تاریخ انتشار: 16مرداد1395|00:39

| کد خبر: 184284

انتقاد علی مطهری از انتشار مجدد یالثارات

وکیل ملت: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار نشریه یالثارات با حکم قضایی با وجود لغو امتیاز آن از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات، این امر را حاکی از حاکمیت دوگانه در این عرصه دانست و گفت که هیأت نظارت بر مطبوعات باید مرجع تصمیم گیرنده واحد درباره مطبوعات باشد.

علی مطهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره لغو امتیاز هفته نامه یالثارات گفت: لغو امتیاز این نشریه در دی ماه سال 94 توسط هیأت نظارت بر مطبوعات انجام شده، بعد این نشریه شکایت کرده و دادگاه حکم انتشار موقت به آن داده است، بنابراین لغو امتیاز این نشریه مربوط به مطلب اخیر نیست و به چند ماه قبل باز می گردد.

وی افزود: البته حکم دادگاه مبنی بر انتشار موقت هم سؤال برانگیز است و اصلاً آیا دادگاه چنین حقی دارد که مصوبه هیأت نظارت بر مطبوعات را به نوعی لغو کند؟ اگر پاسخ مثبت باشد باید بگوییم فلسفه وجود این هیأت منتفی شده و بهتر است هیأت نظارت بر مطبوعات تعطیل شود.

در هیأتی که مرکب است از وزیر ارشاد، نماینده قوه مقننه، نماینده قوه قضائیه، نماینده حوزه های علمیه، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده وزارت علوم و نماینده مدیران مسئول نشریات، می‌نشینند و موضوعی را بررسی می کنند و پس از شنیدن استدلال‌های مختلف تصمیمی می گیرند، آنگاه دادگاهی بعد از چند روز می آید و آن را عملاً لغو می کند.

این با عقل سلیم جور در نمی آید و حاکی از حاکمیت دوگانه است. این عضو سابق هیأت نظارت بر مطبوعات یادآور شد: من در چهارسالی که عضو این هیأت بودم بارها به این موضوع انتقاد کردم و گفتم مرجع تصمیم گیرنده درباره مطبوعات باید واحد باشد و آن هم هیأت نظارت بر مطبوعات است و قوه قضائیه بدون نظر تخصصی این هیأت نباید وارد شود.

امیدوارم این نقص که آسیبی برای دموکراسی و مردم سالاری دینی است در قانون نظام جامع رسانه برطرف شود. این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره مطلب اخیر نشریه یالثارات درباره هنرمندان نیز خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی تواند توهین و نسبت ناروا را تأیید کند. اتفاقاً همین مطلب اخیر این نشریه  نشان می دهد که حکم دادگاه مبنی بر انتشار موقت اشتباه بوده و همان تصمیم هیأت نظارت درست بوده است.

این که مردی همسرش بد حجاب باشد، لزوماً دلیل بر بی غیرتی او نیست چون ممکن است همسر او در این موضوع از وی حرف شنوی نداشته باشد.

 

دسته بندی حقوقی , فرهنگی و هنری ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top