اتمام حجت با مشمولان غایب/ ارسال پیامک به تمامی غایبان سربازی

وکیل ملت: جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ارسال پیامک تعیین تکلیف سربازی به تمامی مشمولان غایب خبر داد و گفت که این پیامک به منزله اتمام حجت با تمامی مشمولان غایب است و آنان باید تا پایان مردادماه وضعیت خود را مشخص کنند.

تاریخ انتشار: 13مرداد1395|18:25

 اتمام حجت با مشمولان غایب/ ارسال پیامک به تمامی غایبان سربازی
| کد خبر: 183785

به گزارش وکیل ملت سردار ابراهیم کریمی با اشاره به اجرای طرح جریمه ریالی اظهار کرد: بنا بود مرحله اول ثبت نام طرح جریمه ریالی در پانزدهم مردادماه به اتمام برسد از این رو مشمولان غایبی که حداقل تا پایان سال 95، هشت سال و بیشتر از آن غیبت دارند می‌توانند تا فردا به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند در حال حاضر نیز بیش از 56 هزار نفر با مراجعه به دفاتر پلیس +10 متقاضی بهره مندی از جریمه ریالی سربازی بوده‌اند.   کریمی از تشکیل ستاد فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب خبر داد و گفت: از یکی دو روز گذشته طرحی در این ستاد به اجرا درآمده که بر اساس آن به تمامی مشمولان غایب که تا کنون اقدام به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود نکرده‌اند پیامکی ارسال شده و از آنان خواسته می‌شود که نهایتا تا آخر مردادماه با مراجعه به دفاتر پلیس +10 وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.   جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تاکید بر اینکه این پیامک به تمامی مشمولان غایب ارسال خواهد شد اظهار کرد: طی یکی دو روز آینده این پیامک برای همه ارسال شده و همانطور که گفتم آنان موظفند تا پایان مردادماه وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.   وی درباره اینکه اگر این افراد پس از دریافت پیامک در موعد مقرر به دفاتر پلیس +10 مراجعه نکنند چه خواهد شد، اظهار کرد: سال گذشته شایعاتی مطرح شده بود که هدف از ثبت نام جریمه ریالی پیدا کردن آدرس و شماره تلفن مشمولان غایب است.    این در حالیست که ما مشخصات تمامی مشمولان غایب را چه یک ماه غیبت داشته باشند و چه 10 سال در اختیار داریم و این پیامک نیز با استفاده از همین اطلاعات برایشان صادر می‌شود. بنابراین اگر این افراد به پیامک ارسالی بی‌توجه باشند از شهریور ماه برایشان ابلاغیه‌ای صادر شده و به نوعی آخرین هشدار به آنان داده می‌شود که خود را برای اعزام به خدمت سربازی و یا تعیین تکلیف آن معرفی کنند. در غیر این صورت بر اساس ماده 58 با مشمولان غایب برخورد شده و طرح دستگیری آنان کلید خواهد خورد.   کریمی اضافه کرد: البته این به این معنا نیست که تمامی افراد باید به سربازی اعزام شوند. مشمولان غایب پس از مراجعه به دفاتر پلیس +10 به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که باید به سربازی بروند، دسته دوم افرادی هستند که به دلیل شرایطی که دارند می‌توانند از برخی از معافیت‌ها استفاده کنند و دسته سوم نیز آن دسته از مشمولان غایبی هستند که تا پایان سال 95 حداقل هشت سال غیبت از خدمت داشته باشند که این افراد می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

شاهو
|
27شهريور ماه 1395
0
0
سلام.
بنده دبیر رسمی آموزش و پرورش هستم ولی برای بنده نیز پیامک مربوط به مشمول غایب ارسال شده،به هر کجا هم که مراجعه میکنم کسی پاسخگو نیست. نه اداره نه نظام وظیفه نه پلیس +10 کسی پاسخگو نیست

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top