تاریخ انتشار: 16مرداد1395|00:28

| کد خبر: 184266

نباید افشارزاده را کنار می‌گذاشتند

وکیل ملت: تمام اتفاقات در سطح مدیریتی برای استقلال بعدازظهر چهارشنبه افتاد.

بعد از جلسه هیات مدیره استقلال نام مدیرعامل این تیم اعلام شد اما مدیرعامل انتخابی اعضای هیات مدیره استقلال اصلا فردی نبود که فوتبالی‌ها پیش بینی می‌کردند. حسنی‌خو که ساعتی قبل از انتخاب اعضای هیات مدیره استقلال، توسط وزیر به‌عنوان عضو پنجم هیات مدیره استقلال انتخاب شده یود با اتفاق آرای اعضای هیات مدیره به‌عنوان مدیرعامل استقلال انتخاب شد و نام او روی خروجی سایت‌ها رفت اما در این میان واکنش فوتبالی‌ها و پیشکسوتان استقلال به این انتخاب چیست؟ نامجو مطق یکی از قدیمی‌های استقلال دراین باره صحبت می‌کند.

مهدیه دریابیگی
سرانجام بعد از حرف و حدیث‌های فراوان آقای حسنی‌خو مدیرعامل استقلال شدند! هرچند که 48 ساعت بعد ایشان سرپرست معرفی شدند!
 من دلیل این انتخاب را نمی‌دانم. به هرحال ایشان سال‌ها در اداره تربیت بدنی فعالیت داشتند و کاربلد هستند اما آقای افشارزاده مدیر سالمی بود و من مدیریت ایشان را قبول داشتم. آقای حسنی‌خو در حال حاضر مسوولیت سنگینی دارد و چون استقلال تیم پرطرفداری است این مسوولیت سنگین‌تر هم می‌شود. امیدوارم ایشان موفق باشند.
گفته می‌شد برای پست مدیرعاملی استقلال آقای جهانیان با آقای زرینچه صحبت کرده و ایشان چند روز برای قبول این پست فرصت خواسته بود.
 من اطلاعی در این زمینه ندارم و چون اطلاعی ندارم ترجیح می‌دهم اظهارنظر نکنم.
باشگاه‌های پرطرفدار استقلال و پرسپولیس سال‌ها است که از نبود ثبات مدیریتی رنج می‌برند و نبود این ثبات به این دو باشگاه صدمه زده است! شما نظرتان در مورد این بی ثباتی چیست؟
 این بی‌ثباتی فقط مختص باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نیست. ما در کل در سیستم باشگاهداری هایمان ثباتی نداریم! همین نکته هم به تیم‌ها لطمه زده است. مدیری که بداند در دراز مدت می‌تواند کار کند به هر حال می‌تواند تصمیمات بهتری بگیرد اما با توجه به این بی ثباتی، تصمیمات شابزده و دور از منطقی را خواهد گرفت!
شما طی مدت مدیریت افشارزاده او را مدیر موفقی دیدید؟
 بله، ایشان سال‌ها در سطح اول ورزش مدیر بودند و به لحاظ من مدیر سالمی هستند. نباید ایشان را کنار می‌گذاشتند.
عده‌ای اعتقاد دارند ورزش فوتبال مدیری فوتبالی می‌خواهد. شما هم اعتقاد دارید رمز موفقیت مدیریت در فوتبال این است که پیشینه‌ای فوتبالی داشته باشد؟
 نه، من چنین اعتقادی ندارم. مدیری موفق است که رمز و راز مدیریت را به خوبی بداند. خیلی از فوتبالی‌های ما ارتباط سیاسی ندارند و همین مساله آنها را در باشگاهداری ناموفق می‌کند. یکی از آیتم‌های موفقیت برای مدیران ما در فوتبال داشتن روابط سیاسی است. مدیری در این فوتبال موفق است که بتواند پول بیاورد و منابع مالی را تامین کند. فوتبالی‌ها شاید فقط تجربه فوتبالی شان خوب باشد. البته باید در کنار افرادی مثل آقای حسنی‌خو مشاورانی هم حضور داشته باشند.
پس به نظرتان آقای حسنی‌خو نیاز به مشاور فوتبالی دارد؟
 صددرصد، آقای حسنی‌خو اما هر کسی را انتخاب می‌کند باید مدیریت اجرایی داشته باشد.
به نظرتان چه کسی در این مقطع زمانی می‌تواند مشاور خوبی برای آقای حسنی‌خو باشد؟
 من فرد خاصی مدنظرم نیست. هر کسی می‌آید باید توانایی بالایی داشته باشد.
کمی هم از مسائل فنی تیم صحبت کنیم. تاکنون منصوریان را مربی موفقی برای استقلال دیده‌اید؟
 خیلی زود است در این مورد اظهارنظر کنیم چون تغییراتی در استقلال بوده و خود منصوریان هم تازه آمده است. باید نفرات خودشان را پیدا کنند.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top