ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

نتیجه تلخ ساده لوح و خائن دانستن روحانی

محمد علی آهنگران

وکیل ملت: شاید تنگناهای معیشتی مردم یا فیش های نجومی کار را بر حسن روحانی در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری اش سخت کند ، شاید عدم تحقق برخی وعده های انتخاباتی دور اول حامیان روحانی را آزرده باشد

تاریخ انتشار: 22مرداد1395|15:30

نتیجه تلخ ساده لوح و خائن دانستن روحانی
| کد خبر: 186451

 ممکن است برآورده نشدن برخی انتظارات از روحانی و دولتش موجب دلسردی عده ای شود و هر کدام از این عوامل این نگرانی را بوجود بیاورد که شاید روحانی اولین رئیس جمهور تک دوره ای ایران باشد اما من معتقدم  تنها و تنها به یک  دلیل روحانی برای بار دوم با رایی افزون بر دوره سابق رئیس جمهور خواهد شد و آن هم چیزی نیست جز رفتار و گفتار مخالفین او .

دامنه توهینها و تخریبهای مخالفین دولت که تماما اهداف انتخاباتی دارد به درجه ای رسیده که روحانی را در موضع مظلومیت قرار می دهد و مردم ایران نشان داده اند که اجازه نمی دهند گروهی با زبان دروغ و توهین و تکبر و از موضع قدرت رای بگیرند و به مناصب سیاسی برسند .


تجربه سیاسی انتخابات متعدد گواه است که هرگاه انتقاد به مخالف سیاسی حالتی افراط گونه و مخرب پیدا کند و منجر به تحقیر و توهین گردد نه تنها از رای تخریب شونده نمی کاهد بلکه موجب مظلومیت او و بالمال موجب محبوبیت و پیروزی او خواهد شد.

خاطرم هست چند روز قبل از انتخابات دوم خرداد هفتاد و شش در همان روزها که مصادف با ایام محرم بود فیلم کارناوال روز عاشورا از سوی مخالفین تندروی آقای خاتمی تهیه و توزیع شد تا او و حامیانش متهم به بی دینی و ولنگاری شوند. آنها تا می توانستند به خاتمی توهین های عجیب و غریب می نمودند و او و یارانش را به سپاه یزید و ابن زیاد تشبیه می کردند. نتیجه اما آن شد که خاتمی با رایی نجومی و تا آن روز بی نظیر رئیس جمهور شد و روسیاهی آن رفتار خلاف اخلاق به رخساره مخالفینش ماند.


شوربختانه هنوز  افراطیون اصولگرا از این تجربه ها که برایشان تلخ و شکننده بوده درس عبرت نگرفته اند. در انتخابات گذشته مجلس هم لیست امید را لیست انگلیسی خواندند اما از همان لیستی که به دروغ انگلیسی اش می خواندند شکست سختی خوردند.

امروز هم روحانی را ساده لوح ، خائن ، اشرافی ، نوکر کد خدا ، غربزده ، جاسوس ، ضد ولایت فقیه ، عمروعاص ، کلید شکسته و ... می خوانند علیه روحانی فیلم می سازند و شبنامه و روزنامه پخش می کنند و فکر می کنند که چه کار خوبی می کنند و حتما می توانند پیروز شوند غافل از آنکه این تجربه را  بارها تکرار کرده و نتیجه تلخ آن را چشیده اند اما چه سود که باز هم آن را تکرار می کنند  به قول خواجه حافظ شیرازی :


هر چند کازمودم از وی نبود سودم
من جَرّبَ المُجَرّب حَلّت بهِ النّدامه

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 9

محمد
|
24مرداد ماه 1395
2
3
راستش رو بگو چند گرفتی از روحانی حمایت کنی ؟

پاسخ ها

رضا
25مرداد ماه 1395
موافقم
بی نام
|
25مرداد ماه 1395
1
0
ما از روحانی دفاع می کنیم چون واقعا مظلوم است
بهمئی
|
27مرداد ماه 1395
1
0
انها ازادب وشخصیت ودوست داشتنی اومی ترسند
دمساز
|
24ارديبهشت ماه 1396
0
0
پس نتیجه میگیریم هیچ وقت واقعیت رو نگیم.
دمساز
|
24ارديبهشت ماه 1396
0
0
واقعا استدلال پوچیه
دمساز
|
24ارديبهشت ماه 1396
0
0
و در آخر نتیجه انتخابات همه چیز رو نشون میده.
مجید
|
29تير ماه 1396
0
0
طبق تعاریف رییس جمهور در سخنان 28-4 در جلسه دولت که فرا چناحی نامیده شد مردم ایران را به دو تکه اکثریت وافلیت تقسیم کرد اما نکته مهم اینست که بعد این دو تکه به شهروند درجه 1 و2 تقسیم شد درجه 1 که میتواند به پست ومقام ومدیریت برسد وشهروند درجه 2 که حق حیات پیدا کرده ومیتواند زندگی کند و اگر با تفکرات جناح پیروز بیعت کند بعنوان شهروند درجه 1 پذیرفته میشود نوعی تصفیه و تسویه بدنه دولت وانجا که به نفع است تمام مردم مصادره شده و او رییس جمهور کل مردم ایران میشود تناقض گفتار در یک سخنرانی تهدید مدیران اگه بامن نباشید حق حیات دارید برید زندگی کنید
مجید
|
7مرداد ماه 1396
0
0
ایا دولت جای ازمون وخطا با سرمایه های ملت است ایا دولت در پیشگاه تاریخ قضاوت نخواهد شد دولتی که خود اعلام میکند که امریکا قابل اعتماد نبوده ونیست وبا توجه به تذکرات مکرر رهبری مرز خیانت و خدمت کجاست مرز خیانت سهوی و عمدی کجاست انچنان از بازگشت به قبل از تحریم میگویند که انگار زمان ان یک روز است نه 10 سال

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top