تاریخ انتشار: 21مرداد1395|20:18

| کد خبر: 186229

فقط ۱۳% قدس در اختیار مسلمانان قرار دارد!

وکیل ملت: کارشناس فلسطینی گفت: از زمانی که اسرائیل با تصویب قوانین ظالمانه به اشغال و تصاحب زمین ها و دارای های مردم و یهودی سازی قدس شریف می پردازد با هیچ مخالفت واقعی از سوی کشورهای عربی و اسلامی روبرو نشده است.

دو کارشناس فلسطینی متخصص در مسائل و تحولات قدس تاکید کردند: اشغالگران اسرائیلی از زمان اشغال کامل شهر قدس در سال 1967 از ده ها قانون و اقدام قضایی برای یهودی سازی و تسلط بر این شهر سوء استفاده کرده اند تا این شهر را به طور کامل به یک شهر یهودی و بدون حضور فلسطینیان تبدیل کنند.

 

این دو کارشناس افزودند: بیشتر قوانین رژیم اشغالگر در مورد قدس مربوط به زمین و مقدسات می شود و این در حالی است که تا کنون کشورهای عربی هیچ مخالفتی با این قوانین نکرده اند.

 

 

پروژه یهودی سازی قدس

دکتر خلیل التفکجی مدیر بخش نقشه ها در جمعیت پژوهش های عربی شهر قدس گفت: مسئولان اسرائیلی از روز اول قوانین خود را در بخش شرقی شهر قدس حاکم کردند تا بدین وسیله پروژه یهودی سازی این شهر را دنبال کنند.

 

وی افزود: اشغالگران قوانینی را اجرا می کنند که آن را در مورد سرزمین های تاریخی اشغال شده در سال 1948 تصویب کرده اند و تمام این قوانین در راستای تصاحب زمین ها و ساخت و سازها و املاک غائبین است تا بدین وسیله بتوانند از راه قانون زمین های فلسطین را تصاحب کنند و از افزایش ساکنان اصلی فلسطین جلوگیری کنند.

 

این کارشناس فلسطینی ادامه داد: صهیونیست ها قانونی به نام قانون مصادره زمین ها برای منافع عمومی تصویب کرده اند که همین قانون به تنهایی باعث شد آنها بتوانند 35% از مساحت شهر قدس را تصاحب کنند و فقط در این بخش از قدس، 15 شهرک ویژه یهودیان تاسیس کرده اند.

 

وی افزود: از زمانی که اسرائیل این قوانین را تصویب کرده و به اشغال و تصاحب زمین ها و دارای های مردم و یهودی سازی قدس شریف می پردازد با هیچ مخالفت واقعی از سوی کشورهای عربی و اسلامی روبرو نشده است.

 

 

صهیونیست ها قصد دارند مسجد الاقصی را از مسلمانان بگیرند

بنا بر آمارهای رسمی مهم ترین قانونی که اشغالگران قدس در سال های گذشته و پس از اشغال قدس تصویب کرده اند، قانون حالت فوق العاده سال 1945، قانون جنگل ها سال 1962، قانون اراضی سال 1969، قانون مالکیت منافع سال 1943، قانون املاک غائبین سال 1950، قانون قراردادهای سال 1973، قانون املاک فروخته شده سال 1971، قانون سرزمین های اسرائیل سال 1960، قانون تصاحب زمین های کشاورزی سال 1967 و قانون ساخت و ساز در سال 1961 می باشد.

 

از سوی دیگر صالح الشوبکی عضو کمیته دفاع از سرزمین های قدس گفت: اشغالگران به تصویب این قوانین اکتفا نکردند و این قوانین به منزله سنگ بنایی برای اقدامات دیگر آنها برای تصاحب زمین ها و یهودی سازی شهر بود و هنوز هم به دنبال تصویب قوانین جدیدی برای تسلط بر قدس و یهودی سازی آن به صورت قانونی می باشد و صهیونیست ها در این زمینه هیچ حد و مرزی نمی شناسند تا جایی که دست اندازی آنها به مقدسات و مسجد الاقصی و اطراف آن هم رسیده و قصد دارند آن را به طور کامل به یک مکان یهودی تبدیل کنند.

 

الشوبکی ادامه داد: به خاطر این قوانین اسرائیلی و تصاحب سرزمین های فلسطینیان، اکنون فقط 13% قدس در اختیار مسلمانان قرار دارد که این قسمت های پراکنده نیز توسط شهرک های یهودیان محاصره شده است.

 

حوزه نیوز/

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top