تاریخ انتشار: 12مرداد1395|22:33

| کد خبر: 183541

ادعای استرافور: استقرار S300 در منطقه افسریه تهران

وکیل ملت: تصویرهای ماهواره ای گرفته شده توسط آل سوری آنالیز نشان گر ساخت و سازهای در مقر دفاع هوایی در حومه تهران برای جاسازی این سیستم هاست .

استرافور نوشت: ایران اولین محموله سیستم های دفاع هوایی S-300 ساخت روسیه اش را در ماه می دریافت کرد و در حال آماده سازی آنها برای بهره برداری است .

به گزارش وکیل ملت ، این موسسه اطلاعاتی مدعی شد: تصویرهای ماهواره ای گرفته شده توسط آل سوری آنالیز نشان گر ساخت و سازهای در مقر دفاع هوایی در حومه تهران برای جاسازی این سیستم هاست .

نحوه ساخت و سازهای صورت گرفته در این مقر گویایی برخی تفاوت ها با وضعیت دفاع هوایی ایران در گذشته است و شاخص های موقعیتی اين پایگاه خبر از موقتی بودن ایستگاه S-300 برای برخی تسهیلات آموزشی میدهد

در ماه گذشته ایران آغاز به ساخت و ساز در یکی تر پایگاه های دفاع هوایی در تهران کرده که به نظر میرسد قرار است میزبان S-300ها در پی تحویل اولين محموله S-300ساخت روسیه در ماه می 2016 برای برخی آموزش های لازم باشد .

این پایگاه در منطقه شرق تهران در نزدیکی افسریه توسط اماکن و تاسیسات نظامی دیگر محاط شده است. 

S-300ها قرار است از.مرز هوایی ایران تا فاصله 200 کیلو متر حفاظت کنند . موقعیت این پایگاه در تهران می تواند از پایتخت ایران و تاسیسات هسته ای محافظت کند و همین امر دلایل چندگانه قرار گیری این پایگاه در تهران را توجیه میکند.

با این حال بر اساس فعالیت های سابق در این تاسیسات، به نظر میرسد موقعیت جغرافیایی خاص میتواند با هدف آموزش باشد تا استقرار دفاع هوایی S-300در تهران .

این پایگاه قبلا برای نگهداری سیستم دفاع هوایی S-300های شوروی سابق استفاده میشد (که در نام گذاری ناتو به آن SA-5 میگویند) اما هرگز هیچ تحرکی را مبنی بر عملیاتی بودن دفاع هوایی این منطقه از خود نشان نداده است. به همین دلیل محتمل تر است که این پایگاه به عنوان شعبه آموزش ارتش ایران در حوزه دفاع هوایی استفاده داشته باشد .

به همین دلیل این تاسیسات آموزشی برای تلاش های ایران جهت بازسازی زیرساخت های دفاع هوایی قدیمی اش بسیار حائز اهمیت است و این شامل آموزش های لازم برای استفاده لژ سیستم های S-300 روسی نیز ميوشد .

ایران وقتش را تلف نمیکند . یک ماه پیش این ساخت و سازها حتی شروع هم نشده بود . به محض تحویل محمول S-300این ساخت و سازها در دیگر تاسیسات هاي نظامی در مناطق دیگر ایران برای جاسازی دائمی سیستم های دفاع هوایی آغاز با کار کرد.

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , جهان ++++ ,
منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top