ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه:

ناچار به دل کندن از تلگرام هستیم / برای فیلترینگ تحت فشار نیستیم

وکیل ملت: دبیر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: ناگزیریم یک روزی از شبکه های اجتماعی خارجی دل بکنیم.

تاریخ انتشار: 15مرداد1395|13:30

ناچار به دل کندن از تلگرام هستیم / برای فیلترینگ تحت فشار نیستیم
| کد خبر: 184111

 عبدالصمد خرم آبادی در جمع خبرنگاران در خصوص فیلترینگ تلگرام گفت: تلگرام از جهات مختلف برای کشور ضرر دارد. با پیگیری‌هایی که توسط مسئولان ذیربط صورت می‌گیرد از شبکه‌های اجتماعی داخلی حمایت بیشتری به عمل خواهد آمد به گونه‌ای بتوانند جایگزین تلگرام شوند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه از تحقق شبکه های اجتماعی داخلی حمایت می کنیم، افزود: ما ناگزیر هستیم برای تحقق شبکه ملی اطلاعات یک روزی از شبکه های اجتماعی خارجی دل بکنیم و به طور یقین تلگرام هم از این قضیه مستنثی نخواهد بود.

خرم آبادی افزود: با پیگیری‌هایی که توسط مسئولان ذیربط صورت می‌گیرد از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت بیشتری به عمل خواهد آمد به گونه ای که بتوانند جایگزین تلگرام شوند.

وی اظهار کرد: بودن تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی خارجی از جهات مختلف برای کشور ضرر دارد؛ اولا اینکه ما اطلاعاتی که خودمان و شهروندانمان تولید می کنند را در خارج از کشور ذخیره می کنیم که برای آپلود کردن آن به خارج از کشور باید پولی پرداخت کنیم و اگر دوباره شهروندان این اطلاعات را بخواهند از خارج از کشور دانلود کنند باز هم باید ارز از کشور خارج کنند.

خرم آبادی در ادامه بیان کرد: هر کسی که از شبکه های اجتماعی خارجی حمایت کند کار ناشایستی انجام داده است در هر صورت، حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی سرلوحه کار تمامی نهادهایی است که در زمینه فیلترینگ و محتوا کار می کنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی همچنین گفت: هیچ کس با فعالیت شبکه های اجتماعی مخالف نیست و اینکه می گویند فشارهایی برای تعطیلی شبکه های اجتماعی به ما آمده است ، درست نیست.

خرم آبادی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که تبادل اطلاعات را از خارج از کشور به داخل کشور هدایت کنیم و مردم حق دارند که از این شبکه های اجتماعی داخلی برخوردار باشند و حاکمیت باید زمینه را برای بخش خصوصی آماده کند تا با شبکه های اجتماعی خارجی رقابت کنند.

وی اظهار کرد: اگر تلگرام به آسانی این امکانات فراوان را در اختیار شهروندان ایرانی قرار می دهد به خاطر حمایتی است که از خارج از کشوراز آن انجام می شود و ما اگر از توسعه شبکه های اجتماعی داخلی حمایت کنیم هم از نظر امنیتی و هم از نظر فرهنگی،‌اقتصادی و قضایی و برخورد با مجرمان قدم هایی به جلو بر خواهیم داشت.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top