تاریخ انتشار: 19مرداد1395|22:38

| کد خبر: 185549

حال آقای گل خوب نیست!

وکیل ملت: بهترین گلزن فصل قبل با فرصتی که در دیدار برابر گسترش فولاد از دست داد نشان داد که از نظر روحی در شرایط خوبی به سر نمی برد و تمرکز لازم را ندارد.

طارمی در شرایط کنونی بیشتر از هر چیزی به اعتماد به نفس نیاز دارد و برانکو می تواند دوباره با قرار دادن او در ترکیب اصلی این بازیکن را به روزهای اوج برگرداند.

پرسپولیس در فصلی که گذشت بازیهای درخشانی را به نمایش گذاشت و عنوان بهترین خط حمله را به خود اختصاص داد هر چند در نهایت نتوانست جام قهرمانی را بالای سر برد.

می توان فصل قبل را فصل مهدی طارمی دانست. این بازیکن بوشهری توانست علاوه بر کسب عنوان آقای گلی به عنوان بهترین بازیکن هم انتخاب شود تا در بین هواداران پرسپولیس بسیار محبوب شود و لقب مهدی آقای گل را به خود اختصاص دهد.

هر چند فصل فوتبالی برای طارمی بسیار خوب به پایان رسید اما مشاوران بد باعث شدند تا خوشحال طارمی زیاد دوام نیاورد و روزهای بسیار سختی را پشت سرگذارد. او از همان ابتدا اعلام کرد که تمایلی برای ماندن در پرسپولیس ندارد و می خواهد راهی یک تیم اروپایی شود.

هواداران پرسپولیس علاقه زیادی به ماندن طارمی داشتند اما این بازیکن با وجود آنکه در روزهای پایانی سرخ پوشان را با حضور در باشگاه امیدوار کرد اما در تصمیمی جنجالی به همراه رامین رضاییان راهی لیگ ترکیه شد و با ریزه اسپور قرارداد امضا کرد که این حسابی هواداران پرسپولیس را شاکی کرد و باعث شد تا آنها به یکباره به انتقاد از بهترین بازیکن و گلزن فصل قبل خود بپردازند.

طارمی خیلی سریع به اشتباه خود پی برد و با عذرخواهی از هواداران پرسپولیس به این تیم بازگشت و با استقبال خوب هم مواجه شد اما به نظر می رسد که آقای گل در شرایط خوبی به سر نمی برد و از نظر روحی و انگیزشی بسیار تضعیف شده است.

بهترین گلزن فصل قبل در سه بازی که به میدان رفته موفق به گلزنی نشده است. او  در دیدار برابر گسترش فولاد ثابت کرد که اعتماد به نفس خود را از دست داده و با طارمی آماده و با روحیه فصل قبل فاصله زیادی دارد. این بازیکن در چند قدمی خسوس بهترین فرصت بازی را از دست داد تا جایکه پاس بسیار خوب احمد زاده از بین پاهای طارمی عبور کرد تا این بازیکن نشان دهد که نه تمرکز لازم را دارد و نه از اعتماد به نفس فصل قبل برخوردار است.

طارمی فصل قبل نه تنها در گلزنی خوب ظاهر می شد بلکه در گرفتن پنالتی و دادن پاس گل هم خوب کار می کرد اما در سه بازی فصل جاری نه گلی زده و نه تاثیر گذار ظاهر شده است اما مشکل این بازیکن چیست؟ چگونه می توان طارمی را به روزهای اوج خود برگرداند؟

برانکو ایوانکوویچ می تواند بیشترین سهم را در بازگرداندن طارمی به روزهای اوج خود داشته باشد. نیمکت نشین کردن بهترین بازیکن و آقای گل فصل قبل نمی تواند دلیل مناسبی داشته باشد. طارمی در ابتدا ناآماده بود اما در این چند هفته با پرسپولیس به خوبی تمرین کرده است و در دیدار دوستانه برابر پارس جنوبی هم در ترکیب اصلی به میدان رفت هت تریک کرد.

مشکل طارمی آنگونه که برانکو می گوید بدنی و فنی نیست بلکه روحی است. برانکو می تواند با قراردادن طارمی در ترکیب اصلی بار دیگر ثابت کند که به این بازیکن اعتماد دارد و او می تواند با روحیه و انگیزه قبلی به میدان رود به ویژه اینکه جانشین طارمی در ترکیب اصلی هم اصلا خوب کار نکرده است. علی علیپور نسبت به فصل قبل با افت زیادی مواجه شده است. این بازیکن جوان فصل قبل بسیار آماده بود اما در سه بازی فصل جاری چیزی از او ندیده ایم و بجز یک ضربه سر در دیدار نخست نتوانسته چیزی از خود نشان دهد.

برانکو بهتر است طارمی را به ترکیب اصلی برگرداند تا در کنار امیری زوج خط حمله سرخ پوشان را تشکیل دهند. به نظر می رسد که زوج طارمی امیری بهتر از علیپور با امیری است البته همه چیز به نظر مربی تیم بستگی دارد و او است که باید در نهایت تصمیم نهایی را بگیرد و بهتر از هر کسی از بازیکنان خود شناخت دارد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top