تورم نقطه‌ای ۶.۶ درصد شد

وکیل ملت: مرکز آمار ایران با اعلام اینکه نرخ تورم روستایی کشور در تیرماه امسال به ۸.۳ درصد رسیده است، تورم نقطه به نقطه روستاها را ۶.۶ درصد برآورد کرد.

تاریخ انتشار: 11مرداد1395|22:23

تورم نقطه‌ای ۶.۶ درصد شد
| کد خبر: 183231

به گزارش وکیل ملت به نقل از مرکز آمار ایران، مرکز آمار گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در تیر ماه سال ۱۳۹۵ را منتشر کرد. شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در تیرماه مسال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۹.۹ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۲.۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶.۶ درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۵.۷) افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۸.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۸.۸) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۶۱.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش نشان می دهد، شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۷.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۰ درصد افزایش نشان می دهد، شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۳ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۷.۱ درصد است.

همچنین شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۶ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷.۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۷.۷) کاهش یافته است.

شاخص گروه  عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در تیر ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۵.۴ رسید که ۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای خوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۹.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۹.۷) کاهش یافته است.

کلید واژه ها نرخ تورم - نقطه به نقطه
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

وحید
|
12مرداد ماه 1395
0
0
اول این که در دولت های قبل تورم 6 ماه یا یک ساله گفته میشد و رقم بالایی میامد مثل 43 درصد یا 33 درصد
ولی کارشناسان امروزی برای کم نشان دادن اون تورم ماهانه رو حساب میکنند
و اگه نگاه کنید معیار رو سال 1390 انتخاب کردن که رقم تورم بالایی داشت
در هر صورت تورم پایین امده ولی نه اون چیزی که عوام مردم میدونن حدود دو سه درصد نسبت به سال 1390 ....

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top