تاریخ انتشار: 21مرداد1395|15:59

| کد خبر: 186176

عدم پاسخگویی به نیابت‌های قضایی موجب افزایش پرونده‎های مسن می‎شود

وکیل ملت: رفاهی گفت: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که یکی از اصلی‌ترین عوامل مسن شدن برخی از پرونده‌ها عدم پاسخگویی و تاخیر در دریافت پاسخ به نیابت‌های قضایی ارسالی است.

به گزارش وکیل ملت سید علی اصغر رفاهی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد ، رویکرد سال جاری معاونت اجتماعی دادگستری یزد را تاکید بر پیشگیری‌های حقوقی قضایی عنوان کرد و گفت: باید علاوه بر اقدامات و برنامه‌های زیربنایی و دراز مدت به دنبال اقدامات زود بازده نیز باشیم.

رفاهی یکی از اقدامات زودبازده و تاثیر گذار را حل مشکلات پرونده‌های مسن و خروج آنها از آمار شعبات دادگستری دانست.

وی اظهار داشت: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص گردید که از اصلی ترین عوامل مسن شدن برخی از پرونده‌ها یکی عدم پاسخگویی به نیابت‌های قضایی ارسالی به سایر استان‌ها است و دیگری هم تاخیر کارشناسان در ارائه اظهار نظر کارشناسی است.

این مقام مسئول برای حل این مشکلات از کارمندان خواست تا در صورت تاخیر در دریافت پاسخ نیابت‌های قضایی حتما رونوشتی از نامه ارسال نیابت به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ارسال تا مسئله پیگیری شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد همچنین به موضوع درج پیام‌های پیشگیرانه در اوراق قضایی اشاره کرده و از کارمندان اداری شعب خواست تا زمان اجرایی شدن طرح مذکور در هر یک از اوراق قضایی ارسالی برای طرفین حداقل یک پیام پیشگیرانه مرتبط درج گردد.

دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top