تاریخ انتشار: 15مرداد1395|23:38

| کد خبر: 184242
یادداشت یک سپرده گذار ثامن الحجج

آقایان بانک مرکزی،اگر سپرده گذاران ثامن الحجج اینگونه مجازات می شوند شما چگونه باید مجازات شوید؟

وکیل ملت: با گذشت ده ماه از بحراني كه بانك مركزي به بهانه غير مجاز بودن موسسه بوجود اورده ميگذره ، ولي متاسفانه شاهديم كه بانك مركزي به هيچكدوم از وعده وعيدهاي اوليه خودش در خصوص صيانت از سپرده هاي ما عمل نكرده است.

 بلكه بيشتر بدنبال آزار و اذيت سپرده گذاراني هست كه نه براي سود بيشتر ، بلكه به اين دليل در اين موسسه سرمايه گذاري كردند كه به دليل وجود تحريم و سياست هاي اشتباه بانك مركزي در چند سال قبل ، ركود همراه با انفعال بيسابقه فضاي كسب و كار در  كشور ايجاد شده  بود و تمام مردم ايران مجبور به سپرده گذاري در بانكها شدند كه از بخت بد نصیب ما سپرده گذاري در موسسه ثامن الحجج شد.

موسسه اي كه تمام شواهد و قرائن ، از تابلوهاي بزرگ كه نشون ميداد تحت نظارت بانك مركزي است ، از حضور مأمورين نيروي انتظامي داخل شعبات جهت تامين امنيت ،  تا تبليغات گسترده تلويزيوني و بيلبوردهاي تبليغاتي در تمام شهرها و جاده ها و داخل فرودگاههاي و نیز تقديرنامه هاي داده شده به اين موسسه هيچگونه شك و شبهه اي بر قانونی بودن آن باقي نمي گذاشت.

الان سوالي كه سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج دارند اين هست كه اگر ما به دليل اينكه در اين موسسه سپرده گذاري كرديم بايد اينجوري مجازات بشيم و سرمايه زندگيمون نابود بشه ، شماها در بانك مركزي بعنوان متوليان نظام مالي كشور به دليل سياست هاي اشتباه و بوجود اورنده اصلي اين بحران و كم كاريها چگونه مجازات بشيد ، اينكه بنيان اين همه خانواده رو داريد از هم مي پاشانيد ، از لحاظ اخلاقي و انساني درسته ، إنسانها قبل از هر تصميمي بايد به ابعاد اون فكر كنند كه چه تبعاتي براي مردم داره ، واقعا مسئولين بانك مركزي به ابعاد اين موضوع فكر كردند ، اگر فكر كردند كه بدبخت كردن مردم چه توجيهي دارد و اگر خوب انديشه نكردن كه بايدخودشون رو جاي اين سپرده گذاران نااميد بذارند و به فكر چاره اي باشند تا از درد اين مردم كم كنند.

به اميد رهايي هر چه سريعتر سپرده گذاران ثامن الحجج از اين گرفتاري

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 30

امير
|
16مرداد ماه 1395
0
15
باعث بد بختى همه سپرده گذاران آقاى ...كه منكر ١٤ سال فعاليت وتبليغات موسسه ثامن الحجج با مجوز بانك مركزى ويك شبه كليه حسابهاى موسسه را مسدود كرده
م
|
16مرداد ماه 1395
0
17
مردم رو بیچاره کرد سیف
محمد
|
16مرداد ماه 1395
6
14
وای اگر ازپس امروز بود فردایی
پروین
|
16مرداد ماه 1395
0
15
روین اعتصامی در شعری می گوید:

واعظی پرسید از فرزند خویش
هیچ میدانی مسلمانی به چیست؟
صدق و بی آزاری و خدمت به خلق
هم عبادت،هم کلید زندگیست
گفت: "زین معیار اندر شهرما، یک مسلمان هست آن هم ارمنیست" !!
سپردگذار
|
16مرداد ماه 1395
0
20
خدا رحمت کنه پدرو مادرت .که حرف دل سپردگذاران را زدید ......مسولین بخدا باید او دنیا تقاص پس بدید ..اخر ه این همه ظلم و ستم .یقبر دومتری بیشتر نیست .بترسید از روزی که دیگه خودکارو قدرت و صندلی ندارید .و خودتون هستید و ی قبر تاریک دو متر کفن .....(حق الناس)
سپرده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
14
با تائید فرمایش این دوست گرامی
رفتار بانک مرکزی چه از نظر مدیریتی و چه از بانکی و نیز از نظر انسانی درست نبوده و یک قدرت نمایی و تسویه حساب با موسسه ای موفق است.
بانک ها 90 هزار میلیارد تومان وام های بی حساب و کتاب (که خود تخلف بزرگی است) داده اند که بازگشتی نداشته و از آن سو آوازه اختلاس های چند هزار میلیاردی و حقوق های نجومی شان رسوایی ببارآورده. بانک مرکزی همه این ها را رها کرده و ستمگرانه صدها هزار سپرده گذار و چند میلیون نفر خانواده آنها را بخاک سیاه نشانده تا نشان دهد توانایی سامان دهی دارد!؟
این فریبکاری بیش نیست و دولت تدبیر و امید شکست خود در انتخابات آینده را به دلیل همین ستمکاری دستگاه نظارتی اش خواهد دید.
سپرده گزار بازنشسته
|
16مرداد ماه 1395
0
13
من نمی دانم چرا اين نماینده های باصطلاح ملت، خاموش نشسته اند اگر زمان کاندیداتوری آنها بود که خوب خط و نشان می کشیدند پس کی می خواهند از حق و حقوق ماها دفاع نمایند پس شما چه وکیلی هستید؟
سپرده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
9
با سلام و تشکر از انعکاس و پیگیری اخبار موسسه ثامن الحجج .سکوت مسئولین به قیمت قربانی شدن مردم و کم رنگ شدن اعتمادها و اعتقادات سپرده گذارن موسسه ثامن الحجج (ع)
در پی اعلامیه بانک مرکزی در خصوص غیر مجاز بودن موسسه میزان واقدام آن بانک جهت ساماندهی و دستور به همکاری بانک صادرات با سپرده گذاران میزان بعنوان بانک عامل وعلیرغم شکست قطعی پروژه فوق در تسویه حساب سپرده گذاران ، کشور شاهد نابسامانی دیگری در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری شد . بیش از هشت ماه ازشروع بحران خانمان سوز موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) میگذرد . تقریبا به اتفاق همه مسئولین عالی رتبه نظام و مردم و رسانه ها و خبرگزاریها از روند مجوزها و نامه های بانک مرکزی به موسسه در قالب تقدیر نامه ، مجوز همکاری بانک های دولتی و خصوصی با موسسه در خصوص افتتاح حساب جاری و ....، دستور تشکیل پرونده اخذ مجوز با توجه به میزان سپرده های واریزی موسسه به حساب بانک مرکزی ، مجوز بانک مرکزی به صدا سیما جهت انجام تبلیغات موسسه از رسانه و اسپانسری برنامه های محبوب سیما وعدم انتشارغیر مجازی موسسه در طول 14 سال فعالیت موسسه طی 6 نامه رسمی از طرف بانک مرکزی در قالب : 1 - تقدیر معاون اول رییس جمهوری دکتر رحیمی 2- تقدیر و قدردانی رییس کل بانک مرکزی آقای دکتر بهمنی (نماینده فعلی مردم که کلا نامه و شخص مربوطه را کتمان می کنند ، که ورود بازرسی کل کشور را جهت بررسی می طلبد) 3 - مجوز و تقدیر قائم مقام بانک مرکزی آقای درویشی بابت ساماندهی بیش از بیست تعاونی کوچک 4 - نامه بانک مرکزی به مدیریت بازرگانی سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران 5 - صدور مجوز همکاری بانکهای دولتی با موسسه یاد شده با امضا آقای درویشی 6 - مجوز تکمیل پرونده به آقای خالقی مدیر مجوزات موسسات مالی با توجه به واریزی 750 میلیارد ریالی موسسه به حساب بانک مرکزی و سایر موارد. ولی متاسفانه بی تدبیری رییس بانک مرکزی آقای سیف و کارگروه مربوطه در ساماندهی موسسات غیر مجاز آن چنان ضربه ای هولناکی به نظام مالی و پولی کشور زده که باعث از بین رفتن اعتماد مردم به بانک ها و موسسات شده و تقریبا در جای جای ایران کم وبیش شاهد بروز اعتراضات مردمی در این خصوص هستیم که بیشترین بهره برداری را شبکه های معاند داشته و با متهم کردن مسئولین نظام به بی کفایتی و عدم داشتن تخصص باعث دلسرد شدن مردم به مسئولین می گردند و متاسفانه در این کارزار عده ای معدود از مسئولین ناخود آگاه شریک این جریان شدند .روی سخن با دولتمردانی هست که به نام تدبیر و امید وارد عرصه مدیریت کشور گردیدند ولی متاسفانه با بی تدبیری وبعضا تعصبات جناحی آنچنان تخم نفاق و کینه و نامیدی را دل های پاک صدها هزار سپرده گذار کاشته اند که تنها ثمره آن بروز تنش های روحی و روانی در جامعه ، بهم خوردن چهارچوب زندگی مردم و کارمندان موسسه خواهد بود .
بدبختان سپرده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
11
مگه گوش شنوایی هست که ب حرف مردم گوش کنن اگر گوش شنوایی بود میشنیدن صدای آه نامه مردم را که با این کار چه زدگیهایی که نپاشید چه مریضهایی روز تخت بیمارستان از بی پولی ذره ذره آب شدن و رو به مرگ رفتن چه خانه هایی که خراب نشد کو گوش شنوایی چه سایتی که فقط برای خودمان مینویسیم اگرنه این پولها که دادن پولهای خود سپرده گذاران بود بانک مرکزی دلش اگر بحال مردم میسوخت یک خط اعتباری کنار این سرمایه خود سپرده گذاران میگذاشت ولااقل سپرده هایی را که اعلام میکرد کامل میداد چرا به فکر مردم نیستید یعنی ما در مملکت اسلامی زندگی میکنیم پس کو عدالت کو حکومت حضرت علی فکر هستید به سرمردم دارین چی میارید اگر پول خودتان هم بود همینکار را میکردید بخدا ن هرطوری بود از هرراهی بود پول خود را برمیداشتید که همینکار هم کرده اید وهرکس پارتی داشته پولش را در آورده ای خدا ای خدا دیگه به کسی باید اعماد کرد اینها که از دلالان وباج بگیرها بدترن
محمد
|
16مرداد ماه 1395
0
13
جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری، مگر شما در حضور نماینده گان این ملت قسم یاد نمودید که حافظ جان و مال مردم باشید پس چرا به دادسرا گزاران موسسه ثامن الحجج نمی رسید.
ثامن الحجج
|
16مرداد ماه 1395
0
12
انشا ا.. آقای... تا آخر عمرت همیشه نونت سوار باشدا خودت پیاده ... والسلام.
سالار
|
16مرداد ماه 1395
0
13
اقاي ... شما كه از فيش حقوقي خودت و مديران... بانكي اطلاع نداري چطور بخودت اجازه ميدي سرمايه هاي مردم رو نابود كني و يا به بانكهاي خصوصي ورشكسته ( پارسيان ) انتقال بدي
جوون بدبخت
|
16مرداد ماه 1395
0
10
انشا ا.. همه بانیان این بلا
همیشه نونشون سواره باشدا خدشون پیاده ... به حق ثامن الحجج
هیچ وقت جووناشون روی خوشبختی را نبینند که با من جوون بیکار 30 ساله فوق لیسانس نفر اول دانشگاه دولتی رشته مهندسی عمران کاری کردند که مجبور شدم سرمایه حدودا 170 میلیون تومنی که پدرم با هزار بدبختی در اختیار گذاشت که باش برا خودم کاری دسا پا کنم و یه ماشین و خونه تهیه کنم تا برم ازدواج کنم و من با اوضاع نابسامان اقتصادی کشور این پولا صرفا گذاشتم در حساب کوتاه مدت این موسسه 600 شعبه‌ای با سود 23.5% که فقط در طی این مدت که پولا ازش برداشت میکنم خیلی ارزششا از دس نده. ولی افسوس که به 4 ماه نکشید که همش رفت هوا...حالام دختری را که باش نامزد کرده بودم را از فرط بدبختی ولش کردم و پدرمم بعد از این جریان سکته کرده افتاده گوشه خونه. ایشالا همه عزیزان بانی این بلا بکشند این دردا ... به حق ثامن‌الحجج
حامد
|
16مرداد ماه 1395
0
14
اینا همش گاو بندی سیف و دارو دستشه الهی زندگیش نابود بشه
مرتضی
|
16مرداد ماه 1395
0
13
عزیز خودت را به زحمت نینداز این ... هیچ اهمیتی به گرفتاری من وشمانمی دهند تمام سرمایه زندگی شصت ساله من رابه باددادندوگرفتار بیماری قلبی کجاست منتقم اصلی
امیر
|
16مرداد ماه 1395
0
10
سلام فقط یک سوال خودتون را جایی یکی از سپرده گزاران گذاشته ایید شخصی تمام زندگی وسرمایه خود فرزندان را یک شبه نابود شده میبینه باید برای پول خود التماس شما بکنه واقعا ادم مسلمون این شکلیه
سپرده گذاره
|
16مرداد ماه 1395
0
10
متاسفانه الان تنهاچیزی که حکم نمیکنه و رعایت نمیشه قانونه هرکس توهرمقامی هست هرجور دوست داره وعشقش میکشه رفتارمیکنه و قانون رو اجرا میکنه قسمت مابیچاره ها هم اینجوریه انشالله مسئولین قانونمند و خداشناس و مردم دوست هرچه سریعتر این قائله رو ر و سامان بدن تاپوزه مخالفین این نظام رو به خاک بمالن آمین
مال باخته
|
16مرداد ماه 1395
0
9
بانک مرکزی فقط دارد فیلم بازی می کند
میلیارد میلیارد تو بانکها می دزدند حالا پول ما را جا آنها برداشتند تا کسری پولشان جبران شود
فرهانيان
|
16مرداد ماه 1395
0
8
همشون يجور هستن .....ببينيد چگونه شاهد بدبختي ما هستند و حقوقهاي ميليوني خودشون رو ميگيرن ....
سپزده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
8
اینهمه مردم را اذیت کنید.!! بعد بگید چرا مردم دلار میخرن . سکه میخرن دلالی میکنن . وسرمایه گذاری نمیکنند. 30 سال دعوا جناهی نتیجه ان بدبختی مردم. ونابودی اعتماد به سیستم بانکی .
سپرده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
1
شما راست میگید اونا دزد بودن شما امدمهای بانک مرکزی ادم خوبه حالا ادم خوبه ها مدافع حق ناس چرا پول مردم از دزدا گرفتید پس به مردم نمیدید بابا ما تو مملکت اسلامی زندگی میکنیم پولمان بدید بخدا دارم دیوانه میشم من نیاز به پولم دارم بخدا پول سه تا نون ندارم کلی قرض کردم
سپرده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
1
ای کاش این ...یهودی دینش مسلمان بود نه الکی تو شناسنامش
سپرده گذار
|
16مرداد ماه 1395
0
0
من هم یکی از سپرده گذاران هستم .فقط فرق من با همه اینه که منزل پدری خود را که قصد فروش داشتیم به موسسه ثامن فروختیم.اون زمان(دوسال پیش) اول موسسه میخواست که کل پول ما رو سپرده کنه تا سه سال و سود ۲۸ درصد بده.که به هیچ عنوان زیر بار نرفتیم.بعد به نصف راضی شدن.باز قبول نکردیم.خلاصه یک سوم پول ما رو سپرده سه ساله کردن و با سود ۲۵ درصد.
که متاسفانه به هر دری زدیم که ما ملک فروختیم و مجبورمون کردن که پولمون رو سپرده کنیم ، به هیج جایی نرسیدیم.ملک پدریمان بین ۸ نفر ( خواهر و برادر و مادرمان) تقسیم میشد.که به هر دری زدیم فایده نداشت .البته ما در شهرستان هستیم.
با این اوصاف خدا لعنت کنه این ...رو که این نون رو تو دادمان ما گذاشت.

emiliyan91@yahoo.com
مرتضی
|
16مرداد ماه 1395
0
1
با سلام خدمت مسئولین و سپرده گذاران محترم چند روز پیش از طرف مقام معظم رهبری کار گروهی جهت سامان دهی به وضع سود بانکها در بانک مرکزی تشکیل شده است من بعنوان یک سپرده گذار که سرمایه گذاری جهت خرید خانه در این موسسه کرده ام استدعا کرده ام که در خصوص وضعیت ما سپرده گذاران مقام معظم رهبری دستور خاص رسیدگی صادر بفرمایند چون از این دولت تدبیر و امید کاری برای ما انجام نخواهد گرفت از شما خواننده محترم خواهش میکنم موضوع را پیگیری بفرمائید با تشکر
مهدي
|
16مرداد ماه 1395
0
0
هرج و مرج و اختلاص در نظام بانكي بيداد ميكنه بعد پول و حاصل زندگي مردم بدون پارتي را سپردن دست يه مشت دلال تا خون ملت را در شيشه كنند
شهناز .....ف
|
16مرداد ماه 1395
0
0
نفرین نفرین نفرین نفرین نفرین نفرین هزار بار نفر ین اگر مشکل مارو بر طرف نکنید
اوباما
|
17مرداد ماه 1395
0
0
آقای پرویزیان هر کاری از دستت بر می آید بر علیه سپرده گزاران ثامن بکند چون در دولت بعدی ،بستگان ودائم محترمتان در بانک مرکزی نیستند،انشا الاه ما هم با کمک احمدی نژاد پولهایشان را پس میگیریم،،،،،،،،،،این نیز بگذرد،،،،،،دائی محمود کجائی ،،دقیقا کجائی،به امید پیروزی احمدی نژاد در انتخابات رئیس جمهوری 96
حسين
|
17مرداد ماه 1395
0
0
نمايشي كه مجموعه بانك مركزي، بانك پارسيان، و قوه قضاييه در اين مدت بازي كرده اند مي تواند جايزه اسكار بگيرند
عباس
|
17مرداد ماه 1395
0
0
ایا این موسسه بااین تعداد سپرده گذار و اون سرمایه که ماهانه قدرت پرداخت مبلغهای سودهای زیاد وبرگشت اقساط و امها فقط مبلغ 35ملیون سپرده را ازاد کرده ودیگر نقدینگی ندارد.چرا بامدیرعامل ودیگر مسولین موسسه اجازه مصاحبه نمی دهند .اگرراست میگه
ریسُ بانک مرکزی
مرتضي
|
24مرداد ماه 1395
0
0
اين داستان ثامن الحجج ، و رفتار مديران در اجراي سناريوي بيچاره کردن مردم باعث شده از خودم بپرسم ايا اين حرفها که مي گفتند درست بود ، اگر اين مديران به يک هزارم اين گفته ها اعتقاد داشتند با مردم مسلمان کشور خودشان اين کار را نمي کردند .
به قول شاعر قرن هفتم هجري،
ان کس که اسب داشت غبارش فرو نشست... گرد سم خران شما نيز بگذرد.
اين دولت از بسي کسان به شما ناکسان رسيد.
از نا کسان شما نيز بگذرد.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top