کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان:

هر یک از اعضای شورا به دلیلی رای به رد صلاحیت آیت الله هاشمی دادند/نامزدهای معترض سال ۸۸، به سختی تأیید شدند/تخلفات مشایی باعث رد صلاحیتش شد

وکیل ملت: سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان، حق اقدام قضایی نسبت به نامزدهای معترض 88 را برای خود محفوظ می‌داند؛ آنها به سختی تأیید صلاحیت شدند.

تاریخ انتشار: 20مرداد1395|12:41

هر یک از اعضای شورا به دلیلی رای به رد صلاحیت آیت الله هاشمی دادند/نامزدهای معترض سال ۸۸، به سختی تأیید شدند/تخلفات مشایی باعث رد صلاحیتش شد
| کد خبر: 185748

به گزارش وکیل ملت ، وی اظهار داشت: در مورد مشایی، مجموعه‌ای از گزارش‌های دالّ بر تخلفات وی وجود داشت که تمامی آن‌ها در پرونده مربوط به او در شورای نگهبان مکتوب و مضبوط است. در نهایت، همین مسایل منجر به رد صلاحیت وی شد. 

   گزیده سخنان کدخدایی در باشگاه خبرنگاران در زیر می آید:   قانون انتخابات، باید جراحی شود    معیارهای احراز صلاحیت، کامل، کارآمد و منصفانه نیستند    خرید و فروش رأی، پدیده‌ای شایع در کشور ماست     احتمال برگزاری انتخابات آینده به صورت الکترونیکی بالاست    نامزدهای معترض سال 88، به سختی تأیید صلاحیت شده بودند    شورای نگهبان، حق اقدام قضایی نسبت به نامزدهای معترض 88 را برای خود محفوظ می‌داند     به آیت الله هاشمی گفتیم انصراف دهد اما قبول نکرد    لاریجانی و روحانی، واسطه‌های شورا با آیت الله هاشمی بودند    فشار احمدی نژاد بر شورای نگهبان در مورد مشایی فایده‌ای نداشت     تصمیم شورای نگهبان در مورد مینو خالقی درست بود     به رأی نمایندگان مجلس قبلی و فعلی در مورد خودم احترام می‌گذارم     تبلیغات زودهنگام انتخاباتی، جرم است    در همان زمان، مرتباً از بنده سوال می‌کردند که دلیل این امر چه بوده است. واقعیت امر این است که چون نتیجه همه بررسی‌هایی که در شورای نگهبان صورت می‌گیرد، نهایتاً منوط به رأی جمعی اعضای محترم شورای نگهبان است؛ به همین دلیل در آن زمان گفتم که نمی‌توان در حال حاضر، دلیل خاصی را برای موضوع رد صلاحیت ایشان مطرح کنم. هر یک از اعضاء به دلیلی رأی به احراز نشدن صلاحیت وی دادند. تعداد آرایی که آیت الله هاشمی داشت، به میزان کافی نبود.    در مورد مشایی، مجموعه‌ای از گزارش‌های دالّ بر تخلفات وی وجود داشت که تمامی آن‌ها در پرونده مربوط به او در شورای نگهبان مکتوب و مضبوط است. در نهایت، همین مسایل منجر به رد صلاحیت وی شد.    در مورد مشایی، با مجموعه شورای نگهبان و با شخص بنده که در آن مقطع، مسئولیت اجرایی داشتم، تماسی حاصلی نشد. چنانچه اگر تماسی هم گرفته می‌شد، تأثیری در فرآیند رد صلاحیت‌ها نداشت. اگر از جانب رییس جمهور وقت یا هر فرد دیگری، فشاری نیز نسبت به شورای نگهبان در مورد آقای مشایی وجود می‌داشت، فایده‌ای دربرنداشت.   با آمدن احمدی نژاد، فرصت‌های زیادی از دست رفت.

منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top