تاریخ انتشار: 10مرداد1395|00:13

| کد خبر: 182701

این دستمزدهای نجومی را هم دریابید

وصال روحانی

وکیل ملت: در میان تمام بلواهای انتشار فهرست دریافتی مردان فصل جدید لیگ برتر فوتبال به این نکته مهم کمتر اشاره شده که مبالغ دریافتی اکثر «دوستان» بیشتر از حد استحقاقشان می‌نماید و فیش‌های حقوقی آنها چندان منصفانه‌تر از فیش‌های نجومی نیست که چندی است جامعه را متاثر و دلسوزان را وادار به پیگیری این قضیه کرده است.

دریافت 5/1 میلیارد تومان برای یک فصل مسابقه‌ای که حداکثر بالغ بر 9 ماه می‌شود، یعنی حقوق حدود 250 میلیون تومانی برای هر ماه. این تازه جدا از روند پاداش بردها و اضافات دیگری است که به انحا و بهانه‌های مختلف در حق بازیکنان پرداخت می‌شود. کسی نیست بپرسد اگر پول یک فصل بازی که مثلا 2 میلیارد است پرداخت می‌شود، پاداش پیروزی دیگر چه صیغه‌ای است که باید اضافه بر اصل مبلغ پرداخت شود؟ مگر اصل حقوق را برای «شکست» می‌پردازند؟!
در هنگام فروریزی انگاره‌های درست اقتصادی و دور شدن منطق از روال پرداخت باشگاه‌ها، بدیهی است که کیفیت کار بسیاری از بازیکنان پایین و متوسط ولی حقوق‌شان بسیار بالا باشد زیرا در رقابت تصاحب بهترین‌ها، برترین‌ کیفیت‌ها شرط نیست بلکه باشگاه‌ها فقط می‌کوشند نامدارترین‌ها را صید کنند تا در جنگ تبلیغاتی با دشمن (!) دیرین ناکام به نظر نرسند و هر روز مجبور به پاسخگویی به هواداران معترض نباشند که برای رساندن فریاد دادخواهی خود دیگر به رفتن مقابل در باشگاه اکتفا نمی‌کنند و مستقیما به وزارت ورزش می‌روند.
در موج رسیدگی به دریافتی‌های غیرمتعارف که دولت مشغول انجام آن است، بد نیست کارگروهی هم مامور ارزشگذاری حقیقی کار فوتبالیست‌ها شود و یک سقف معقول برای این دستمزدها تعیین کند و همانطور که اخیرا دولت سقف پرداخت برای پست‌های مدیریتی تعیین کرده و بیش از 18 میلیون تومان دریافتی ماهانه را فقط به حکم استثناهای زیستی برای عده‌ای قلیل جایز شمرده برای فوتبالیست‌ها نیز یک سقف پرداخت در نظر گرفته شود.
درست است که آن سوی ماجرا استدلال‌ می‌کنند که به فوتبالیست‌ها ضایعاتی بیشتر وارد می‌شود و به قول خودشان پول خونشان را می‌گیرند اما بسیار داریم مواردی را که یک بازیکن بر اثر دعوا با این و آن (و حتی خودی‌ها!) و محرومیت‌ها و فرم بد و البته مصدومیت‌های مصلحتی از 30 بازی تیمش در طول فصل به طور متوسط فقط در 10 بازی شرکت می‌کند و در آن دیدارها هم تخم دو زرده نمی‌کند و دستمزد 5/1 میلیارد یا 2/1 میلیارد تومان برای چنین بازیکنانی ظلم
به مردم است.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top