تاریخ انتشار: 23مرداد1395|00:52

| کد خبر: 186589

بررسی وضعیت استقلال کانون وکلا در کشورهای اسیایی

وکیل ملت: ژاپن – در کشور ژاپن بر اساس قانون سال 1949 کانون وکلا کاملاً از قوه قضاییه مستقل است، صدور و تمدید پروانه وکالت با کانون وکلا است و مرجع انتظامی رسیدگی به تخلفات وکلا نیز کانون وکلای ژاپن است.

 چین – در این کشور کانون وکلا کاملاً از قوه قضاییه مستقل است و مرجع انتظامی رسیدگی به تخلفات وکلا کانون وکلای چین است که کمیسیون ارتقاء و تنبیه آن به این امر می‌پردازد.


هند – در این کشور پهناور کانون وکلا کاملاً نه قوه قضاییه مستقل است، مرجع صدور و تمدید پروانه وکالت شورای وکلا است و تخلفات وکلا ابتدا در شورای وکلا رسیدگی می‌شود و مرجع تجدیدنظر‌خواهی از آرای صادره توسط شورای وکلا، دیوان عالی کشور هند است.


اندونزی – در کشور اندونزی کانون وکلا از قوه قضاییه کاملاً مستقل است، مرجع صدور تمدید پروانه وکالت کانون وکلا و مرجع انتظامی نیز کانون وکلای اندونزی است.


فیلیپین – در این کشور نیز کانون وکلا کاملاً مستقل از قوه قضاییه است، کانون وکلا به صدور و تمدید پروانه وکالت اقدام می‌کند و مرجع انتظامی رسیدگی به تخلفات وکلا نیز کانون وکلای فیلیپین است.

سنگاپور – در کشور سنگاپور انجمن حقوقی سنگاپور یک سازمان مستقل است ولی نیمی از اعضای هیأت مدیره توسط وزارت قانون انتخاب می‌شوند، مرجع صدور و تمدید پروانه وکالت انجمن حقوقی سنگاپور و مرجع انتظامی رسیدگی به تخلفات نیز انجمن حقوقی سنگاپور است.


مالزی – در این کشور کانون وکلا کاملاً از قوه قضاییه مستقل است. هیأت تشخیص صلاحیت برای صدور و تمدید پروانه وکالت از 5 نفر به شرح زیر تشکیل می‌شود : رئیس کانون وکلا، دو نفر قاضی معرفی شده توسط رئیس قوه قضاییه، رئیس شورای وکلا، نماینده دانشکده حقوق معرفی شده توسط وزیر علوم. هیأت انتظامی رسیدگی به تخلفات وکلا مستقر در کانون وکلا از افراد زیر تشکیل می‌شود: رئیس کانون وکلا، یک قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور به انتخاب رئیس قوه قضاییه و 15 نفر از حقوق‌دانان که برای دو سال انتخاب می‌شوند.


کویت – در کویت کانون وکلا کاملاً از قوه قضاییه مستقل است، مرجع صدور و تمدید پروانه وکالت کانون وکلا است و مرجع انتظامی رسیدگی به تخلفات وکلا نیز کانون وکلای کویت است./بهشید ارفع نیا

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top