دو قطبي‌سازي ولايتي- جليلي در جناح اصولگرايي

وکیل ملت: درست در روزهايي كه تلاش‌هاي برخي جناح‌هاي اصولگرا براي ايجاد اختلاف يا به تعبير برخي ديگر از اصولگرايان «دوقطبي‌سازي» شدت گرفته است، علي‌اكبر ولايتي توصيه به لزوم پرهيز از اختلاف افكني مي‌كند.

تاریخ انتشار: 23مرداد1395|01:26

دو قطبي‌سازي ولايتي- جليلي در جناح اصولگرايي
| کد خبر: 186596

روز پنجشنبه بود كه روزنامه اصولگراي رسالت با انتشار يادداشتي از برخي تلاش‌ها براي ايجاد يك دوقطبي ميان علي اكبر ولايتي و سعيد جليلي انتقاد كرد. در بخشي از اين يادداشت آمده بود كه: « جريان ديگر در مقابل تلاش مي‌كند با جداسازي بخش ديگري از اين خط ممتد و اتهام‌زني به برخي سرمايه‌هاي ديپلماتيك نظام آنها را متهم به كژانديشي كند.

تلاش براي دوقطبي‌سازي ميان علي اكبر ولايتي و سعيد جليلي از نمونه‌هاي بارز اين‌گونه اقدامات نسنجيده و غيرعقلاني در فضاي سياسي كشور است. در يكي از اين نمونه‌ها برخي خواسته‌اند با متهم كردن علي اكبر ولايتي به اتخاذ مواضع دوگانه در عرصه هسته‌اي، دعواي بزرگ و جعلي ميان او و سعيد جليلي ترسيم كرده و در داستان خود آقاي دكتر ولايتي را به عنوان يك ضدقهرمان در مقابل قهرمان خود يعني آقاي دكتر جليلي تصويرسازي كنند. »

در بخش ديگري از اين يادداشت آمده بود: « اين دوستان در گزارش‌هاي خود معمولا تصويري فوق‌العاده آرماني و اتوپيايي از مذاكرات در دوران برادر عزيزمان آقاي سعيد جليلي ارايه و در مقابل آن تصويري كاملا منفي و تاريك از مواضع آقاي دكتر ولايتي مطرح مي‌كنند. مشخص است كه اين نگاه صفر و صدي به مسائل و افراط و تفريط امر پسنديده‌اي نيست. دوران مذاكرات آقاي جليلي در موضوع هسته‌اي كاملا محترم است، با اين حال دوستان نمي‌توانند مدعي باشند كه هيچ‌گونه نقصي در اين مذاكرات وجود نداشته است.

از سوي ديگر دوستان بايد متوجه باشند كه قراردادن رقابت‌هاي انتخاباتي- آن‌هم نه انتخابات پيش رو بلكه انتخاباتي كه گذشته!- به عنوان يك پرده و حجاب در مقابل بصيرت و تحليل دقيق از شرايط و وقايع، به هيچ‌وجه شرط عقل نيست. اگر اين دوستان مواضع آقاي ولايتي در انتخابات ٩٢ و رقابت ايشان با سعيد جليلي و كانديداهاي ديگر را نمي‌پسندند، اشكالي ندارد اما اين مساله هيچ حجت شرعي براي آنان براي زيرپاگذاشتن اخلاق ايجاد نمي‌كند. »

درست يك روز پس از همين يادداشت هم بود كه علي اكبر ولايتي در اظهارنظري كوتاه گفت: «گروه‌هاي سياسي از هر اقدامي كه منجر به تفرقه و اختلاف مي‌شود، پرهيز كنند. به گزارش ايرنا، علي‌اكبر ولايتي با تاكيد بر وحدت گروه‌هاي سياسي به ويژه با توجه به انتخابات پيش رو افزود: همه گروه‌هاي سياسي و مردم بايد براي پيشرفت و اعتلاي كشور تلاش كنند.» موضوعي كه به نظر مي‌رسد اشاره‌اي كوتاه به همين مساله دو قطبي‌سازي ميان ولايتي و جليلي در جناح اصولگرايي باشد.

اعتماد

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top