رئیس سازمان زندان ها:

فروش اوین هنوز در مرحله کارشناسی است

وکیل ملت: رئیس سازمان زندان ها از ارسال تفاهم نامه ای به شهرداری تهران خبر داد و گفت: جلساتی انجام شده است اما هنوز در مرحله کارشناسی قرار دارد.

تاریخ انتشار: 13مرداد1395|10:45

فروش اوین هنوز در مرحله کارشناسی است
| کد خبر: 183645

 علی اصغر جهانگیر در حاشیه مراسم اهدای سومین جایزه حقوق بشر اسلامی در جمع خبرنگاران و در خصوص آخرین وضعیت فروش اوین به شهرداری تهران گفت: با حضور شهردار و معاونین شهرداری جلسه ای پیرامون قیمت گذاری و نحوه فروش برگزار شد و مقرر شد کارشناسان موضوع را پیگیری کرده و قیمت گذاری ها صورت گیرد.

وی از ارسال تفاهم نامه ای به شهرداری تهران خبر داد و گفت: نظرات کارشناسی در این خصوص انجام می شود.

جهانگیر در ادامه و در خصوص آخرین وضعیت دستبندها و پابندهای الکترونیکی نیز گفت: این موضوع در دو مرحله پیگیری شد، در مرحله اول طرحی از کشورهای خارجی اخذ شد اما به دلیل مشکلاتی که داشت جوابگوی نیازها نبود به همین دلیل طرح کنار گذاشته شد و یک طرح داخلی با معاونت فناوری قوه قضاییه منعقد شد.

وی افزود: پابندهای جدید به صورت پایلوت طراحی شد و در کنار آن آیین نامه های لازم در حال طراحی است.

رئیس سازمان زندان ها در خصوص میزان کمبود بودجه این سازمان نیز گفت: مشکلات بسیاری وجود دارد و این در حالی است که برآوردها حاکی از کمبود هزار میلیارد تومانی بودجه بر اساس نیازها است.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد ورودی به زندان ها معتاد هستند، گفت: از دولت می خواهیم در این زمینه وعده های خود را عملیاتی کند.

وی در خصوص بیمه نبودن زندانیان توضیح داد: زندانیان قبل از ورود به زندان بیمه هستند اما پس از ورود به زندان حمایت های بیمه برداشته می شود، به این منظور از بیمه ها می خواهیم سازمان زندان ها را در این زمینه یاری کند.

جهانگیر در خصوص آخرین وضعیت قرارداد با خودروسازان پیرامون حمل زندانیان گفت: این خودورها باید مستحکم و دارای ویژگی های خاصی باشند که این امر هزینه ها را بالا می برد، به همین منظور امیدواریم خودروسازان به صورت تعهدی کمک کرده و خودروهایی را در اختیار ما قرار دهند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top