تاریخ انتشار: 17مرداد1395|12:48

| کد خبر: 184754

نقاط قوت و ضعف پرسپولیس

وکیل ملت: پرسپولیس عملکرد خوبی در فصل جدید داشته اما ضعف هایی هم دارد که ناشی از عدم تمرکز است.

پرسپولیس روند موفقیت های خارج خانه فصل گذشته خود را حفظ کرده است و اگر بتواند روند ناکامی های خانگی فصل گذشته را عوض کند به احتمال زیاد موفق تر هم خواهد بود.

پرسپولیس چگونه است؟

1/ پرسپولیس از بعد بدنی بسیار آماده است و بسیاری از بازیکنان این تیم که از نظر فیزیکی مردان قوی هیکلی نیستند نظیر مردانی چون مسلمان و احمد زاده و.... در همه جنگها خوب شرکت می کنند و خستگی ناپذیر هستند. پرسپولیسی ها در بازی با گسترش نشان دادند چون فصل پیش از علم صحیح بدنسازی استفاده می کنند. برای برانکو و کادر فنی اش که از فوتبال شرق اروپا می آیند و بنا بر عادت فوتبال این منطقه دنیا قدرت بدنی را بعنوان اصل اول می شمارند  اتفاق عجیبی نیست. پرسپولیس نشان داد که می تواند با حفظ جنگهای بدنی و دوندگی زیاد فاصله ای بسیار زیاد با حریفانش داشته باشد.

2/ برانکو یک کروات است مردی از مکتب یوگوسلاوی سابق. باید گفت تاریخ فوتبال دنیا تکنیکی ترین فوتبال بلوک شرق را از یوگوسلاو های سابق و فرزندان امروزشان کرواسی و صربستان و مقدونیه و بوسنی .... دیده است در پرسپولیس قدرت بدنی مانع حضور تکنیکی های  هنر مند نمی شود  و شاهدیم که مردانی چون مسلمان و احمد زاده و ساسان انصاری و وحید امیری چگونه می توانند در کنار قدرتی هائی چون کمال کامیابی نیا و احمد نور الهی و سید جلال حسینی و ... هنر نمائی کنند. فوتبال کرواسی فوتبالی است که هنرمند تربیت  می کند و شاهد آن تیم ملی کرواسی بود که به واقع با بدشانسی از رسیدن به مراحل بالاتر یورو 2016 محروم شد فوتبال کرواسی با مودریچ و رادکیچ می شناسیم. برانکو در پرسپولیس تکنیکی ها را دوست دارد بازیکنانی که نبردهای تک به تک را برنده هستند.

3/ پرسپولیس برای هر توپ می جنگد و برای هر سانتیمتر از فضای زمین نبرد می کند.  تیمهای مقابل پرسپولیس  دفاع می کنند چون نمی توانند صاحب توپ شوند پس توپ را به پرسپولیسی های جنگنده و تکنیکی می دهند و فضا را محدود می کنند و این تاکتیکی است که بسیاری از تیمها بخاطر جنگ های پرسپولیسی ها انجام می دهند. در بازی با گسترش دیدیم  بازیکنان گسترش خیلی سعی کردند دعوای تاکتیکی را ببرند اما در اواخر بازی کم آوردند  همان لحظه هائی که وحید امیری می توانست گل دومش را بزند ولی  خسوس آن را دفع کرد و یا شوت  کمال کامیابی نیا با پاس عالی ساسان انصاری و یا شوت مسلمان و یا آن تک به تکی که مهدی طارمی می توانست داشته باشد و...

4/ پرسپولیس خوب حمله می کند اما هنوز تمرکز ضربه های آخر را ندارد پرسپولیسی ها با مشکلی رو به رو هستند که از فصل گذشته باقی مانده است. پرسپولیسی ها نگران از دست دادن امتیاز هستند و از آن می ترسند. آنها سال گذشته اگر یکی از باختهایشان تبدیل به تساوی می شد قهرمان بودند. پرسپولیسی ها موقعیت خوب می سازند و حرکات ترکیبی خوبی دارند و سرعتشان بسیار خوب است اما توپهای آخر را هنوز خوب نمی زنند علت  بغیر از فشار روانی عدم قهرمانی سال گذشته این است که فصل نقل و انتقال خیلی برای پرسپولیس طولانی شده است آنها ماجراهای زیادی داشته اند و هنوز هم دارند.  طرفداران تیم هر هفته  به تیم فشار می آورند آنها بدون آن که شرایط تیم را بدانند از اوکراینی ها ایراد می گیرند از عدم فیکس بازی کردن طارمی و به دنبال بازگشت رضائیان هستند و این در حالی است که این تیم بازیکنانی دارد که هنوز رو نمائی نشده اند بازیکنانی چون علوان زاده و شهاب زاهدی و محرمی و گولیچ و آرام طبع .... پرسپولیسی ها نیاز به تمرکز دارند.

5/ پرسپولیسی ها هنوز توازن ندارند این عدم توازن را در فاصله نمایش پرسپولیس در نیمه های اول و دوم می بینیم  در جناحین راست و چپش هم هنوز بازیکنان هماهنگ نیستند در جناح چپ در فاز حمله بهترند و در جناح راست در فاز تدافعی خوب هستند و این طبیعی است پرسپولیس بازیکنان تازه وارد زیاد دارد  و بازیکنان نیاز به زمان دارند که حضور در پرسپولیس برایشان راحت باشد بازیکنانی چون ربیع خواه و بیرانوند  از جمله این بازیکنان هستند.

6/ پرسپولیسی ها هنوز در فاز تدافعی شتابزده هستند بیرانوند در خروجهایش مردد است  توپهای خوبی پشت هیجده قدم به حریفان می دهند و در برخی مواقع خطاهای بی مورد زیاد می کنند. پرسپولیسی ها کارت زیاد می گیرند  و این مسئله می تواند برای آنها مسئله ساز شود شاید مشکلات عدم تمرکز را در این مسئله هم می توان بخوبی مشاهده کرد.

7/ پرسپولیس بر خلاف رقیب همشهری اش از خریدهایش راضی است خصوصا دو ستاره بزرگ در این سه بازی داشته است سید جلال حسینی که به پرسپولیس نظم داده است و وحید امیری که از کوچکترین فرصتهائی گل زده است. رد پائی از رضایت از خرید در ساسان انصاری  و بازگشت ماهینی هم دیده می شود هر چند به طور کلی همه تیم  خصوصا در بازی گسترش و مخصوصا در نیمه دوم این بازی خوب بودند.

منبع خبر نامه نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top