در گفت‌وگوي تلفني نخست‌وزير انگليس با رئيس‌ جمهور ايران مطرح شد:

استقبال از گسترش روابط تهران - لندن/ همه تلاش‌ها بايد بر تسريع در اجراي دقيق برجام متمرکز شود

وکیل ملت: رئيس‌جمهوري اسلامي کشورمان با بيان اينکه از گسترش همکاري‌هاي تهران – لندن استقبال مي‌کنيم، اظهار داشت: همه تلاش‌ها بايد بر تسريع در اجراي دقيق برجام متمرکز شود. حسن روحاني اين مطلب را در تماس تلفني ترزا مي نخست وزير جديد بريتانيا با وي، اظهار داشت.

تاریخ انتشار: 19مرداد1395|23:46

استقبال از گسترش روابط تهران - لندن/ همه تلاش‌ها بايد بر تسريع در اجراي دقيق برجام متمرکز شود
| کد خبر: 185585

نخست وزير بريتانيا نيز در اين تماس تلفني گفت: لندن تمام تلاش خود را براي اجراي مفاد برجام بکار گرفته و به اين روند شتاب خواهد داد. ترزا مي افزود: در تلاشيم تا بانک‌هاي بريتانيايي و اروپايي را براي همکاري بيشتر با تهران ترغيب کنيم. روحاني در اين گفت و گوي تلفني با تبريک مسووليت جديد نخست‌وزير، تحولات روابط تهران – لندن در فضاي پسابرجام را مثبت خواند و گفت که اين روابط با تقويت همکاري‌هاي مالي و بانکي شتاب بيشتري مي‌گيرد.

رييس جمهوري با اشاره به نقش بريتانيا در تحقق برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) تاکيد کرد: همه تلاش‌ها بايد بر تسريع در اجراي دقيق برجام متمرکز شود. روحاني با اشاره به اهميت گشايش‌هاي مالي‌، بانکي و بيمه‌اي در دوره پسابرجام گفت: همه تلاش‌ها بايد در مسير اجراي دقيق مفاد برجام و تقويت پايه‌هاي آن متمرکز شود و بريتانيا همان گونه که در روند مذاکرات تاثيرگذار بود، در روند استحکام و سرعت بخشي به اين توافق مهم تاريخي نيز اثرگذار شود.

رييس‌جمهوري در ادامه به بحث اهميت مبارزه همگاني با تروريسم اشاره کرد و اظهار داشت: تشديد تحرکات تروريستي در منطقه و جهان، همفکري، هماهنگي و همکاري کشورها در اين مبارزه را ضروري مي‌سازد و تهران از تقويت رايزني و همفکري با لندن در اين حوزه استقبال مي‌کند.

روحاني همچنين تلاش براي حل و فصل معضلات و مشکلات منطقه از طريق مذاکره و گفت وگو را ضروري خواند. «ترزا مي» نخست وزير بريتانيا نيز در اين گفت و گو، با تاکيد بر اينکه کشورش مصمم به توسعه و تعميق همکاري‌ها با تهران در همه عرصه‌ها است، اظهار داشت: لندن تمام تلاش خود را براي اجراي مفاد برجام به کار گرفته و به اين روند شتاب خواهد داد.

نخست‌وزير بريتانيا با اشاره به روند رو به رشد روابط تهران – لندن در همه عرصه‌ها ، تصريح کرد: ما بايد به تعهدات خود در اجراي دقيق و سريع مفاد برجام پايبند باشيم و بريتانيا نيز در اين عرصه فعال است.

وي با اشاره به اهميت تبادلات بانکي‌، مالي و بيمه‌اي گفت: لندن نه تنها از گسترش همکاري‌هاي بانکي و مالي با ايران حمايت مي‌کند بلکه پيوسته در تلاش است تا بانک‌هاي بريتانيايي و اروپايي را براي همکاري بيشتر با تهران ترغيب کند.

ترزا مي همچنين به موضوع تروريسم و ضرورت همکاري همگاني در مبارزه با اين پديده اشاره کرد و گفت: در اين مبارزه بايد به ريشه‌هاي تروريسم توجه شود و لندن از همفکري با ايران در اين عرصه استقبال مي‌کند. نخست وزير بريتانيا در ادامه با اشاره به تلاش وزراي خارجه دو کشور براي ارتقاي سطح روابط في‌مابين اظهارداشت: اين روند گامي مهم در مسير توسعه و تعميق روابط دو کشور است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top