تاریخ انتشار: 22مرداد1395|21:30

| کد خبر: 186523

نامه سپرده گذار ثامن الحجج به مسئولین اقتصادی و بانکی کشور

وکیل ملت: یک سپرده گذار ثامن الحجج در نامه ای به مسئولین اقتصادی و بانکی کشور به تشریح شرایط بانکی و توقعات سپرده گزاران طلبکار پرداخت.

نمایندگان محترم مجلس و آقایان دولتی

حدود ده ماه است که در سطح کشور مردم با استرس فراوان و اضطراب مضاعف از موسسه به سرپرستی از سرپرستی به فرمانداری و استانداری و دفتر نمایندگان مجلس محترم به دنبال پس اندازهای هرچند کوچک اما با ارزش خود که همه سرمایه شان هست می دوند و با دست خالی بر می گردند .

 

چرا ؟ چه اتفاقی افتاده است ؟

 

بی تدبیری مسئولین اقتصادی کشور موجب شده است که مردم در  سراسر کشور دچار اضطراب شوند چرا می بایست گره ای که می شود با دست باز کرد را اینچنین بخواهیم با دندان با ان کلنجار برویم .

 

کجایند مسئولین قتصادی کشور ؟

 

چرا بهانه برای عده ای سودجو فراهم می کنید

این چه روشی است که موجب ضربه زدن به نظم پولی و نقدینگی کشورشده است؟

 

این چه روشی است که امنیت مالی و اجتماعی و سیاسی کشور را هدف گرفته است ؟

 

مگر نمی دانید که از هر مشکلی در این کشور عده ای سودجو برای خود نان و آبی دست و پا می کنند ؟

 

مگر وقت قحط بود که شما مسئولین محترم اینچنین در این آخرین سال دولت تدبیر و امید دست به چنین اقدامی نسنجیده زدید.

 

به لحاظ بانکی و پولی همه می دانیم که این موسسات یا به قول آقایان تعاونی تخلفاتی را هم به لحاظ فنی داشته اند اما راه حل آن این نیست که مردم هزینه آن را بپردازند ؟ 

 

بانک مرکزی روش ناجوانمردانه ای را در پیش گرفت در وهله اول آقای تهرانفر از عزم بانک مرکزی در برخورد با موسسه سخن گفت در مرحله دوم آقای کمیجانی در موردغیر مجاز موسسه سخن گفت و صراحتا با آوردن نام موسسه ضربه نهایی را وارد کردند

 آیا امروزه بانک ملی با آن همه دبدبه و کبکبه هم نمی تواند هجوم یکباره مشتریان خود را برای پرداخت پس اندازهایشان پاسخگو باشد .

 

حال چگونه انتظار دارید یک تعاونی اعتباری  که طبق قوانین و فرمولهای بانکی گاها تا 70% یا 80%منابع خود را سرمایه گذاری کرده   بتواند با آن 10% و یا 20% مانده منابع جوابگوی همه مردم باشد ؟

بانک مرکزی پرداخت را منوط به باز پرداخت اقساط تسهیلات و فروش املاک کرده است حال خود این نکته را جواب گو باشند که!!! بزرگترین بانک دولتی کشور که پشتوانه ان دولت با ان عریضی و طویلی می باشد مگر مطالبات معوق ندارد ؟ مگر هزینه های مشکوک الوصول شان یک سرفصل متاسفانه فربه در تراز مالیشان نمی باشد ؟ منظور این است یا عدم تعهد بعضی از مشتریانش و یا وضعیت اقتصادی حال حاضر و ... سبب فربه شدن سرفصل مطالبات معوقشان شده است.

 

چگونه انتظار است که بانکهای دولتی و موسسات قانونی که پشتوانه بانک مرکزی و نیروهای قضایی و انتظامی را با خود دارند و هر روز هم فعالیتهای گسترده تری دارند باز دارای مطالبات معوق سرسام آوری هستند ولی مشتریان بدهکار این صندوقهای تعاونی اعتباری با دیدن تزلزل و تنش در این بنگاه ها راغب به پرداخت اقساط خود باشند ؟

و باز هم می گویم

آقایان مسئول اگر فکر می کنید این شلوغی های اخیر در مقابل این بنگاه ها بحران است سخت در اشتباه هستید ، بحران اصلی عدم چرخش نقدینگی ، اعتبار مالی ، امنیت سرمایه گذاری ، امنیت اجتماعی ، سیاسی و .. است که هرروز بیشتر می شود.

 

نگذارید کشور دچارهزینه های سوء مدیريت شود .

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

سپرده گزار
|
23مرداد ماه 1395
0
0
فقط موقع رای دادن مردم را می شناسند
مشکلات ما کمترین اهمیتی برای آنها ندارد
10 ماه است ما را در شدیدترین وضعیت قرار داده اند و حتی یک نفر از مسولین به داد مردم نرسیده است چقدر ظلم چقدر بی عدالتی اهمال و کم کاری مسولین بانک مرکزی به دوش مردم افتاده است وانها از این بی توجهی ارگانها نهایت استفاده را برده وظلم به مردم را در دستور کار خود قرار داده اند فقط وعده تو خالی می دهند 90 درصد تعین تکلیف شد کدام 90 درصد ،(تعیین تکلیف زمانی است که تمام و کمال پول مردم همراه با سود آن پرداخت شود )
مال باخته بدبخت
|
23مرداد ماه 1395
0
0
چرا هیچ مسئلی پاسخ مارا نمیدهد
سپرده گذار
|
24مرداد ماه 1395
0
0
چرا کسی به فکر ما نیست حکومت اسلامی چنین است تورو به خدا عدل علی کو بدبخت شدیم پولمان را بدید تورو به خدا ماهم مسلمانیم

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top