تاریخ انتشار: 14مرداد1395|17:26

| کد خبر: 184014

نقشه داعش برای حمله همزمان به 3 کشور

وکیل ملت: یکی از اعضای سابق داعش که به افشاگر مسائل این گروه تروریستی تبدیل شده، هشدار داده است، این گروه تروریستی قصد دارد حملات هم‌زمانی در انگلیس، فرانسه و آلمان انجام دهد.

ایندیپندنت نوشت؛ هری سارفو، متولد آلمان، بزرگ شده در انگلیس و یکی از اعضای سابق داعش است که می‌گود، فرماندهان این گروه تروریستی قصد دارند حملات چندگانه‌ای را در اروپا انجام دهند.

سارفو توضیح داده است، زمانی که در سال 2015 به سوریه رفته بوده به او گفته شده به وطنت آلمان بازگرد تا یک حمله تروریستی را طراحی و اجرا کنی.

این جوان 27 ساله از رویارویی‌اش با یکی از اعضای سرویس مخفی داعش می‌گوید که به او و دوستش گفته است به خانه بازگردند.

او می‌گوید: این عضو داعش صراحتا درباره شرایط صحبت می‌کرد و می‌گفت تعداد زیادی از اعضایش در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند و منتظر فرمان گروه برای حمله به مردم هستند.

سارفو ادامه می‌دهد: این اظهارات دقیقا قبل از حملات بروکسل و پاریس بود. آن‌ها به ما گفتند، ممکن است به آلمان بازگردید؟ چرا که در حال حاضر ما به این نیاز داریم. آن‌ها همواره می‌گفتند به دنبال آنند که هم‌زمان حمله‌ای را در چند کشور عملی کنند. آن‌ها می‌خواهند هم‌زمان حملات متعددی را در انگلیس، آلمان و فرانسه ترتیب دهند.

سارفو که اکنون به اتهامات تروریستی در زندان به سر می‌برد، می‌گوید، داعش نیروهای متعددی را  در انگلیس و آلمان به خدمت گرفته است اما این نیروها پیش از انجام حملات جا می‌زنند. اما در مقابل برای انجام حملات تروریستی داوطلبان کافی در فرانسه دارند.

سارفو توضیح می‌دهد که دوستش از این عضو داعش درباره عضوگیری در فرانسه می‌پرسد و او می‌خندد و می‌گوید، درباره فرانسه نگران نباشید.

این مامور سابق پست تاکید می‌کند، صدها تن از اعضای داعش اکنون به اروپا بازگشته‌اند.

وی هم‌چنین می‌گوید، داعشی‌ها معمولا به دنبال افرادی هستند که سابقه کیفری دارند چرا که این افراد معمولا با حلقه مجرمان ارتباط دارند.

سارفو پیش از این توضیح داده بود که علت پیوستنش به این گروه تروریستی چه بوده است: چرا که فیلم‌هایشان وحدت زیر یک پرچم را نشان می‌داد... سیاه، سفید، آسیایی و عرب و از هر گروهی از سنی‌ها حمایت می‌کردند.

وی گفته بود که پس از بازداشت‌های متعدد در اروپا و قرار گرفتن تحت نظارت آژانس‌های اطلاعاتی پس از گرویدن به اسلام به او احساس قربانی بودن می‌کرده است.

سارفو در نهایت پس از سه ماه دیدن زندگی ظالمانه داعش از نزدیک تصمیم می‌گیرد از این گروه جدا شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top