تاریخ انتشار: 7مرداد1395|02:49

| کد خبر: 182112

پشت‌پرده جمع‌آوري گوشي‌هاي قاچاق پاساژ علاء‌الدين

وکیل ملت: عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي، بر ضرورت شفاف‌سازي چگونگي واردات گوشي‌هاي قاچاق از نقطه صفر مرزي به مجتمع‌هاي تجاري و لزوم مبارزه مداوم و مستمر با كالاهاي قاچاق تاكيد كرد.

حميد گرمابي با اشاره به طرح جمع‌آوري گوشي‌هاي تلفن همراه قاچاق در پاساژ علاء الدين در راستاي ادامه طرح‌هاي مبارزه با قاچاق كالا، گفت: مبارزه با قاچاق نيازمند برنامه‌هاي مشخص و مستمر است و اينكه چند وقت يك‌بار طرح جمع‌آوري كالاهاي قاچاق انجام شود، پاسخگوي اين حجم قاچاق نيست.

نماينده مردم نيشابور و فيروزه درمجلس شوراي اسلامي، با تاكيد براينكه بايد مجازات و جرايم سنگيني براي قاچاقچيان درنظرگرفته شود، افزود: متاسفانه آفت قاچاق برخرمن اقتصاد ملي افتاده و ضمن كندكردن رشد اقتصادي و ايجاد آسيب جدي براي چرخ دنده‌هاي توليد داخلي، منجر به گسترش فساد در اقتصاد ملي شده است.

گرمابي با بيان اينكه اقتصاد ايران هرسال به بزرگي حجم قاچاق فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي بالندگي و توسعه خود را از دست مي‌دهد، ادامه داد: در برخي از مجتمع‌هاي فروش موبايل همانند علاءالدين در بين گوشي‌هايي كه از مبادي رسمي وارد كشور شده، تلفن‌هاي همراه قاچاق نيز يافت مي‌شود. وي برافزايش كنترل در گمرك و مبادي رسمي كشور تاكيدكرد و يادآور شد: متاسفانه گاهي به صورت كانتينري كالاي قاچاق به كشور وارد مي‌شود و اين سوال را در اذهان ايجاد مي‌كند كه اين كالاها چگونه به كشور وارد شده و حتما دست‌هايي پشت پرده در مسير واردات اين كالاها نقش داشته‌اند.

ضرورت شفاف‌سازي

گرمابي با بيان اينكه برخي مردم مرزنشين به دليل مشكلات اقتصادي اقدام به واردات غيرقانوني كالا مي‌كنند، افزود: مشكل قاچاق در كشور كوله برها و قاچاقچيان خرد نيستند، بلكه مشكل قاچاقچيان كلان و سازمان يافته هستند. زماني كه قاچاق به صورت سازمان يافته انجام مي‌شود، نشان‌دهنده عزم و اراده براي انجام اين كار و وجود تشكيلات در وراي اين عمل است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top