصلاح‌طلب روي آنتن رفت. چهره‌هاي مختلف اصلاح‌طلب هم پس از سخنراني روحاني، حمله گسترده خود عليه شهردار تهران را به راه انداخته‌اند.» كاش آقاي سراج به تحليل چرايي پرداختن شبكه‌هاي آن طرف آبي به موضوعاتي مانند شهرداري تهران مي‌پرداخت تا نتايج حاصل از آن موجب شود در تحليل‌های گفتاري و نوشتاري خود دقت بيشتري داشته باشد. يا سراج در موضوع ديگري اينچنين بيان نكند كه «در جلسه‌اي خصوصي كه وزير محترم امور خارجه كشورمان هم حضور داشتند، ايشان صراحتا گفتند كه ما در يك دوراهي ميان آمريكا و اسرائيل قرارگرفته‌ايم و ناچاريم براي دور كردن سايه جنگ از كشورمان، به راه تعامل با آمريكا برويم.» و بعد كه علي اكبر صالحي به عنوان رئيس سازمان انرژي اتمي اعلام مي‌كند مذاكره با آمريكا در دولت احمدي‌نژاد شروع شد، ديگر سخني براي او باقي نماند!

در نهايت

در نهايت توصيه مي‌شود اصولگرايان يك كميته x تشكيل دهند و در جلسات آن، نه در انديشه تخريب رقيب اصلاح‌طلب بلكه به راهكارهايي دست پيدا كنند كه اظهارات و مواضع شان در جهت نقد دروني باشد؛ چرا كه تا به امروز ثابت شده آنچه بيش از همه سبب تضعيف جريان اصولگرايي شده، ناهماهنگي آنها در درون خود است.

دسته بندی اخبار داغ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top