تاریخ انتشار: 10مرداد1395|18:00

| کد خبر: 182893

از تامین مالی مساجد وهابی دست بردارید

وکیل ملت: معاون صدراعظم آلمان گفت: عربستان سعودی باید از تامین مالی مساجدی که متهم به افراط‌گرایی هستند دست بردارد. مساجد وهابی در سراسر دنیا مورد حمایت اقتصادی عربستان سعودی هستند.

  زیگمار گابریل معاون صدراعظم آلمان  از تامین مالی مساجد وهابی دست بردارید      

به گزارش وکیل ملت به نقل از institutomanquehue.org، زیگمار گابریل معاون صدراعظم آلمان گفت: عربستان سعودی باید دست از تامین مالی مساجد افراط‌گرایان در خارج از کشور که متهم به ترویج افراط‌گرایی هستند بردارد. مساجد وهابی در سرتاسر دنیا مورد حمایت اقتصادی عربستان سعودی هستند. در آلمان نیز بسیاری از این افراط‌گرایان که افراد خطرناکی هستند از این اجتماعات برخاسته‌اند.

 

زیگمار گابریل که معاون آنگلا مرکل و وزیر اقتصاد آلمان است به عربستان سعودی هشدار داد و گفت: ما همزمان باید به سعودی‌ها نشان دهیم که زمان گشتن به دنبال راه‌های دیگر به پایان رسیده‌ است.

 

گابریل، رئیس حزب سوسیال دموکرات چپ میانه همچنین خواستار گام‌های قاطع در آلمان در برابر مساجد مرتبط با وهابیت شد و گفت: خطربنیادگرایی رادیکال که در مساجد سلفی‌ها ایجاد می‌شود کمتر از افراط‌گرایی حزب راستگرا نیست.

 

توماس اوپرمن رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات پارلمان نیز خواستار توقف سخنرانی‌هایی شد که در تضاد با آزادی‌های اساسی تضمین شده در قانون اساسی آلمان هستند و گفت: ما جلوی عربستان سعودی را در ساختن و تامین مالی مساجدی که ایدئولوژی وهابیت را در آلمان ترویج می‌دهند خواهیم گرفت.

 

اوپرمن در ادامه گفت: وهابیت ایدئولوژی کامل داعش را در کشورهای دیگر برای رادیکال‌سازی مسلمانان میانه‌رو ترویج می‌کند. ما به چنین چیزی در آلمان نیاز نداشته و آن را نمی‌خواهیم.

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top