تاریخ انتشار: 15مرداد1395|22:52

| کد خبر: 184220

حمایت معنی دار برانکو از بازیکن شاکی:در دو بازی قبلی انصاری بهترین دفاع ما بوده است

وکیل ملت: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد که خاطرات خوبی از تبریز و بازی مقابل تیم های این شهر دارد.

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گسترش فولاد گفت: روز خبرنگار را به همه شما تبریک می گویم و خوشحالم که اینجا هستم. از زمانی که سرمربی ایران بودم و الان که به عنوان سرمربی پرسپولیس اینجا هستم، همیشه از تبریز خاطرات خوشی داشته ام.

وی افزود: همه ما بی صبرانه منتظر شروع لیگ بودیم، اما در دو بازی اخیر تیم من برخلاف انتظارم ظاهر شد. در حال حاضر با تیمی بازی داریم که در دو سال گذشته از ثبات زیادی برخوردار بوده است. فصل پیش آنها خیلی خوب بازی می کردند و اگر محمد نصرتی مصدوم نمی شد شاید شرایط بهتری داشتند. از فراز کمالوند تمجید می کنم. گسترشی ها با وجود بازیکنان خوبی که از دست دادند نفرات خیلی خوبی را به خدمت گرفتند. آنها در خط دروازه بهترین دروازه بان فصل قبل را جذب کردند و بابک حاتمی ما را گرفتند. در مورد محمدرضا خلعتبری و شیمبا من صحبتی نکنم، بهتر است، چرا که همه این دو بازیکن را می شناسند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تمجید از تیم گسترش فولاد یادآور شد: ما فصل پیش خاطرات خوبی از بازی با گسترش فولاد داریم. شاید بهتر است بگویم کلیدی ترین و سخت ترین بازی ما در فصل قبل دیدار رفت با گسترش فولاد در تهران بود. دو تیم قطعاً تمام تلاش خود را می کنند تا در بازی فردا هم دیدار زیبایی را شاهد باشیم و هواداران را خوشحال کنیم. طبیعی است هر بازی که پرسپولیس انجام می دهد برای برد به میدان می رود و همه بازی ها نیز برای ما سخت است. با تمام احترامی که برای تیم گسترش فولاد قائلیم باید بگویم ما فردا دنبال نتیجه هستیم.

برانکو در واکنش به استقبال هواداران تبریزی و همچنین وضعیت مهدی طارمی و رامین رضاییان یادآور شد: در مورد مسئله مربوط به حواشی از مدیر رسانه ای تیم سؤال کنید. در مورد طارمی باید بگویم او یک بازیکن کاملاً حرفه ای است، اما در یک مقطع تفکر دیگری داشت و آن را عملی کرد. او در حال حاضر دلخوری و ناراحتی هیچ یک از اطرافیانش را نسبت به خودش نمی بیند. همان طور که گفتم طارمی دنبال این بود که به جایی برود که شرایط بهتری برای پیشرفت داشته باشد. حالا اینکه تصمیم او غلط بود یا درست مهم نیست بلکه مهم این است که او برای خودش مثل هر انسان دیگری بهترین ها را می خواسته. باید به تفکرات طارمی احترام گذاشت. او دو ماه از تمرینات سخت دور بود و به خاطر همین در دو بازی اخیر در ترکیب اصلی قرار نداشت، اینکه فردا بازی کند یا نه موقع بازی مشخص خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: راجع رامین رضاییان اگر بخواهم صحبت کنم باید قبل از آن در مورد پرسپولیس حرف بزنم. تیم ما از لحاظ بازیکن تکمیل شده است و مهم تر از آن از تمام بازیکنانی که در لیستم حضور دارند راضی ام، راجع به این مسائل پیش از این صحبت های کاملی را انجام دادم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر کیفیت لیگ ایران و مقایسه آن با کشورهای حوزه خلیج فارس عنوان کرد: لیگ ایران طی دو سال اخیر با هیجان زیادی همراه بوده است. دو سال قبل لیگ ایران یک فصل دراماتیک را پشت سر گذاشت و در خاطر همه هست که سپاهان چطور با فرکی قهرمان شد. وضعیت پارسال هم که می دانید ما به خاطر دو گل قهرمانی را به استقلال خوزستان دادیم. در لیگ ایران تیم های با کیفیت زیادی وجود دارند. در کنار پرسپولیس و استقلال، سپاهان و تراکتورسازی که البته اگر فصل قبل زودتر با قلعه نویی شروع می کرد جزو مدعیان قهرمانی بودند، نفت هم تیم خوبی داشت و استقلال خوزستان نیز در کنار این تیم های خوب توانست با یک تیم باکیفیت قهرمان لیگ شود. لیگ آنقدر جذاب برگزار شد که نمی شد پیش بینی کرد چه تیمی قهرمان می شود. به اعتقاد من با وجود اینکه کشورهایی مثل قطر، عربستان، امارات از بازیکنان خارجی باکیفیت در لیگ خود استفاده می کنند، اما لیگ ایران در سطح بالاتری قرار دارد.

برانکو درباره تعطیلات 27 روزه لیگ برتر برای اردوی تیم ملی گفت: من نظر خودم را دارم. ما همه علاقه داریم که تیم ملی نتیجه بگیرد، ولی اینکه تعطیلات بهترین تصمیم برای تیم ملی است یا نه، این تصمیم سرمربی است. به نظر من برای بازیکنان خوب نخواهد بود که این همه از بازی های رسمی دور باشند، ولی هر مربی فلسفه کاری خود را دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا یا یک امتیاز می تواند برای پرسپولیس قانع کننده باشد یا نه، خاطرنشان است: پرسپولیس بزرگ ترین تیم ایران و آسیاست و 40 میلیون هوادار دارد. ما در قبال این هواداران مسئولیت هایی نیز داریم و به همین خاطر هدف مان در همه بازی ها فقط برد، برد و برد است. هرچند این کار ساده ای نخواهد بود، فلسفه باشگاه بردها و امتیازهای بیشتر و جذب تماشاگران زیادتر است. انرژی و شوق بچه ها از همین هواداران نشأت می گیرد، به همین خاطر ما وقتی در بازی ها برنده نمی شویم، از بازیکنان ناراحت نمی شوم، چون آنها تمام تلاش شان را ارائه می دهند و آماده اند هر لحظه قلب خودشان را در اختیار تیم شان قرار دهند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره خط دفاع این تیم نیز اظهار کرد: در دو بازی قبلی محمد انصاری بهترین دفاع ما بوده است، هرچند اشکالاتی هم وجود داشته، اما به یاد داشته باشید انصاری تنها مدافع سال قبل است که در تیم مانده است. بازیکنان دیگر دفاعی مانند بیرانوند، سیدجلال حسینی، آرام طبع، ربیع خواه، حامد آقایی و صادق محرمی همه این فصل به ما اضافه شدند. در کل من از خط دفاع تیمم راضی هستم، در دو بازی اخیر هیچ فرصتی روی دروازه ما ایجاد نشد، به جز یک موقعیت که آن هم گل شد.

برانکو در پاسخ به این پرسش که شما پارسال اینقدر به زمین اختصاصی گسترش فولاد اعتراض داشتید، چطور راضی شدید در این زمین بازی کنید، گفت: سال قبل از زمین بازی هیچ گله ای نداشتم، علت ناراضی بودن فصل پیش مسائل امنیتی بود، ما هم اصراری نداشتیم ورزشگاه بازی تغییر کند، چون زمین هر طور برای ما باشد برای حریف مان نیز همان خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که به عنوان گران ترین مربی فصل چه تضمینی برای قهرمانی پرسپولیس می دهید، اذعان کرد: من از شما درباره حقوق تان سوالی نمی کنم، زیرا این مسئله کاملا شخصی است، شاید شما گران ترین خبرنگار ورزشی باشید و بهترین مطالب را نیز تولید کنید به همین خاطر هم به شما تبریک می گویم. به شما قول می دهم حقوق من به اندازه حقوقی است که 10، 12 سال پیش از تیم ملی می گرفتم.  من نتایج خوبی پشت سرم دارم، همان طور که می دانید باشگاه ها برای جذب بازیکن و مربی سوابق آنها را می بینند، یادتان نرود که تیمی که 2 فصل پیش در مقام نهم بود فصل پیش در شرف قهرمانی بود، پارسال هم مربی این تیم خودم بودم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: من به شما قول می دهم همه مربیان 10 سال اخیر پرسپولیس از من گران تر بودند. من تنها به اندازه 60 درصد ارزش خودم پول می گیرم. این قراردادها مسائل شخصی است، اعلام قرارداد مربی یا بازیکن بستگی به تصمیم باشگاه دارد و جزء اسرار کاری محسوب می شود، شاید هر باشگاه برای جذب و فروش هر بازیکن بخواهد مبلغ این قرارداد را اعلام کند، ولی در موارد دیگر قرارداد حرفه ای و محرمانه است.  من در این مورد از چیزی خجالت نمی کشم.

برانکو در پاسخ به این سوال که آیا شما حاضرید برای تیم های تبریزی مربیگری کنید، عنوان کرد: این سؤال ها نسبی است و ما هم حرفه ای هستیم. معلوم نیست شاید روزی در تبریز هم مربیگری کنم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top