ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی
ادامه...
علم الهدی:

بی حجاب باید با نفرت عمومی مواجه شود تا مقید شود / نماینده چین در 1+5 گفته بود در اصل براندازی ایران اختلافی نیست

وکیل ملت: امام جمعه مشهد گفت: این مردم هستند که در برابر مفاسد اجتماعی موظف هستند و اینگونه مسائل از جمله بدحجابی باید با مقاومت مردمی زدوده شود.

تاریخ انتشار: 7مرداد1395|19:52

بی حجاب باید با نفرت عمومی مواجه شود تا مقید شود / نماینده چین در 1+5 گفته بود در اصل براندازی ایران اختلافی نیست
| کد خبر: 182267

به گزارش وکیل ملت ، آیت الله علم الهدی روز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان رضوی در مشهد افزود: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و در برابر ناهنجاریها مسئول هستند لذا نباید فقط از نظام توقع داشته باشند این مشکلات را رفع کند.   وی ادامه داد: اگر جامعه نسبت به فرد بی حجاب عکس العمل نشان دهد و چنین فردی با نفرت عمومی، اعتراض و بی توجهی مردم روبرو شود به رعایت حجاب مقید می شود.   امام جمعه مشهد گفت: امامان جمعه باید در مدیریت وضع فرهنگی شهر خود به مردم رجوع کنند، آنها را به صحنه بیاورند و یک جریان مردمی به وجود آید که منکر شرعی را دفع کند.   وی افزود: امامان جمعه در یک دور باطل از توقعات قرار گرفته اند که در آن مردم از وی انتظار دارند تا با ابزار حکومتی مشکلات را حل کند.   آیت الله علم الهدی ادامه داد: از سوی دیگر نظام نیز انتظار دارد امامان جمعه با ارتباطی که با مردم دارند آنها را در کارها وارد کند و با واسطه امامان جمعه مورد حمایت مردم قرار بگیرد.    وی گفت: تکیه مردم به امامان جمعه به علت تشابه و مشارکت فکری امامان جمعه نیست بلکه به امام جمعه به عنوان نماینده نظام می نگرند که از راههای حکومتی مشکلات خود را حل و فصل کنند.   نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: در برخورد با مفاسد اجتماعی و به خصوص بدحجابیها مردم توقع دارند با ابزار قدرت این مسائل ریشه کن شوند.   وی ادامه داد: باید دانست مسئولان نظام و محورهای اقتدار از قبیل نیروی انتظامی و قوه قضائیه در استفاده از ابزار قدرت دارای محدودیتهایی هستند و تا اندازه ای می توان از این ابزارها استفاده کرد.   آیت الله علم الهدی گفت: برخورد نظامی و انتظامی با مشکلات بدحجابی در حد پدافند فرهنگی است و نمی توان با فشار سرنیزه بی حجاب را محجبه کرد.   وی افزود: اینکه مردم خود کاری نکنند و فقط از مسئولان توقع داشته باشند داستان قوم بنی اسرائیل را به ذهن متبادر می کند که حضرت موسی را تنها گذاشتند و از موسی خواستند تا او با خدایش به جنگ برود.   علم الهدی طی سخنانی جداگانه نیز اظهار داشت: سعید جلیلی در زمانی که دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، در دیداری که با بنده داشت در مورد نشست ۱+۵ در استانبول توضیحاتی را بیان کرد؛ روزی نماینده چین از من وقت ملاقات خواست و در این دیدار بیان کرد آنچه اعضای ۱+۵ بدان تاکید دارند و آن را اصل می‌شمارند این است که ایران نباید باشد و باید براندازی شود.   وی ادامه داد: نماینده چین بیان داشته، اگر در نشست‌ها اختلافی بین کشور‌ها وجود دارد، اختلاف در روش براندازی شما است ولی در اصل براندازی و نیستی ایران هیچ یک از کشور‌ها اختلافی ندارند چون شما برای همه ما ایجاد مزاحمت کرده‌اید؛ یکی از مزاحمت‌ها انرژی هسته‌ای است و ایران تنها کشوری است که در دنیا انرژی هسته‌ای را به دست آورده بدون اینکه این دستاورد را بدون ارتباط با کشور‌های غرب به دست آورده باشد.   آیت الله علم الهدی بیان کرد: در همه هجمه‌ها و برخورد‌هایی که دشمنان برای ما در نظرگرفته‌اند، صف اول مقابله را مرزبانی دانسته‌اند؛ ۸ سال دفاع مقدس ثابت کرده است که اگر همه قدرت‌های دنیا دست به دست هم دهند نمی‌توانند ما را از میان بردارند چون نمی‌دانند چگونه با ما مقابله کنند.  

 

کلید واژه ها علم الهدی - بی حجاب
منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مدرس
|
7مرداد ماه 1395
0
0
: امام جمعه مشهد گفت: این مردم هستند که در برابر مفاسد اجتماعی موظف هستند ........ حالا که بعد از سی و هفت سال سلطه بر تمام رسانه ها و تبلیغ حجاب و دیانت متوجه ناتوانی و بی اثر بودن روند تبلیغ شان شده اند و عملا نا کارائی موعظه های تکراری و خسته کننده شان به اثبات رسید ، حالا برای این که این ناتوانی و ضعف را از خود دور کنند و به مردم بچسبانند، می گویند مردم مسئول این کارند غافل از این که در دنیای مدرن امروز ، که در یک دقیقه، اطلاعات و اخبار، از شرق کره خاکی به غرب ارسال می شود، مردم از سالها قبل می دانستند ، که این روشی که انها برای تبلیغ دیانت در پیش گرفتند، در برابر تکنولوژی حاکم، با شکست فاحش همراه خواهد بود و این اظهار نظر و فرار به جلو ایشان و هم لباسانش بهترین دلیل بر این مدعاست

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top