تاریخ انتشار: 18مرداد1395|01:14

| کد خبر: 184955

افتخاری از کمیته فوتسال به باشگاه استقلال رسید

وکیل ملت: بسیاری بر این باورند که استقلال به لحاظ بازیکن مشکلی ندارد و می‌تواند با سرمایه‌های فعلی در لیگ به جایگاه خوبی برسد و تنها مشکل این تیم نداشتن مدیری با تجربه و کار بلد است. به همین جهت است که طی روزهای اخیر بارها و بارها از زبان پیشکسوت‌های باشگاه استقلال شنیدیم که هرچه زودتر باید مدیرعامل یا سرپرست جدید باشگاه استقلال انتخاب شود که سرانجام حوالی ظهر دیروز وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفت رضا افتخاری را به‌ عنوان سرپرست باشگاه استقلال معرفی کند. تصمیمی عجیب که هم به کمیته فوتسال لطمه می‌زند و هم باشگاه استقلال...

غییر ناگهانی بهرام افشارزاده از سرپرستی باشگاه استقلال نشان می‌داد که شکاف‌های عمیقی میان او و تصمیم‌گیران در وزارت ورزش ایجاد شده و گرنه دلیلی نداشت که او را بدون اطلاع قبلی و در حالی که کسی انتظارش را نداشت پس از دو هفته از لیگ شانزدهم برکنار کنند.
این تصمیم به حدی آنی بود که حتی برای انتخاب مدیر یا سرپرست جدید نیز هیچ برنامه‌ای وجود نداشت و در واقع وزارت ورزش وجوانان در مرحله اول تنها به دنبال برکناری افشارزاده بود تا به خواسته‌های خود برسد و انتخاب جانشین وی در اولویت‌های بعدی قرار داشت.
وزارت ورزش خیلی زود هدف نخست خود را عملی کرد. در ادامه ماجرا تلاش‌ها برای سپردن مسوولیت اداره باشگاه به رضا حسنی‌خو کاملا بی‌نتیجه بود و رییس حراست کل وزارت ورزش و جوانان از حضور در این باشگاه خودداری کرد. درحالی که باشگاه استقلال در حالتی کاملا بحرانی به سر می‌برد سرانجام نام گزینه‌ای به‌عنوان سرپرست موقت باشگاه استقلال معرفی شد که همچون انتخاب قبلی بسیار شوک‌برانگیز بود. این بار وزارت ورزش و جوانان باز هم دست روی فردی گذاشت که در حوزه‌ای دیگر فعالیت می‌کند. آنها به رضا افتخاری رییس کمیته فوتسال ایران حکم تازه‌ای دادند تا از این پس به‌عنوان سرپرست موقت باشگاه استقلال به فعالیت ادامه دهد. تصمیمی که بدون شک حوزه فوتسال را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد و مشخص نیست در حالی که تنها دو ماه به شروع رقابت‌های جام جهانی فوتسال باقی مانده چرا و به چه دلیل به رییس کمیته فوتسال، مسوولیت خطیر باشگاه استقلال سپرده می‌شود. البته نمی‌توان قصاص قبل از جنایت کرد و باید انتظار کشید و نتیجه کار افتخاری را در باشگاه استقلال دید اما مشخص است که گزینه جدید وزارت ورزش و جوانان از تجربه کافی برای انجام چنین مسوولیتی بی‌بهره است و به دلیل ناآشنایی با این باشگاه وقت و زمان بسیاری را صرف خواهد کرد تا کمی از رمز و راز باشگاهداری سر درآورد. به هرشکل تصمیم ظهر دیروز وزارت ورزش و جوانان تعجب بسیاری از کارشناسان را برانگیخت. این تصمیم به حدی عجیب بود که حتی جهانیان یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال وقتی با سوال‌هایی درباره انتخاب افتخاری به‌عنوان سرپرست باشگاه استقلال مواجه شد، ادعا کرد که تصمیم‌گیران با اصرار زیاد او را در سمت سرپرستی باشگاه استقلال قرارداده‌اند.
جهانیان در این باره اظهار نظر عجیبی کرده است: «ایشان را به زور راضی کردیم تا سرپرست باشگاه استقلال شود.» این نشان می‌دهد که خود افتخاری هم شاید چندان تمایلی به حضور در باشگاه استقلال نداشته و نمی‌خواسته چنین مسوولیت سنگینی را قبول کند. به هرحال افتخاری می‌داند که استقلال در هفته‌های آغازین لیگ نتیجه مطلوبی به دست نیاورده است و علاوه بر آن از هیچ جایگاه محکمی هم میان هواداران استقلال برخوردار نیست و احتمالا اگر استقلال دوباره با شکست مواجه شود، سکوها علیه‌اش خواهند شد. ریسک نشستن روی صندلی مدیریت باشگاه استقلال بسیار بالا است، همانطورکه دیدیم بهرام افشارزاده با سال‌ها سابقه مدیریت نتوانست هیچ جامی در طول دوران مدیریت خود به دست آورد. به هرحال خوب است که وزارت ورزش وجوانان قدری با تامل بیشتری به ماجرا بنگرد و اگر در آینده دوباره مجبور شد مدیری انتخاب کند، سراغ افرادی برود که هم در میان مردم محبوبیت دارند و هم جام‌های زیادی را با استقلال به چنگ آورده‌اند.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top