مدیرعامل بانک پارسیان:تنها تکلیف ۴۵ هزار سپرده‌گذار ثامن باقی مانده است

وکیل ملت: مدیرعامل بانک پارسیان از ارائه بسته پیشنهادی خبر داد که در صورت عملی شدن آن، تکلیف سپرده‌گذاران کلان تعاونی اعتباری ثامن الحجج بزودی مشخص خواهد شد.

تاریخ انتشار: 16مرداد1395|17:00

مدیرعامل بانک پارسیان:تنها تکلیف ۴۵ هزار سپرده‌گذار ثامن باقی مانده است
| کد خبر: 184470

مدیرعامل بانک پارسیان از ارائه بسته پیشنهادی خبر داد که در صورت عملی شدن آن، تکلیف سپرده‌گذاران کلان تعاونی اعتباری ثامن الحجج بزودی مشخص خواهد شد.

کورش پرویزیان که بانک تحت مسئولیت وی عاملیت اجرای تعهدات تعاونی اعتباری ثامن الحجج را بر عهده دارد درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف سپرده‌گذاران این تعاونی به ویژه سپرده‌های کلان و چند ۱۰۰ میلیونی و زمان پایان آن توضیح داد: بانک پارسیان پیشنهاداتی را در رابطه با رسیدگی به شرایط سپرده‌های کلان و آنچه که باقی مانده به مراجع تصمیم‌گیری ارائه کرده است که اگر در دستور کار قرار گیرد در فاصله زمانی بسیار کوتاهی این بانک توانایی حل و فصل مسایل باقی مانده را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بانک پارسیان تنها اجرا کننده ابلاغیه‌های بانک مرکزی است، ادامه داد: البته در این رابطه باید دولت بانک مرکزی را مورد حمایت قرار دهد تا بتواند با کمک دستگاه‌های قضایی و امنیتی، پیشنهادات ارائه شده و سایر سیاستها لازم را اجرایی کند.

مدیرعامل بانک پارسیان همچنین آخرین آمار از رسیدگی به پرونده سپرده گذاران را اعلام کرد و به ایسنا گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار سپرده از سوی بانک پارسیان تعیین تکلیف شده و ۹۰ هزار حساب متعلق به ۴۵ هزار نفردیگر باقی مانده است که سپرده‌های کلان را نیز شامل می شود.

آنطور که پرویزیان عنوان کرد بانک مرکزی تاکنون حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای پرداخت وجوه سپرده‌گذاران ثامن الحجج به بانک پارسیان پرداخت کرده است.

ثامن الحجج از آن موسسات غیرمجازی بود که از اواسط سال گذشته مسایل مالی و ساختاری آن به اوج رسیده و با مشکلاتی در پرداخت وجوه سپرده‌گذاران روبرو شد. بانک مرکزی و دستگاه‌های قضایی تصمیم به واگذاری تعهدات این تعاونی به بانک پارسیان گرفته و از نیمه بهمن ماه سال گذشته رسما تعیین تکلیف سپرده‌گذاران این تعاونی به صورت مرحله‌ای آغاز شد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

مال باخته
|
16مرداد ماه 1395
0
1
بازی با اعداد
تعیین تکلیف شده ها 1،350،000
مبلغ پرداختی به هر نفر 35 میلیون
مابقی پول هر وقت خدا رساند به سپرده گزار می دهند
این شد تعیین تکلیف ( به زور هم از سپرده گزار تعهد نامه می گیرند که به مابقی پول شما سود تعلق نمی گیرد و حق هیچ شکایتی نداری )
سود این پول در جیب چه کسانی می رود خدا می داند و بانک مرکزی
این بسته پیشنهادی نیز حتما همین الطاف را نصیب سپرده گزاران می کند پس ثامن الحجج به همین راحتی تعیین تکلیف شد
والسلام
Hossein.r
|
18مرداد ماه 1395
0
1
این اتفاق لکه ننگی برسیستم بانکی کشور شد وآقایان مسئول وبالاتر از مسئول باین نکته واقفند که سراسر کشور باحجم تبلیغات سنگین درتابلوها. شبکه های اجتماعی. جراید. وحتی صداوسیما ازتشویق سپرده گذاری دراین موسسه دریغ نکرده وخوداینجانب بارها جهت اخذ سپرده خود درتابستان 94 مراجعه وبابرخورد بازدارنده ازبستن ویابرداشت وجه خودمواجه وبسختی مقداری برای معاش خود میگرفتم که فورا بالحن تمسخرآمیزمیگفتندترسیده اید باتوجه بهتغدیرنامه گرفتن متعدداین موسسه و.......خلاصه باتعددشعبات اموال مردم را گرفته وهیچ تفاوتی دراستثمار گرفتن با کشوربیگانه نمیتوان حساب کرد . پس مرگ بر رفتار خودمان با خودمان . که اکثر سپرده گذاران افرادیندناتوان ازکار یدی وتوان جسمی به اینها ظلم شده واعتبار بانکی برای چندین دهه کمرنگ خواهدشد .

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top