تاریخ انتشار: 21مرداد1395|01:31

| کد خبر: 186026

چند سطر از سرپرست مستعفی استقلال/ببخشید که نگفت «چشم»!

وکیل ملت: رضا حسنی‌خو از حراست وزارت ورزش برکنار شد؛ پشت این خبر ساده اما، دنیایی از شگفت‌زدگی وجود دارد.

اینکه چطور ممکن است مدیری ظرف سه روز ابتدا دوشغله شود و بعد هر دو شغلش را از دست بدهد، از آن معماهای عجیب و غریب فوتبال ایران است! همان زمان که حسنی‌خو 72ساعت بعد از معرفی‌اش به عنوان سرپرست باشگاه استقلال از این سمت استعفا داد، این شایعه در موردش منتشر شد که انتصاب او به این سمت، مقدمه‌ای برای دور کردنش از وزارت ورزش بوده است. صحت و سقم آن شایعه هرگز مشخص نشد، اما صدور حکم برکناری حسنی‌خو از وزارت ورزش صرفا چند روز بعد از کناره‌گیری او از استقلال، خیلی از مسایل را روشن می‌کند!

این وسط دو فرضیه وجود دارد که هر دو به ضرر وزیر محترم ورزش است. نخست آنکه جناب وزیر از همان ابتدا قصدش این بوده که با فرستادن حسنی‌خو به باشگاه استقلال، او را از وزارتخانه دور کند. اگر چنین است، واقعا باید افسوس خورد به حال مدیری که باشگاه بزرگ استقلال را با میلیون‌ها هوادار، فرصتی برای حذف یک مدیر قلمداد می‌کند! این یعنی برای استاد گودرزی اهمیت چندانی نداشته که حسنی‌خو چقدر توان مدیریت در یک باشگاه فوتبال را دارد. او فقط می‌خواسته مدیر حراستش را به اسم حضور در استقلال، از وزارت بگریزاند.

فرضیه دوم هم به سود وزیر نیست؛ اینکه شاید استعفای حسنی‌خو از سرپرستی باشگاه استقلال تنها سه روز بعد از معرفی، به مذاق وزیر خوش نیامده و او نامبرده را از وزارتخانه نیز کنار گذاشته است! اگر این فرض دوم صحیح باشد، باید از آقای گودرزی پرسید مگر کار حسنی‌خو چه ایرادی داشته که چنین بر او خشم گرفته است؟ اینکه یک نفر چون دیده از عهده کاری برنمی‌آید خودش را کنار کشیده، اتفاقا باید باعث تحسین و مباهات باشد، نه بغض و عصبانیت. نیکوتر آن بود که آقای وزیر پیش از اعلام نام حسنی‌خو به عنوان سرپرست استقلال، با خود او در مورد ماموریت جدیدی که برایش در نظر گرفته به بحث می‌نشست تا چنین وضعی پیش نیاید. اگر او نظر دقیق مدیر حراستش را جویا نشده، مشکل گودرزی است و ربطی به حسنی‌خو پیدا نمی‌کند. فقط یک سوال؛ آیا بهتر بود حسنی‌خو به جای کناره‌گیری از استقلال، وارد جایی می‌شد که تخصصی در آن نداشت و در نتیجه دورانی ناموفق را برای آبی‌ها رقم می‌زد؟ یعنی «چشم» گفتن به آقای وزیر، مهمتر از در نظر گرفتن منافع یک باشگاه بزرگ و مردمی است؟ اگر واقعا گودرزی اینطور فکر می‌کند، حرف دیگری باقی نمی‌ماند.

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top