حقایق تلخ از مهاجران آفریقایی؛ از تجاوز جنسی به زنان مقابل دیدگان شوهر تا جان سپردن از تشنگی

وکیل ملت: دولت ایتالیا در نظر دارد طی برنامه ای مهاجران آفریقایی را از خطراتی که در طول سفر با آن روبه رو هستند آگاه کند.

تاریخ انتشار: 8مرداد1395|14:34

حقایق تلخ از مهاجران آفریقایی؛ از تجاوز جنسی به زنان مقابل دیدگان شوهر تا جان سپردن از تشنگی
| کد خبر: 182373

دولت ایتالیا و سازمان بین المللی مهاجرت  برنامه ای را در آفریقا آغاز کردند تا به متقاضیان مهاجرت درباره خطرات این سفر هشدار دهند. 

  بر این اساس، آنجلینو آلفانو -- وزیر کشور ایتالیا -- گفت اگر شمار بسیاری از 400 هزار مهاجری که از سال 2014 به سواحل ایتالیا رسیده اند از جنگ و آزار و اذیت می گریزند، شمار بسیاری از آنها « در جستجوی مزایای بیشتر، دموکراسی، رفاه و رسیدن به آرزوهای خود هستند. »   وی به زنانی اشاره کرد که در برابر شوهران خود در لیبی هدف سؤءاستفاده جنسی قرار گرفته اند یا کسانی که در دست قاچاقچیان انسان قرار دارند و یکی از نزدیکان آنها مقابل چشمشان از تشنگی در بیابان جان خود را از دست می دهد یا در دریا غرق می شود.    این مقام ایتالیایی گفت: « آیا آنها همه اینها را پیش از مهاجرت می دانند ؟ اصلا اطمینانی نیست. همه، همه چیز را نمی دانند. برای آنکه این درد و رنج دوباره زنده نشود، مهاجران به ندرت از این درد با کسانی که در کشور مانده اند سخن می گویند. »   شمار بسیاری از مهاجران به ویژه کسانی که از غرب آفریقا می آیند در ایتالیا از خشونت ها و شرایط سختی که به ویژه در لیبی با آن مواجه شده اند سخن می گویند.    هدف از این برنامه تبلیغاتی (مهاجران آگاه )- که بودجه 1.5 میلیون یورویی آن را وزارت کشور ایتالیا فراهم کرده است- این است که این پیام را از طریق شبکه های اجتماعی، تلویزیون و رادیو در 15 کشور غرب و شمال آفریقا به مردم منتقل کند.    این برنامه به ویژه بر اساس شواهد مهاجران در ایتالیا و در طول سفر خود از نیجر است که سازمان بین المللی مهاجرت آن را جمع آوری کرده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top